Кременчугская газета
Среда, 19 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

ЧЕРГОВА БРЕХНЯ! Мер Кременчука вдався до передвиборчого популізму

 

6 апреля 2018 16:00

Схоже, хвиля народного невдоволення та недовіри до міського голови Кременчука Віталія Малецького досягла свого історичного апогею, оскільки останній, рятуючи загасаючий рейтинг, був змушений вдатися до старих, малоефективних технологій і вже в котре заспівати “стару пісню про головне” про свою багаторічну імітацію боротьби проти будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату.

 

Днями мер Кременчука Віталій Малецький записав емоційне відео-звернення до депутатів Полтавської обласної ради, виклавши його на особистій сторінці в соціальній мережі «Фейсбук». Зміст даного звернення став дуже своєрідною відповіддю міського голови на весь той безлад в комунальному господарстві Кременчука, на завищені тарифи, на відсутність ще минулого року обіцяних нових тролейбусів, отруєння учнів школі, а також на численні скандали, які вже стали візитівкою Малецького і надбанням загальноукраїнських засобів масової інформації. Тут досить лише згадати історію з Деївським сміттєзвалищем та німецьким інвестором Йоргом Майснером, що, схоже, став жертвою кулуарних домовленостей Віталія Малецького з сумнівною фірмою “Кліар Енерджі”, яка вже не перший раз опиняється в центрі резонансних кримінальних справ. Сам німецьприкрий випадок, коли міська рада голосує за кота в мішку назвав, не інакше як корупцією, повідомивши про свої наміри захищати свої права у суді.

 

Кременчуцький Дон Кіхот

Всі, та й сам Малецький добре розуміють, що такий піар не надто потрібен градоначальнику, а тому необхідно якнайшвидше відволікти громадськість від реальних проблем, сфокусувавши увагу на не менш масштабній і бажано резонансній події. Ніби герой роману Дон Кіхот - Мігеля Сервантеса Сааведри, міський голова Кременчука вирішив в черговий раз героїчно позмагатися з вітряками.

Тему також обрав відповідну, хоча й стару – будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, і байдуже, що говорити людям, головне з інтонацією, зробивши серйозний вираз обличчя. Так, продовжуючи свою багаторічну відеоборотьбу, Віталій Олексійович слізно закликає депутатів обласної ради не підтримувати низку рішень, що стосуються примусового відчуження земель для потреб Біланівського ГЗК, проте, переглянувши питання, винесені на розгляд чергової сесії Полтавської обласної ради, журналісти не знаходять ані слова про славнозвісне примусове відчуження землі.

Як вбачається з інформації на офіційному сайті Полтавської обласної ради, на розгляд сесії виносяться лише питання щодо  затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності, яка передана в оренду ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат».

Не потрібно мати особливих здібностей і бути великим фахівцем з документообігу чи юристом, щоб побачити різницю в тому, що говорить Віталій Малецький і що ж насправді має місце. Виникає питання: навіщо міський голова свідомо дурить мешканців не тільки Кременчука, а й депутатів відповідної ради, перекручуючи інформацію і спекулюючи на дійсно важливій для нашого міста темі?

Не можна не згадати той факт, що це вже не перше таке раптове звернення нашого мера до громади, яке стосується початку будівництва гірничо-збагачувального комбінату.

Так, 3 червня минулого року Віталій Олексійович вже звертався до людей, до мешканців Кременчуцького району, і знову розповідав різні жахіття, та тільки того разу мер, як завжди намагався лише перевести увагу громадськості від екологічної катастрофи, яку сам Малецький санкціонував, безпосередньо на території Кременчука.

Згадуючи події минулорічної давнини, кременчужани добре пам’ятають, як з настанням весни і різким потеплінням на початку літа мешканці всього міста, а особливо Молодіжного потерпали від токсичного смороду і шкідливих викидів промислових підприємств північного вузла. Чи не щодня мешканці міста оббивали пороги мерії і цілодобово телефонували в службу допомоги мера, проте у відповідь чули лише чергові виправдання та відмовки чиновників, які банально розводили руками.

Побоюючись численних акцій протесту, Віталій Малецький тоді вперше у міжвиборчий період спробував переадресувати невдоволення людей з його безпорадності у вирішенні питання екологічної катастрофи в межах міста на питання початку будівництва Біланівського комбінату.

Варто звернути увагу, що потепління не за горами, а віз і нині там, проблема шкідливих викидів взагалі не вирішена, а на озброєнні кременчуцьких чиновників лише низка відмовок і купа паперових відписок, ціна яких – здоров’я кременчужан. Як ми бачимо, таку відео-боротьбу і активність міський голова Малецький починає щоразу, як зазнає серйозного репутаційного удару, а таких у нього останнім часом побільшало.

 

 

Кабінетний боєць

Цікаво, що цього разу, записуючи своє маніпулятивне звернення, що не відповідає дійсності, горе-мер навіть не спромігся вийти зі свого робочого кабінету, у той час, коли минулого літа з метою приховати реальні масштаби проблеми забруднення навколишнього повітря підприємствами північного промислового вузла для Віталія Олексійовича зробили цілий короткометражний фільм.

Якщо ж прослідкувати, що ще зробила міська влада, щоб захистити інтереси кременчужан в будь-якому резонансному питанні - так це створила армію несправжніх акаунтів у соціальних мережах, так званих ботів, мета яких - писати схвальні коментарі на адресу міського голови на нардепа-кнопкодава Шаповалова, а також розповсюджувати і тиражувати цинічну брехню відповідно до темників мера Малецького.

Вдатися до послуг людей, що під вигаданими іменами і прізвищами надають схвальну оцінку діям Малецького, міську владу змусив і факт припинення трансляції пропагандистських сюжетів комунальної телерадіокомпанії на телеканалі “Лтава”, що також боляче вдарило по іміджу міського голови і в кілька разів зменшило його інформаційний вплив на власний електорат.

На питання, чи приймав і чи можливо ініціював міський голова інші рішучі дії в питаннях дослідження діяльності і будівництва гірничо збагачувального комбінату відповів генеральний директор «Біланівського» ГЗК Юрій Віталійович Химич:

"Інформація в зверненні міського голови Кременчука повністю не відповідає дійсності, тому що Полтавська обласна рада ніколи не розглядала питання про відчуження землі, оскільки ця сфера знаходиться поза межами її впливу.

Нажаль, шлях яким йде Віталій Олексійовий – це відкритий популізм. А на рахунок його активної громадянської позиції, хочу сказити, що за останні два роки, які я працюю на посаді генерального директора, ми жодного разу не отримували ніяких офіційних звернень від мерії міста Кременчука, чи то вимог надати якісь документи, чи результати відповідних експертиз або досліджень. Мені відверто не зрозуміло, як і в кого можна щось офіційно вимагати, чи говорити про якийсь конструктивний діалог, шляхом незрозумілих блогерських звернень у соціальних мережах. Тому я розцінюю це, в лапках, звернення виключно як черговий піар, і спробу привернути увагу електорату, рятуючи свій згасаючий рейтинг. Громадські слухання, які проводились в таких населених пунктах як Дмитрівка, Солониця, Нова Галещина і Бондарі, одноголосно підтвердили згоду людей на будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, та й сам комбінат, в рамках реформи децентралізації, територіально буде розташовуватись навіть не на території Кременчуцького району".

 

Що ж до того, що сьогодні собою являє міфічна загроза Біланівського ГЗК, в підтвердження своїх слів і розвінчуючи чергову брехню жовтої преси на сторінках провладної газети «Автограф», редакція «Кременчуцької газети» отримала від керівництва комбінату в своє розпорядження низку фото того, що зараз представляє з себе територія майбутнього кар’єру. Як вбачається зі світлин, та аерофотозйомки – це аж ніяк не схоже на те, у що змушують вірити людей мер Малецький та його армія проплачених кишенькових активістів, використовуючи фото зовсім іншої місцевості.

А у відповідь на третє звернення Віталія Малецького до тих же депутатів Полтавської обласної ради з проханням провести чергове засідання сесії безпосередньо в Кременчуці, «Кременчуцька газета» цілком і повністю підтримує цю ініціативу, оскільки журналісти впевнені, що німецькому інвестору Йоргу Майснеру, батькам отруєних в школах дітей, громадським активістам і воїнам АТО, депутатам міської ради, журналістам національних ЗМІ, а також решті небайдужих кременчужан обов’язково буде що сказати поважним гостям з області.

 

Марина Соловей

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
 • Подведены итоги фотоконкурса "Первый раз в первый класс"

  Искренне поздравляем всех первоклашек нашего города!

  Сегодня были подведены итоги фотоконкурса "Первый раз в первый класс", когда вы присылали нам фото своих первоклашек в их первый День Знаний.

  Как мы и писали раньше, победителей определяли наши партнеры.

  Итак, победителями стали Андрей Коваленко, Вероника Хмиль и Женя Шляпин.

  ПрАТ «АвтоКрАЗ» выбрал:

   "Первый раз в первый класс": Андрей Коваленко.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться