Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 13 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Бобри створюють плотину у одному із лісництв Полтавщини

 

12 октября 2018 09:05

Фотофакт.

Оглядаючи лісові культури, лісівникам Гоголівського лісництва довелося бачити роботу справжніх "будівельників". Про це повідомляють в Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Як розповіли, для своїх загат бобри використовують головним чином вільху, осику та вербу. А завдяки своїм потужним різцям тонкі деревця ці гризуни валять за 8—10 укусів, а з товщими деревами (12-15 см в діаметрі) справляються за 3-4 хвилини. Звалити вербу в 1-1,5 обхвату для бобрів теж не проблема.

Підгризаючи дерево, ці гризуни діють так, щоб воно впало в потрібному напрямку. Потім звірі обгризають гілки і обробляють стовбур на шматки, які перетягують до місця майбутньої греблі. Одні шматки дерева з силою встромляє загостреним кінцем у дно, інші закріплює між ними, щоб не віднесло течією. Працює при цьому бобер і зубами, і лапами, і головою.
Для надійності гризуни підпирають греблю з боків спеціальними поперечками. Проміжки в конструкції законопачують гілками, мулом, листям і глиною, приносячи весь цей матеріал до місця будівництва в передніх лапках. В одному з кінців греблі бобри влаштовують стік, щоб паводком не зруйнувало всю споруду.

 

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться