Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 22 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Хочуть одну гривню, бо обіцяють доступні послуги: комунальні лікарні Кременчука вже просять пільг

6 февраля 2018 15:05

Лікарняні заклади Кременчука начебто не можуть платити за оренду приміщень на загальних підставах, але при цьому хочуть заробляти самі на суборенді своїх приміщень, що йде у розріз із нормами Господарського кодексу.

Відразу декілька ідентичних питань порядку денного щодо розміру орендної плати для кременчуцьких лікарень, планують розглянути на найближчій сесії Кременчуцької міської ради, яка запланована на березень.

Проекти рішень оприлюднені на веб-порталі Кременчуцької міської ради. У них йдеться про зміни у комплексних програмах розвитку комунальних  некомерційних  медичних підприємствах.  Програми затвердили наприкінці минулого року, а тепер депутатам пропонують внести зміни.

Розміщено проекти щодо КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», КНМП «Лікарня Придніпровська, КНМП «Лікарня  «Правобережна»,   КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2», КНМП  «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3», КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1».

У пояснювальних записках до пролетів рішень описано, чим викликана необхідність вносити зміни. Здається, що при затвердженні програм не помітили, що лікарням і центрам надання первинної допомоги прописали орендну плату на загальних підставах. А тепер розробники спохватились і вимагають ввести пільгу, а саме встановити орендну плату на рівні 1 (ОДНІЄЇ) гривні.

«У зв’язку із зміною організаційно-правової форми з комунального закладу у комунальне підприємство, заклад охорони здоров’я має право на оренду індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука на загальних підставах, тобто орендна плата встановлюється на загальних підставах, без застосування пільги у розмірі 1 (одна) гривня», - йдеться у проекті рішення, яке стосується «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» (документ див. нижче).

Аргумент наводять, що з 1 січня 2018 року до комунального некомерційного медичного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3»  передано дитяче населення для медичного обслуговування та додатково створені амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 11,12.

Аргумент про визначення суми оренди в одну гривню іншого лікарняного закладу КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» наступний:

«Надання цієї пільги дозволить закладу в подальшому орендувати приміщення для на надання вторинної медичної допомоги населенню міста Кременчука та Південного госпітального округу із зробить надання послуг ще доступнішим для населення».

Депутат Тетяна Сідерка, яка є заступником постійної депутатської комісії, яка займається питаннями, зокрема, медицини, говорить, що знає про ці проекти рішень, які передбачають зміни до комплексних програм мед закладів. Проте детально з ними ще не ознайомилась. Та її цікавить питання, як тепер бути з орендою приміщень у приміщеннях вищезгаданих лікарень тими ж аптеками чи лабораторіями.

«В міській дитячій лікарні окрім аптек і лабораторно-діагностичний центр, і центр МРТ-досліджень. Як же тепер їм надаватимуться послуги з оренди? Бо, згідно з господарським кодексом, ставка суборенди не може бути вища за ставку оренди. Тобто – в одну гривню», - говорить Тетяна Сідерка.

Цікаве питання і як буде, коли з 1 липня цього року в рамках медичної реформи сімейним лікарям, терапевтам і педіатрам будуть нараховувати гроші за пацієнтів. І лікарі, які прийматимуть пацієнтів в ЦПМСД не будуть перейматися за оренду, яка буде в 1 гривню. А лікарям приватної медицини треба буде передбачати і витрати на оренду.

А ще трішки цифр для роздумів: у 2018 році КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» планує заробити на оренді (здача приміщень та обладнання в оренду) - 160 тис грн., КНМП «Лікарня  «Правобережна» 31, 5 тис грн.,  КНМП «Лікарня Придніпровська» 160 тисяч гривень.(Дані з комплексних програм розвитку).

Тож всі вищезгадані лікувальні заклади Кременчука щонайменше сподіваються отримати прибутки за оренду своїх приміщень. Але, звідки можна сподіватися на такі суми, якщо, як стверджує депутат Сидерка, брати більше однієї гривні з суборендаторів медкзаклади вже не зможуть?

Це питання Кременчуцька газета адресувала профільному віце-меру Ользі Усановій.

Віце-мер, що курирує медицину, пояснює, що зміни вносять в комплексні програми у зв’язку з тим, що змінились організаційно-правові форми з комунальними закладами. За її словами. лікарні і раніше орендували приміщення за пільгову ціну в одну гривню. Тепер треба внести зміни, щоб залишити пільгову цю плату, бо змінилися назви і статусі медзакладів.

Пані Усанова стверджує, що аптеки, лабораторії, центри дослідження, як раніше платитимуть за оренду на загальних підставах і укладатимуть договори з міськвиконкомом. Всі рішення затверджуються на його засіданнях.

Ми не сперечаємося із пані віце-мером. Але воліємо, щоб кременчуцька медицина якомога менше потрапляла у різного року господарські та юридичні колізії. Бо завдання медицини – лікувати людей, а не ходити по судах.

Раніше повідомлялося, що за отримання послуг в лікарні «Кременчуцька» містяни платитимуть двічі - депутати затвердять відповідну програму.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться