Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 1 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Чергова дурість Малецького: чому страждають кременчуцькі вчителі?

 

10 лютого 2018 09:00
Чергова дурість Малецького: чому страждають кременчуцькі вчителі?

Схоже, вислів «І сам не гам, і другому не дам» якнайкраще ілюструє професіоналізм чиновників і гостинність самого мера, який все частіше застосовує аж занадто вибірковий розподіл привілеїв, позбавляючи ні в чому не повинних людей можливості нормально вчитися і працювати.

Останнім часом не вщухають пристрасті навколо міського департаменту освіти, де, схоже, назріває черговий скандал. Через невгамовні амбіції мстивого мера та наслідки незаконних звільнень, ініційованих фіолетовою командою, вимушені страждати кременчуцькі вчителі, яким у рамках обов’язкового підвищення кваліфікації педагогічних працівників заборонили будь-яку співпрацю з консультаційно-методичним центром Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського при Кременчуцькому педагогічному коледжі. 

Загальне керівництво організацією роботи в консультаційно-методичному центрі  здійснює методист Ілона Бобер, екс-директор гімназії №5. Саме цей факт не дає спокою керівнику департаменту освіти Геннадію Москалику та особисто міському голові Віталію Малецькому, які з політичних мотивів, втілюючи забаганки своїх покровителів, готові залишити освітян напризволяще. 

В заручниках у міського голови

Історія, яка нещодавно виникла навколо низки необґрунтованих рішень Департаменту освіти Кременчука, лише доводить замовний характер звільнень усіх без винятку директорів комунальних підприємств та директорів загальноосвітніх навчальних закладів. Ці звільнення відбувалися виключно з політичних мотивів, часто всупереч законодавству України, що, власне, і підтверджується тривалими судовими процесами та численними грошовими компенсаціями коштами міського бюджету, які сплачуються позивачам. 

Серед тих, хто сьогодні в судовому порядку захищає свої права внаслідок незаконного звільнення – і екс-директор Кременчуцької гімназії №5 Ілона Бобер. Саме вона, обіймаючи посаду методиста, з 1 січня очолила консультаційно-методичний центр. Слід зазначити, що даний центр при Кременчуцькому педагогічному коледжі – це єдиний підрозділ Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Починаючи з 2003 року, він забезпечує підвищення кваліфікації працівників освітньої галузі різних категорій південного регіону області. Якщо зупинитися більш детально, то за професійними знаннями до Кременчука постійно приїздять вчителі з Горішніх Плавнів, Глобинського, Козельщинського, Кобеляцького, Кременчуцького, Семенівського, Хорольського районів, після чого отримують відповідні свідоцтва державного зразка. 

Як стало відомо редакції Кременчуцької газети, вчителів наших міських шкіл без їх згоди просто цинічно позбавили можливості безкоштовно підвищити кваліфікацію разом з їхніми регіональними колегами з сусідніх районів. 

Та й на цьому кременчуцькі можновладці не зупинилися. Відстоюючи інтереси вузького кола осіб, ставши заручником банальної помсти несвідомих політиків, міський науково-методичний центр Кременчуцької міської ради без жодних обґрунтувань відмовляє решті вчителів у проходженні й відвідуванні так званої практичної частини в наших міських загальноосвітніх навчальних закладах. У це важко повірити, але, ймовірно, за вказівкою міського голови, педагоги-гості міста, серед яких переважно вчителі початкових класів сільських шкіл, просто не мали змоги відвідати кілька практичних занять у Кременчуці, обмінятися досвідом та покращити свої професійні навички. 

Схоже, вислів «І сам не гам, і другому не дам» якнайкраще ілюструє професіоналізм чиновників і гостинність самого Віталія Малецького, який все частіше застосовує аж занадто вибірковий розподіл привілеїв, виключно для наближеного кола осіб, позбавляючи ні в чому не повинних людей можливості нормально вчитися і працювати. Навряд чи організатори загальнонаціональної програми «Людина року», визначаючи Малецького лауреатом в номінації «Мер року» за його сумнівні і спірні досягнення, взяли до уваги той факт, що для самих мешканців міста він уже давно переміг і впевнено закріпив за собою статус «Розчарування року». Свідками цього тепер стали не лише кременчужани, а й мешканці області та сусідніх районів, які до того ж працюють у такій важливій галузі, навчаючи і виховуючи молоде покоління українців. 

Гостинність горішньоплавнівських колег

Слід віддати належне керівництву Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яке без жодних вагань, за ініціативи і за пропозицією Ілони Бобер домовилося про проходження практичної частини підвищення професійної кваліфікації вчителів у сусідніх Горішніх Плавнях, де також з радістю відчинили двері перед гостями з області.

Щодо самих відвідувачів, то вони були не просто здивовані, а приємно шоковані рівнем забезпечення та технологічного оснащення загальноосвітніх закладів Горішніх Плавнів. Завітавши до школи №2, педагоги відвідали урок математики та інтерактивний урок трудового навчання. 

Слід зазначити, що майже в кожному класі, окрім традиційного проектора, який уже став стаціонарним елементом в кожній аудиторії, на допомогу вчителям встановлені мультимедійні дошки, аналогів яким немає в жодному навчальному закладі Полтавської області. Самі ж приміщення оснащені за останнім словом техніки. У школі створені всі умови для комфортного і якісного навчання як наймолодших вихованців, так і учнів старших класів. 

Якщо сьогодні у Кременчуці ще навіть не всі навчальні заклади можуть похвалитися заміненими старими вікнами на нові металопластикові склопакети, то в Горішніх Плавнях у школі №2 в кожному класі встановлено сучасний кондиціонер, який за потреби постійно може підтримувати температуру на комфортному рівні як у спеку, так і в холодну погоду. 

Особливі враження на вчителів справили профільні кабінети хімії та інформатики. Так, кабінет хімії радше нагадує високопрофесійну сучасну лабораторію, де під час візиту гостей учні переглядали науково-пізнавальний фільм. Серед приладдя у класі є все необхідне для повноцінного, а головне практичного засвоєння предмета. Не залишило байдужими гостей школи №2 і приміщення, де проходять заняття з інформатики. Варто зазначити, що його з подивом оглядали навіть журналісти Кременчуцької газети, які також завітали на невеличку освітню екскурсію до Горішніх Плавнів. Абсолютно все – від спеціального освітлення до сучасних моноблоків – захоплювало увагу гостей, демонструючи приклад того, яким чином має бути організований навчальний процес, та на якому рівні матеріального забезпечення мають перебувати сучасні школи. 

Звісно, неможливо пройти повз рівень підготовки і кваліфікацію самих горішноплавнівських викладачів. Так, під час відкритих уроків гості, але вже в ролі учнів, не випускали кулькових ручок та безперервно конспектували, переймаючи досвід вчителів-новаторів, та відзначали їхній високий професіоналізм і  титанічну підготовку, про що, в першу чергу, свідчив рівень підготовки та ерудованість дітей. 

Водночас адміністрація навчального закладу зауважила, що навіть незважаючи на потужну фінансову підтримку з боку міської влади, такого найсучаснішого забезпечення вдалося досягти завдяки постійній благодійній допомозі з боку керівництва Полтавського гірничо-збагачувального комбінату та народного депутата Костянтина Жеваго, про що показово свідчили пам’ятні таблички, і на чому акцентували увагу й самі викладачі школи №2. Саме за сприяння Костянтина Жеваго, на кошти компанії «Феррекспо», щорічно покращується матеріально-технічна база не лише цієї, а й решти міських шкіл. Благодійність та фінансова допомога закладам освіти різного рівня, турбота про дітей та розвиток фізичної культури і спорту вже давно стала одним із найбільш пріоритетних напрямків корпоративної політики керівництва бюджетоутворюючих підприємств Горішніх Плавнів. 

Щодо відвідувачів, то на завершення їх чекав ще один сюрприз. За попередньою домовленістю Ілони Бобер з адміністрацією гірничо-збагачувальних комбінатів, для гостей з області організували цікаву і пізнавальну екскурсію на найсучасніший в Україні Єристівський ГЗК.

Захоплені вчителі, яких за вимогами техніки безпеки спочатку перевдягли в захисну уніформу та одягли каски, вперше в житті отримали можливість особисто відвідати адміністративні будівлі комбінату, сфотографуватися поряд із багатотонними вантажівками, вантажопідйомність яких сягає 220 тон, оглянути решту важкої техніки, аналогів якої немає в жодній країні колишнього Радянського Союзу. Комфортабельний автобус компанії «Феррекспо», яким, до речі, весь час пересувалися викладачі, і який забрав усіх із Кременчука, підвіз відвідувачів на оглядовий майданчик. З нього бажаючі (а такими виявилися всі) змогли зробити пам’ятні фото на фоні самого кар’єру. 

Супроводжував групу досвідчений екскурсовод. Він розповів про всі етапи народження залізної руди та про цікаві археологічні знахідки, які повсякчас знаходять у кар’єрах, і які обов’язково відправляють у спеціально створений музей, де всі охочі можуть поглянути на бивні мамонта, посуд, зброю та решту історичних артефактів. Подив присутніх викликала комфортна температура у величезних боксах, де здійснюється ремонт автомобілів, і де працівники комбінату комфортно почуваються без верхнього одягу. Гостям пояснили принцип роботи новітніх опалювальних котлів, що працюють на відпрацьованому мастилі, підтримуючи сталу температуру в боксах, вирішуючи питання утилізації будь-яких відходів без шкоди оточуючому середовищу. 

Наостанок сповнених емоцій і зголоднілих вчителів нагодували в не менш сучасному кафетерії гірничо-збагачувального комбінату, де щодня харчуються усі працівники і адміністрація. А також гостям вручили подарунки з пам’ятною сувенірною продукцією. Вже в автобусі, по дорозі до Кременчука, захоплені та вдячні педагоги ділилися з журналістами своїми враженнями.

Пані Оксана, вчителька початкових класів загальноосвітньої школи села Садки:

«Я надзвичайно здивована побаченим. Звичайно, умови, в яких навчаються діти в Горішніх Плавнях, не порівняти з тими, в яких викладає більшість із нас. Водночас школа, де я працюю, територіально охоплює округ Костянтина Жеваго, і завдяки його підтримці, в рамках благодійної допомоги, у нас в навчальному закладі з’явилися комп’ютеризовані класи  інформатики, а також були замінені парти в кабінетах початкової школи. Щорічно на свята діти і вчителі отримують солодкі подарунки, а на 1 Вересня кожен учень отримує величезний набір канцтоварів. Повірте, для батьків дітей  у селі – це суттєва допомога і можливість заощадити кошти. Те, що ми сьогодні побачили, є справжнім прикладом того, в яких умовах мають навчатися діти в незалежній Україні, щоб потім будувати країну майбутнього. Щодо екскурсії на комбінат, я обов’язково хочу зв’язатися з Ілоною Михайлівною, щоб вона посприяла можливості нашим діточкам також потрапити і познайомитися з підприємством такого рівня».

Наталія і Марія, вчителі початкових класів із Семенівскього району:

«В умовах недостатнього фінансування державою нашої освітянської галузі, допомога благодійників і меценатів, мабуть, єдина можливість підтримувати на належному рівні умови, в яких здобувають освіту наші діти. На жаль, ми не можемо похвалитися настілки високим рівнем матеріально-технічного оснащення наших шкіл, і сьогодні ми стали свідками дійсно фантастичних умов, які, в першу чергу, створені для дітей і викладацького складу. Слід також відмітити рівень кваліфікації викладачів: має місце не просто бажання справити враження на гостей, а новітня система викладання, нові методики, техніки, які в поєднанні з ресурсною базою дозволяють із самого малку в повному обсязі розкривати потенціал молодого покоління. Ми щиро вдячні за такий насичений і пізнавальний день».

Вчителі з різних районів Полтавської області ділилися враженнями з журналістами редакції, не приховували здивування і від рівня заробітних плат – як у Горішніх Плавнях, так і серед робітників гірничо-збагачувального комбінату. Що особливо сподобалось педагогам, так це корпоративна політика і бонусна система винагородження працівників, де кожен, зважаючи на результати своєї роботи і професійні досягнення, може отримувати спеціальну щомісячну премію (еквівалентну заробітній платі) протягом усього року.

Також слід сказати про те, що Горішні Плавні в рамках практичних занять не відвідали лише викладачі кременчуцьких шкіл, за яких все вирішив міський науково-методичний центр, підпорядкований департаменту освіти. Він підготував листа до Полтави про зменшення відповідного замовлення, посилаючись нібито на звернення самих вчителів. 

Звісно, ніякого звернення не було, а все це стало наслідком недалекоглядної політики керівництва департаменту освіти в особі Геннадія Москалика, профільного заступника міського голови Ольги Усанової та мера Віталія Малецького, які з-поміж впровадження фінансових схем, пов’язаних із закупівлею товарів у загальноосвітніх школах за явно завищеними цінами, про що свідчать фінансові звіти, демонструють цілковиту безпорадність в усіх питаннях, що стосуються організації навчального процесу та ресурсного забезпечення шкіл. 

Кілька слів з цього приводу сказала редакції Ілона Бобер, новий методист консультаційно-методичного центру ПОІППО.

— Ілоно Михайлівно, вітаємо вас із призначенням. Скажіть, будь ласка, яка доля кременчуцьких вчителів, які мали відвідувати пари разом із рештою викладачів у рамках підвищення кваліфікації? 

— Дуже дякую. Наскільки мені відомо, зараз ці вчителі після робочого дня відвідують платні курси, вартістю 250 грн, на базі Кременчуцького національного університету. Для решти вчителів, які навчаються на базі педагогічного коледжу, це безкоштовно, оскільки передбачене відповідне фінансування. Звісно, це незручності, і в певній мірі навіть фінансові збитки для вчителів, оскільки в місті на це не передбачено виділення коштів.

— Хто читає лекції нашим вчителям?

— На базі консультаційно-методичного центру читають лекції та проводять практичні заняття наукові працівники й методисти ПОІППО, ПНПУ ім. В.Г. Короленка, викладачі педагогічного коледжу. А яким чином відбувається відповідне навчання моїх колишніх колег, мені достеменно невідомо. Залучена частина викладачів педагогічного коледжу, викладачі нашого університету, можливо, і директор міського департаменту освіти Москалик також особисто бере участь в організації платного навчального процесу.

— На вашу думку, чим викликана така поведінка міської влади?

— Така поведінка міської влади, перш за все, вибачте, позбавлена здорового глузду, і на жаль, не має нічого спільного з науково-навчальним та виховним процесом. Там, де багато політики, завжди мало конкретних справ, а це в свою чергу пояснюється браком досвіду та відсутністю фахових і кваліфікованих спеціалістів серед тих, хто приймає такі рішення. Тільки подумайте: ситуація, що склалася, на превеликий жаль, є результатом помсти мені не лише як екс-директору гімназії №5, а й як колишньому депутату міської ради. Помсти політиків, для яких знищити і заплямувати репутацію освітянської галузі в пошуках особистої вигоди і різноманітних дивідендів Кременчука нічого не коштує.

 

Фото автора

Наталя Роговцева

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися