Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 14 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Чоловіча логіка теж існує, та розібратися у ній складно і самим власникам

 

17 августа 2019 11:30

Актори «Современника» передали складність і багатство дорослої чоловічої дружби.

Вчора кременчуцьким глядачам у Міському палаці культури не пропонували незвичайно нового, не дивували ексцентричними поворотами сюжету і нічого не нав'язували.

 Театр «Современник» зробив більше: він тонко нагадав глядачам виставці «Чоловіча логіка» про те, що людина сучасності може і мусить шукати нове для власного розвитку, але при цьому їй бажано не забувати про усталені цінності, які були актуальними і декілька тисячоліть тому.

Три друга Серж, Марк та Іван товаришують з самого малечку. Однак у чоловіків різні характери і долі. І якщо раніше їх об'єднували спільні веселі гуляння і дитинство, то зараз кожен зі своєю долею і принципами.

Герой Серж, якого зіграв Андрій Чернишов, з віком почав цікавитися мистецтвом, і по сюжету купив картину сучасного ще не відомого художника. Проте на полотні лише білий фон і декілька майже непомітних сірих полос. Серж вважає картиною шедевром і просто в захваті з нового придбання за 200 тисяч доларів.

Натомість його друг Марк просто шокований такою покупкою і вважає, що друга ошукали, як короля, якого з давньої історії одягли у невидимий дорогий одяг.

 Далі з'ясовується, що дратує його не настільки марнотратство друга, скільки зміни в ньому. Або - власний світ, який не може з легкістю сприймати все нове.

Між чоловіками виникають постійні сварки. Їх намагається примирити третій товариш Іван - простодушніший за цих двох. Та у ході розмов довкола картини між ними відкриваються набагато глибші проблеми. Такі як актуальність сприймати сучасність, у дружбі бути чесним чи хорошим, у дискусіях висловлювати свою думку, чи вона буде зайвою.

Сварки плавно міняють фокус на кожного героя. У результаті Серж дає маркер Марку і підводить до картини. Той малює на ній карлюки, чим псують дорогужче просто біле полотно. Товариші миряться. Адже Серж довів другові, що готовий пожертвувати нею та своїми принципами, аби лише згладити конфлікт з товаришами.

 Хоча, звісно ж, справа не лише в полотні. Спектакль піднімає проблеми не лише кожного з героїв - мабуть, і багатьох глядачів.

Адже такі конфлікти - на кожному кроці. І долає їх лише справжня дружба. Загалом же вистава набагато глибше. Верхівку «гори, на якій їхав білий лижник коли йшов сніг» (так герої охарактеризували останню версію картини) ми вас розповіли.

Однак це краще побачити на власні очі. під час вистави глядачі постійно сміятися, аплодували, а по завершенню дякували акторам.

Як прокоментувала спектакль Тетяна Кечина, вистава зібрала поціновувачів традиційного театру.

Приємно здивувала актуальністю сьогодення. До речі, «Чоловіча логіка» - перша режисерська робота Чернишова.

Як розповів він Кременчуцькі газеті, не міг не поставити цю постановку, запропоновану продюсерами, як тільки прочитав сценарій. Незабаром читайте інтерв'ю з талановитим актором, режисером та уродженцем Києва Андрієм Чернишовим на нашому сайті.

 

Ліна Романченко

Фото автора

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться