Деталі.
Представники Полтавського рибоохоронного патруля взяли участь у Всеукраїнському семінарі на тему: "Хвороби риб та гідробіонтів". Про це повідомляє у Фейсбуці Полтавський рибоохоронний патруль
За їх даними, начальник Управління Державного агентства з розвитку меліорації рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області Оксана Кулинич
«Основними рибогосподарськими водними об'єктами в зоні контролю Полтавського рибоохоронного патруля є Кременчуцьке та Кам'янське водосховища. Тому, в контексті базової характеристики епізоотологічної ситуації, я хочу представити загальну інформацію щодо структурних показників іхтіофауни цих водосховищ, як основи для оцінки наслідків та прогнозування ризиків поширення епізоотій…
На жаль, систематичний моніторинг епізоотологічної ситуації на водних об'єктах в зоні контролю Полтавського рибпатруля в останні роки не здійснюється. За даними локальних досліджень у представників іхтіофауни Кременчуцького та Кам'янського водосховища відмічались наступні хвороби:
аеромоноз та псевдомоноз коропових
Іхтіофтіріоз, триходиніоз
дактилогіроз, гіродактильоз (частіше коропові)
кариофілтоз, кавіоз (частіше коропові), ботріоцефальоз (коропові та хижаки), лігульоз (коропові).
диплостомоз, постодиплостомоз (коропові).
еустронгілятоз (окунь, судак, сом, бички), філометроідоз (короп, карась)
лернеоз (коропові), аргульоз.
Особливо негативний вплив на умови рибогосподарського використання водосховищ спричинює еустронгілятоз, який уражає до 100 % окуня та лігульоз, спалахи якого періодично спостерігаються серед ляща.
В заключення хочу сказати, що Полтавський рибоохоронний патруль вкрай зацікавлений в отриманні актуальної та повної інформації щодо епізоотологічного стану водосховищ та інших водних об'єктів, тому ми готові співпрацювати, зокрема в частині забезпечення матеріалами для аналізу, з спеціалізованими установами»,- повідомила О.Кулинич.
Нагадаємо, у Дніпрі суттєво збільшилася кількість синця
Клим Соколов