Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 15 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Будівельна амністія: як узаконити самовільну забудову

 

 

16 вересня 2018 09:00
Будівельна амністія: як узаконити самовільну забудову

В Україні вступив у силу закон про «будівельну амністію». Документ дозволяє ввести в експлуатацію деякі будівлі, зведені без дозволів. Як це зробити, вивчала «Кременчуцька газета».

Про те, що в Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, зведених без дозвільних документів, повідомив у Фейсбуку віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

За його даними, набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

Це означає, що українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв.

Будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків:

• індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 м2, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 м2, зведені в період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

• будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, зведені до 12 березня 2011 року.

Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Слід особливо відзначити, що багатоповерхівки під дію «амністії» не підпадають.

Для амністування такої нерухомості необхідні:

• заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),

• один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,

• звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),

а також засвідчені у встановленому порядку копії:

• документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

• технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови, якщо в них проставлено відповідну відмітку про проведення їх технічного обстеження.

Як працюватиме амністія

Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю з урахуванням Закону України «Про адміністративні послуги», їх розглядатимуть упродовж 10-ти робочих днів та ухвалюватимуть рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію.

Багатьом ще й територіально буде зручніше пройти процедуру. Адже по Україні вже працює 100 новоутворених органів архбудконтролю, які були утворені місцевим самоврядуванням та отримали від ДАБІ повноваження у рамках децентралізації. Тому жителі Кременчука зможуть безпосередньо звернутися до місцевого органу держархбудконтролю та не їхати до Держархбудінспекції чи її територіальних органів.

«Узаконити самобуд стало легше»

Нова будівельна амністія – це крок до людей, адже часто через незнання або віддаленість органів ДАБК об’єкти будівництва  не оформлювалися за законом, але вводилися  в експлуатацію.

Про це Кременчуцькій газеті розповіла в.о. начальника кременчуцького управління ДАБК Юлія Тарасова.

За її словами, амністія стосується насамперед індивідуальних (садибних) житлових будинків та господарських (присадибних) будівель і споруд.

«Узаконити самобуд, що підпадає під амністію, стало легше. Тепер Управління ДАБК в найкоротші терміни готове допомогти громадянам ввести в експлуатацію такі будівлі.

Зробити це можна за умови, що об’єкти, самовільно збудовані на земельних ділянках відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, та розташування яких не суперечать вимогам державних будівельних норм», – говорить Тарасова.

Вона зазначає: аби підтвердити відповідність розташування будівлі будівельним нормам, необхідно провести технічну інвентаризацію з урахуванням інформації щодо відповідності її місця розташування вимогам державних будівельних норм, отриманої виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури (і тут не обійтися без організацій, які надають послуги БТІ), в якій будуть вказані поверховість споруди, загальна площа, рік будівництва, поверховий план, відомості про конструкційні матеріали та інженерні мережі.

«Зверніть увагу, що недотримання вимог містобудівного законодавства, будівельних норм, стандартів і правил спричинить накладення штрафних санкцій на забудовника. До власників (користувачів) земельних ділянок, які відповідно до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення «Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» подали документи про прийняття в експлуатацію об’єктів, штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, що дають право на їх виконання, та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, не застосовуються. Не варто затягувати з рішенням, скористайтеся наданою державою будівельної амністією і узаконьте свій самобуд», радить Юлія Тарасова.

 

Для отримання консультації та більш детальної інформації звертайтеся до управління ДАБК за адресою: Кременчук, площа Перемоги,2, каб. 119, 120 або телефоном: 70-02-16.

Мешканцям Кременчуцького району слід звертатися до департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області, представники якої працюють у приміщенні Кременчуцької районної ради за адресою: вул. Соборна, 14/23, каб. 210.

 

Олег Булашев 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися