Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 17 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Бюджет Кременчука-2020: врятувати складну ситуацію може лише диво

 

21 грудня 2019 08:30

Наше місто вже отримало головний фінансовий документ на наступний рік. Депутати затвердили його на сесії 12 грудня. Попередні прогнози не справдилися: позначку в три мільярди гривень не подолано.

Наступного року загальний обсяг казни міста складе 2 млрд 147 млн 557 тис грн. І ця сума менша, ніж цьогорічного. Розробники кошторису на запитання, як Кременчук житиме з таким бюджетом, зазначають одне: «Чекаємо дива». Недарма деякі статті витрат урізали до мінімуму, а інші прибрали зовсім. Витрати по галузях розраховували таким чином, щоб «закрити» лише першочергові потреби: заробітну плату бюджетникам і оплату енергоносіїв. До речі, ця казна міста може стати останньою, яку прийняли на один рік – далі хочуть впроваджувати дво-трирічне планування.


«Дірка» бюджету 2019 впливає на рік наступний

Про те, що місто 2020 року отримає «складний» бюджет, заступниця міського голови, директорка департаменту фінансів виконавчого комітету Тетяна Неіленко попереджала заздалегідь – ще маючи підсумки виконання (точніше невиконання) цьогорічного бюджету за півроку та 9 місяців. Називала і причину: зменшилися відрахування податку з доходів фізичних осіб (що є основним джерелом наповнення міської казни). Адже деякі підприємства зменшили темпи виробництва, на них спостерігається різкий дефіцит кадрів (кременчужани виїжджають на роботу за кордон) – серед факторів, які пояснюють те, що міський бюджет отримав лише 79% запланованих грошей.

І це ще не все. За прогнозами міських фінансистів, у наступний рік Кременчук увійде з «діркою» у 260 млн грн (недобором до казни коштів) і 130 млн грн кредиторської заборгованості.

Неіленко зазначає, що, взявши до уваги перелічені вище фактори, при розробці проекту міського бюджету-2020 враховували не планові показники цьогорічної казни, а фактичні (враховуючи невиконання). Загальний обсяг доходів головної кишені міста на 2020 рік визначено в обсязі 2 млрд 147 млн 557 тис грн. Також прогнозовані показники доходів на 2020 рік збільшено на 19%. При прорахунку надходжень податку доходів фізичних осіб до місцевого бюджету (ПДФО) на наступний рік враховано наступне: збільшення розміру мінімальної зарплати до рівня 4 тис 723 грн проти 4 тис 173 грн в 2019 році (+13,2%), підвищення з 1 січня 2020 року посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – 2 тис 102 грн проти 1 тис 921 грн у 2019 році (+9,4%); збільшення прожиткового мінімуму з 1 січня для працездатних до 2 тис 102 грн.

Викидів менше – «екологічних» грошей менше

Неіленко зазначає, що при формуванні бюджету Кременчука на 2020 рік враховано зменшення надходжень за екологічним податком. Прогноз – 3 млн грн. Для порівняння: у 2017 році ця сума була 6 млн 061 тис грн. Головна фінансистка міста пояснює таку динаміку тим, що підприємства проводять заходи задля зменшення шкідливих викидів, і як наслідок – зменшення відрахувань за останні роки майже вдвічі.

Себе знову не образили
На 2020 рік у бюджеті Кременчука пропонуються витрати на державних управлінців у сумі 181 млн 126 тис грн. Левова доля – на зарплату: 134 млн 038 тис грн. (74%). Сума в межах видатків минулого року. Це і не дивно, адже за керівництва нинішньої міської влади армію чиновників збільшили до майже 800 працівників – тепер їх треба утримувати. Не залишать чиновників і без ремонтів. Тут капітальні видатки передбачені в сумі 3 млн 474 тис грн. Кошти спрямують на капітальний ремонт покрівлі мерії; приміщень адмінбудівель Автозаводської та Крюківської районних адміністрацій; управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення; контакт-центрів Автозаводського та Крюківського районів та інше.

100 млн грн освітянського боргу не зникають

У 2020 році освітянська галузь Кременчука житиме на 797 млн 028 тис грн. І це в межах видатків цього року. І все б нічого, але наступного року доведеться гасити борги 2019-го. Це оплата за виконані роботи і послуги. На бюджетній сесії озвучили суму заборгованості – 100 млн грн. Тож можна припустити, що освітянам доведеться виживати. Адже лише на заробітну плату з іншими нарахуваннями заплановано понад 600 млн грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв у структурі видатків галузі закладено 9,9%. Уже видно, що доведеться чимось жертвувати: зарплатою чи оплатами за енергоносії?

У видатках по галузі освіта передбачено доплата за харчування дітей в дитсадках у межах не менше 60% від загальної вартості. Решту сплачують батьки. Також передбачається оплата за сніданки дітям 1-4 класів, обіди учням-пільговикам. Порівняно з 2019 роком суму збільшено на 9 млн грн і вона складає 39 млн 117 тис грн. А ось капітальні видатки (гроші на ремонти, придбання обладнання) порівняно з 2019 роком зменшено з 60 млн до 20 млн грн.

На ремонти шкіл і дитсадків – утричі менше

2 млн 171 тис грн – на капітальні ремонти дитячих садків №14, 21, 33.

9 млн 958 тис грн – на придбання обладнання в ліцеї №4, 6, 25, школу №26 та капремонти в ліцеях №4, 6, 25, школах № 19, 22, 26, 31.

40 тис грн – для інтернату №21 (на проект «Безпечна школа»).

280 тис грн – для господарчої групи департаменту освіти на придбання серверу та двигунів для аварійної служби.

4 млн 510 тис грн – дитячому табору «Зоряний» (капремонт спальних корпусів, електромереж, тротуарного покриття перед столовою та капремонт клубу в філії табору – «Супутнику»: зведення альтанки, закупівля певного обладнання).

Фінансування медицини передбачено не на весь рік

Як це було при формуванні бюджету 2019, наступного року продовжено пілотний проект з медичного обслуговування населення, у якому бере участь Полтавська область. Тому на перше півріччя наступного року обсяг видатків на галузь «Охорона здоров’я» передбачено в сумі 198 млн 248 тис грн.

Розрахунковий фонд заробітної плати для закладів охорони здоров’я склав понад 92 млн грн. На медикаменти та перев’язувальні матеріали–понад 17 млн грн.

Також передбачено безкоштовне:

- ведення вагітності і міська компенсація за пологи,

- надання меддопомоги дітям у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії у дитячій лікарні,

- забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, виробами медичного призначення,

- надання медичної допомоги в травматологічних пунктах при первинному зверненні,

- часткове лікування онкохворих,

За кошти міського бюджету закуплять:

- медикаменти для надання стоматологічної допомоги пільговикам (дорослим та дітям),

- медикаменти для лікування маленьких пацієнтів у першу добу в дитячій лікарні,

- медикаменти для хоспісного відділення,

- хімреактиви та вироби медичного призначення для патанатомічного відділення тощо. Частково відшкодовуватимуться гроші аптечній мережі за відпущений інсулін, реалізовуватиметься міська програма «Доступна аптека».

Видатки на закупівлю продуктів харчування для лікарняних закладів виділені в сумі 12 млн 182 тис грн. Вартість харчування на один ліжко-день планується в середньому в розмірі 41 грн 34 коп. Запланований обсяг капітальних видатків у сумі до 10 млн грн. Це і на ремонти, і на закупівлю обладнання на всю галузь!

На ремонт музею грошей підкинуть, а про інші об’єкти можна забути

По галузі «Культура і мистецтво» на 2020 рік передбачаються видатки у сумі 56 млн 627 тис грн. На проведення міських заходів протягом року хочуть витратити суму в межах 3 млн грн. На видатки на заробітну плату працівникам галузі з нарахуваннями заклали у бюджет 31 млн 247 тис. І тут найцікавіше: капітальні видатки передбачені в сумі 133 тис грн. З них 123 тис грн направлять на підписку періодичних видань, інші – на придбання комп’ютера для музею ім. А.С. Макаренка. Інших капвидатків по галузі «Культура і мистецтво» у 2020 році не передбачено.

До речі, наступного року планують продовжити багатостраждальний ремонт у Кременчуцькому краєзнавчому музеї. Для цього у бюджет заклали 6 млн грн, але гроші для цього спрямують не з галузі «Культура і мистецтво», а через іншого головного розпорядника коштів – управління капітального будівництва.

Спорт Кременчука: як прожити в наступному році?

Обсяг видатків загального фонду на фізичну культуру і спорт запланований у сумі трохи більше 51 млн грн. Питома вага (від загальної суми складає 47,5%) передбачається на заробітну плату. Як і в попередні роки, заклали кошти на стипендії найкращім спортсменам міста в сумі 1 млн 218 тис грн. Капітальні видатки бюджету розвитку планується використати на наступне: закупівлю обладнання (162 тис грн) та капітальний ремонт покрівлі приміщення КДЮСШ №1 на вул. Чумацький шлях, 9 (майже 1 млн 500 тис грн.). І все.

Ще планується фінансова підтримка громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості та комунальним закладам, установам галузі в сумі майже 11 млн грн. У 2019 ця сума була в межах 10 млн грн. Майже всі гроші спрямовані на футбольний клуб «Кремінь» – 9 млн 100 тис грн і по 200 тис грн на громадську організацію (ГО) «Федерація футболу Кременчука» та ГО «Баскетбольний спортивний клуб «Кремінь». Ще 8 спортивним організаціям допомога бюджету – в межах 20-70 тис грн (кожній).

У рік місцевих виборів на «комуналку» не поскупилися

Витрати з місцевого бюджету на житлово-комунальне господарство Кременчука на 2020 рік визначено в загальній сумі майже 400 млн грн. Комунальників уже попередили, що купувати нову техніку їм не будуть – лише невеликі механізми і обладнання. Більшу частку спрямують на благоустрій. Це не дивно, адже саме на темі висаджених квітів та обрізаних дерев можна гарно піаритися перед виборами. Комунальним підприємствам теж підкинуть грошенят. А саме понад 43 млн грн спрямують на «Теплоенерго», «Кременчукводоканал», Кременчуцьке КАТП 1628. На різні потреби: і виплату зарплати, і придбання матеріалів для ремонтів, реагентів для очищення води і т.п.

На благоустрій Кременчука – понад 100 млн

Організація благоустрою нашого міста у 2019 році обійдеться казні в понад 114 млн грн. Гроші спрямують на:

- санітарне очищення міста (Кременчуцьке КАТП 1628) – 23 млн грн,

- утримання міських кладовищ (комунальне підприємства (КП) «Спецкомбінат ритуальних послуг» (СКРП)) – 3 млн грн,

- видалення аварійних, сухостійних, фаутних дерев, кронування тощо (на кладовищах) – 100 тис грн,

- виявлення, локалізація та ліквідація карантинних бур’янів у Кременчуці (КП «Благоустрій Кременчука») – 1 млн грн,

- виконання заходів Програми діяльності та розвитку «Благоустрій Кременчука» на 2020 рік – 48 млн 460 тис грн,

- відлов безпритульних тварин (КП «Спецсервіс-Кременчук») – 1 млн 600 тис грн,

- утримання та ремонт мереж зовнішнього освітлення вулиць та світлофорних об’єктів (КП «Міськсвітло») – 31 млн 839 тис грн,

- капремонт мереж зовнішнього освітлення – 600 тис грн,

- капремонт світлофорних об’єктів – 2 млн 250 тис грн,

- видалення аварійних, сухостійних, фаутних дерев та кронування дерев по місту – 1 млн грн,

- капітальний ремонт тротуарів у місті (управління капбудівництва) – 1 млн 656 тис грн.

Держсубвенції йдуть повз міський бюджет

На соціальний захист населення у міському бюджеті передбачені видатки в сумі 126 млн 598 тис грн. Міські фінансисти пояснюють, що наступного року знову зменшуються перерахунки з державного бюджету до міського різних субвенції. Передбачено, що діє монетизована схема надання субсидій і пільг, тож одержувачі отримують гроші напряму. Далі за такою схемою будуть отримувати допомогу по догляду за дитиною та інші виплати.

Зокрема за рахунок субвенції з обласного бюджету в місцевому бюджеті на 2020 рік передбачаються видатки на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни і т.п. Взагалі ж усі пільги, виплати по галузі соцзахисту, які були цього року, зберігаються і на наступний.

На утримання нових автобусів – майже 10 млн, доріг – майже 120 млн

Нова стаття витрат бюджету Кременчука – утримання 10 нових автобусів для КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» (КТУ). Для цього на 2020 рік передбачена сума 9 млн 263 тис грн. Окрім цього, КТУ отримає понад 67 млн грн на свою діяльність.

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури у Кременчуці на 2020 рік передбачається понад 118 млн грн (збільшено порівняно з 2019 роком на 21,6%). Кошти планують направити на поточний ремонт та утримання вулично-шляхової мережі міста, внутрішньоквартальних проходів та проїздів для КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління». Окрім цього, планують виплатити цьому підприємству заборгованість за виконані роботи в сумі понад 42 млн грн.

Час віддавати набрані кредити
1. Кредит, наданий Міжнародним банком реконструкції та розвитку «Кременчукводоканалу» – 431 тис 748 доларів США.

2. Кредит, наданий Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) «Кременчуцькому тролейбусному управлінню» – 827 тис євро.

3. У 2020 році планується залучити кредит ЄБРР на виконання проекту «Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кременчуці». Видатки по кредиту банку на 2020 рік – 5 млн 666 тис грн.

4. Кредит, наданий «Північною екологічною фінансовою корпорацією» (НЕФКО) на переоснащення та модернізацію вуличного освітлення вул. Халаменюка – пр. Свободи та пр. Л.Українки – 57 тис грн, на погашення основної суми боргу по запозиченню – 1 млн 723 тис грн.

5. У 2020 році планується отримання ще одного кредиту від НЕФКО на суму 13 млн грн для реконструкції системи вуличного освітлення на 11-х вулицях, які розташовані в різних частинах міста. Видатки місцевого бюджету на 2020 рік за сплату відсотків заплановано відповідно графіку платежів в сумі 117 тис грн.

Нагадаємо, бюджет міста 2020 - у мерії оголосили, до чого готуватися кременчужанам.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися