Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 4 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Ілона Бобер: «Не дозволю заплямувати освіту Кременчука!»

 


27 февраля 2017 08:00
Ілона Бобер: «Не дозволю заплямувати освіту Кременчука!»

«За майже 10 років мого перебування на посаді директора рідної мені  гімназії та за 24 роки роботи вчителем на єдиному місці мого працевлаштування жодному учню чи випускнику не було так соромно дивитися в очі мені або комусь із учителів, як це було нашому меру Віталію Малецькому того дня, коли він, підкорюючись волі  «навігатора» так званої команди, проводив «урок влади»…»

В ексклюзивному інтерв’ю Кременчуцькій газеті екс-директор гімназії №5 Ілона Бобер розповіла подробиці свого незаконного (на думку багатьох авторитетних правозахисників) звільнення, а також повідала інші цікаві факти, які дають можливість зрозуміти, як непрофесіоналізм мера Віталія Малецького і його профільних заступників, а також бажання будь-якою ціною позбутися тих, хто не згоден з політикою «молодої команди», дозволяють чиновникам не тільки діяти всупереч букві закону, а й нехтувати морально-етичними нормами. У той час, коли місто наздогнав колапс у комунальній сфері, а відлига і талий сніг, який ніхто не зчищав із узбіч і тротуарів, перетворюють вулиці і двори Кременчука на болото з бруду, вихлопних газів і солі, «фіолетовий» мер Малецький задовольняє свої особисті амбіції, ініціюючи серію звільнень виключно з політичних мотивів, які обернулися для Кременчука комплексним прецедентом з судових розглядів і фінансовими збитками, які торкнулися міського бюджету. Але поки, як показує практика судових рішень усіляких інстанцій, правда і закон – на боці справжніх представників команди народного мера Олега Бабаєва. Серед них і Ілона Бобер, педагог і жінка, яку так злякалися мер та його підлеглі.

До слова, про політичні мотиви і про надумані обставини звільнення Ілони Бобер свідчить і той обсяг неправди і відвертого бруду, який регулярно з’являвся на підконтрольному Малецькому інтернет-ресурсі «КременчугТудей» і в газеті «Автограф», редакційну політику якої визначає нардеп Юрій Шаповалов.

- Доброго дня, шановна Ілоно Михайлівно. Знаєте, язик не повертається назвати вас колишнім директором 5-ої гімназії. І все-таки це сталося. Мер особисто зачитав розпорядження про ваше звільнення. Ви очікували чогось подібного?

- Звичайно,  для мене подія 16 лютого не була несподіванкою. Визнаю, я навіть здивована тим фактом, що це  так затяглося. Хоча, є цьому і логічне роз’яснення: абсолютно надуманому і безглуздому розпорядженню департаменту освіти, викладеному в жанрі байки, передував фактично дворічний адміністративний пресинг, коли ім’я директора, ім’я і авторитет п’ятої гімназії намагалися дискредитувати, занурюючи мене, мій колектив, і що найстрашніше, учнів та батьків у всілякі політичні ігри. І якщо адміністративний пресинг на мене як на директора вже закінчився, то інформаційний продовжується до сьогодні. Огидні заголовки, якими вибухають «мерські» ЗМІ, напряму доводять, що моє звільнення – помста керівників міста.

Хочу подякувати журналістам, які вже після мого звільнення згадали про рейтинги навчальних закладів міста,  де ми стабільно посідаємо лідерські позиції, про показники і досягнення гімназії №5, про її учнів, заговорили про результати олімпіад, успіхи в спорті. Влада ж планомірно падає у прірву, намагаючись всіляко виправдати  своє рішення, яке не знаходить адекватної юридичної оцінки, не має професійних доказів і позбавлене моральних аспектів. А щодо директорства, то я – вчитель,  а це назавжди, і набагато цінніше за всі посади.

- Ви сказали, що це помста. Як ви думаєте, з чим це пов’язано?

- Кременчук – це те місто, яке, на превеликий жаль, за ініціативи міської влади стало ареною політичних «розбірок» і чисток всіх «неугодних» системі. Не обираючи методів, мер и його підлеглі прибирають усіх, хто не погоджується з їхньою політикою, не підкоряються їхній політичній волі, за однією примітивною схемою. Але ж неможливо так просто «витирати ластиком» людей, професіоналів лише тому, що їхні погляди суперечать цінностям і правилам, встановленим мером. І ось чому спочатку  вони намагаються штучно створювати скандали і паплюжити ім’я та репутацію, і тільки потім людину звільняють.

Будучи депутатом міської ради минулого скликання, перебуваючи у складі фракції «Батьківщина», мені та багатьом моїм соратникам нічого не залишалося, як вийти з рядів цієї політичної сили і створити депутатську групу «Єдиний Кременчук». Тоді це було пов’язано з тим, що від партії, яку  у Кременчуці створив і  вибудував покійний Олег Мейданович, не залишилось нічого. Всередині фракції  відбувалися процеси, які не вписувалися в систему цінностей порядної людини – це були постійні інтриги, скандали та інші  аморальні прецеденти. На противагу Всеукраїнському об’єднанню «Батьківщина», політика якого націлена на жорстку опозицію до влади, наша міська «Батьківщина» напряму підкорюється волі мера, і в цьому немає нічого дивного…

Саме після нашого виходу з фракції і почалися усілякі гонитви на мене як на директора гімназії №5 і на наш навчальний заклад.

Розумієте, нам з колективом вдалося за останні 10 років, за час моєї роботи директором, створити дійсно унікальний навчальний заклад, де в пріоритеті – індивидуальний підхід. Гімназія стала гордістю та надбанням не одного міського голови, а люди, яким банально навіть  не вистачає кваліфікації та освіти давати адекватну оцінку діям педагогів та адміністрації гімназії, намагаються всю цю роботу перекреслити. Уявіть, у нас дальні підвезення учнів з села Піщаного, з Ревівки… Невже батьки стали б возити своїх дітей і витрачати величезні ресурси, якби те, про що пише мерська газета, було би правдою? Це відверта брехня.

- Чи  підтримали вас колеги, інші директори шкіл нашого міста?

- Безумовно, і я вдячна їм за це.  Звісно,  навіть без їхнього дозволу я б не стала називати чиїхось  імен. Зараз кожен, хто підтримає Ілону Бобер, автоматично стане ворогом цієї влади. А я не хочу, щоб завтра хтось іще постраждав від рук «репресивної машини» мера Малецького. 

Мене підтримав і підтримує мій колектив, батьківський комітет і, головне, діти. Всі вони заявили, що не вбачають іншої людини  на посаді директора, і я щиро вдячна їм за це, це і є визнанням, що я робила все правильно. Багато людей відкрито і публічно підтримали мене. Наприклад, Геннадій Музика, голова громадської організації «Єдиний Кременчук». Дочка Геннадія Миколайовича – відмінниця, вона навчається у нас. Одразу ж після його появи в гімназії 16 лютого (Геннадій Музика став випадковим свідком того, що відбувалося, і не зміг залишитися осторонь) на нього вилилася порція бруду і абсурдних звинувачень. Ви тільки подумайте, батька учениці  гімназії №5  назвали «смотрящим школы, который примчался отбивать Бобер» – а чоловік просто привіз дитину до школи. Ось що відбувається, коли за таку важливу сферу життя як освіта і виховний процес в місті відповідають люди без рівня освіти і кваліфікації, а іноді і просто без виховання. Там, де мало професіоналізму та елементарних знань, завжди дуже багато політики та бруду.

- Що скажете стосовно самих звинувачень та причин, викладених у розпорядженні про ваше звільнення?

- Знаєте, навіть у цьому питанні вони не змогли дійти загальної думки, зробили все поспіхом. У самому розпорядженні написано одне, мер говорить зовсім інше, а підконтрольна йому жовта преса пише третє. Що можу сказати стосовно самих звинувачень, коли мене фактично звинувачують у тому, що нам з колективом вдалося зробити і реалізувати те, чим повинна була займатися міська влада та департамент освіти? Зайдіть зараз у п’яту гімназію… Це – навчальний заклад європейського зразка. Навчальний заклад, де взимку не холодно, де в кожній  класній кімнаті стоять металопластикові вікна, де діти мають можливість користуватися комфортними й теплими туалетними кімнатами, де класи більше схожі на аудиторії, а діти навчаються у якісних умовах, що відповідають індивідуальним потребам кожного учня у навчально-виховному процесі. В нашій їдальні з великим задоволенням завжди міг пообідати Олег Бабаєв, а унікальний спортивний комплекс взагалі з’явився завдяки його особистим зусиллям, коштам, людським якостям.

В той час, коли благодійні внески батьків на рахунок благодійного фонду дозволяють батькам абсолютно не хвилюватися, в яких умовах навчаються їхні діти, діюча влада не в змозі забезпечити учнів навіть книгами. Вони скасовують благодійні батьківські внески, порушуючи Закон України Про освіту у гонитві за політичними дивідендами і дешевим піаром, але не можуть надати школі посади сантехника чи інженера.

Досить дивно, коли власну некомпетентність та великі прогалини в роботі намагаються заповнити надуманими звинуваченнями і абсурдними версіями. В   гімназії №5 ніколи не здавали благодійні внески діти-сироти, діти участників АТО, діти з багатодітних родин. Хоча зізнаюся: деякі з них за власним бажанням самі наполягають і допомагають разом з усіма створювати  дітям такі умови, які повинна б організовувати міська влада  апріорі.

- Чи маєте ви намір судитися і оскаржувати дане розпорядження?

- Звісно, так. З надією на справедливість, дотримуючись усіх норм закону, я намагатимуся продемонструвати всю неправомірність даного рішення і закликати до відповіді особисто мера.

Жодна посада не варта того, щоб  гімназія і надалі переживала нападки з боку керівників міста. За майже 10 років мого перебування на посаді директора рідної мені  гімназії та за 24 роки роботи вчителем на єдиному місці мого працевлаштування жодному учню чи випускнику не було так соромно дивитися в очі мені або комусь із учителів, як це було нашому меру Віталію Малецькому того дня, коли він, підкорюючись волі «навігатора» так званої команди, проводив «урок влади»…

Показово, що і я особисто, і багато хто з педагогічного колективу, дивлячись на Віталія Малецького,  відчували огиду за такий наш вибір, за такого нашого міського голову.

Я хочу подякувати кожному, хто підтримував мене і  продовжує  підтримувати, незважаючи ні на кого і ні що. Я завжди віддавала і буду віддавати своє серце дітям!

 

Наталя Роговцева

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться