
Свято.
Сьогодні, 19 серпня, віруючі відзначають Преображення Господнє або Яблучний Спас. Дане торжество відноситься до дванадесятих свят (дванадцяти найважливіших подій в житті Христа і Богородиці) і щорічно припадає на 19 серпня.
Історично у кінці серпня слов'яни відзначали свято врожаю, яке перетворилося на Яблучний Спас або Преображення Господнє.
У цю дату у всіх церквах і храмах дзвенять дзвони, а священики проводять служби. Парафіяни ставлять свічки за здравіє, моляться святим про благополуччя в справах і освячують яблука. Через те, що церковне свято тісно переплетене з народним, традиції святкування також сплелися воєдино.
У цей день Кременчука газета завітала до Свято-Миколаївського собору, аби разом з містянами долучитися до цього свята. Багато людей у святковому вбранні завітали сьогодні до храму, аби освятити дари та помолитися за рідних.
Так, маленька Вероніка запалила свічку перед образами і розповіла, що сьогодні моляться за тих, кого любиш.
«А кого ти любиш?» - запитали ми у дівчинки.
«Україну!» - впевнено відповіла маленька.
Після служби довкола собору кременчужани і гості міста очікували на освячення.
«Сьогодні святять мед, фрукти – все, що Бог послав. А також трави і обереги», - говорить кременчужанка Меланія.
Вона розповіла, що у букети додають любисток – щоб любов була, жито – для благополуччя у сім’ї, мак – до грошей, калина – символ України, чорнобривці – на здоров’я.
«І так заготовлюються усі трави, серед них: медуниця, тисячолітник, кермек та інші», - говорить Меланія.
Тож у святкових кошиках містян під вишитими рушничками можна було сьогодні розгледіти букетики-обереги, воду та різноманітні дари природи.
«Ми пронесли на освячення яблука і груші, мед та водичку» - ділиться містянка Наталя.
Нагадаємо, Преображення Господнє 2022: що це за свято, традиції, що можна і не можна робити, сильна молитва
Тетяна Красельникова
Фото автора