Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 25 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Через горіння полів на Полтавщині зменшилося число рослин - родичів орхідей

 

4 июня 2019 15:50

У результаті випалювання збіднюється видовий склад рослинного світу.

Про тенденцію до зменшення кількості рідкісних рослин на Полтавщині через пізньо-весняне випалювання очерету та сухої трави повідомляють на сторінці НПП «Нижньосульський» у фейсбуці. За їх інформацією, щороку працівники науково-дослідного відділу національного природного парку проводять обліки видів флори та фауни які перебувають під різними категоріями охорони як на державному так і на міжнародних рівнях.

Так, встановили, що в поточному році представники родини Орхідних, а саме пальчатокорінник м’ясочервоний та зозулинець болотний зазнали негативного впливу антропогенного походження та зменшились в чисельності.

«Адже в результаті випалювання збіднюється видовий склад рослинного світу, випалювання призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Через те, що в 2019 році спостерігались квітневі підпали, які супроводжувались значними поривами вітру вогонь швидко розповсюджувався територією знищуючи все на своєму шляху, та випалюючи разом з очеретом та сухою травою поверхневі шари ґрунту, цим самим вогонь міг пошкодити рослини.
Хочеться звернутися до тих хто навмисно, або можливо не навмисно здійснює такі необдумані вчинки: «Задумайтесь, яку Ви шкоду наносите рослинному і тваринному світу, це наведений лише один приклад із тисячі, якщо не припинити цього то окрім інвазійних видів та бур’янів, а також оновлених публікації Червоної книги України з тисячами видів, ми після себе нічого не залишимо!!!»
- пишуть на сторінці.

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться