Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 21 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Чому у Горішніх Плавнях найчистіше повітря в Україні

 

22 августа 2018 13:00

Тамтешні фахівці з охорони навколишнього середовища у підтверджують - місто не особливо насичене підприємствами, тому і чисте повітря.

Центральна радіофізична обсерваторія щодня вимірює рівень забрудненості атмосферного повітря у різних куточках України. Спеціальні пости спостереження є у 39 містах України. Лише у Києві таких 16. За результатами їх спостережень, фахівці сформували спеціальний рейтинг.

За підсумками першого півріччя 2018 року лідирує у списку - Маріуполь. Там виявили велику концентрацію найбільш забруднюваних речовин.

“У Маріуполі багато пилу, а в ньому виявили оксид вуглецю, діоксид азоту, фенол, формальдегід, - каже Олександр Косовець, директор Центральної радіофізичної обсерваторії. - Під'їжджаючи до міста, ви за 10 км бачите дими. Це ж не автомобільні дими, це вихлопи великих промислових гігантів”

Крім Маріуполя, до десятки найзабрудненіших міст України увійшли: Одеса, Луцьк, Камянське, Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов'янськ, Кривий Ріг і Краматорськ. В атмосфері цих міст виявили вміст 22 токсичних речовин, в тому числі і 8 важких металів.

Основні причини атмосферних забруднень - автотранспорт, дими з металургійних чи й інших заводів. Не малу роль відіграють і природні умови.

“Якщо стагнація буде в Маріуполі і промисловість зупиниться, то місто стане чистішим, бо воно біля моря, а в Києві на жаль кількість транспорту тільки збільшується”, - додає Олександр Косовець.

Тож чим менше населення міста, кількість промислових заводів і транспорту у ньому - тим чистіше там повітря. До таких міст-щасливчиків входять: Олександрія, Тернопіль, Бровари, Івано-Франківськ, Чернігів, Харків, Чернівці, Світловодськ, Ізмаїл.

Лідирує як найчистіше - місто Горішні Плавні. Тамтешні фахівці з охорони навколишнього середовища у підтверджують - місто не особливо насичене підприємствами, тому і чисте повітря. “Світова практика показує, що ефективного методу для ідеального методу для повного недопущення викидів від промислових підприємств в атмосферу не існує. Але є спеціальні установки для зменшення та подавлення їхньої токсичності”, - стверджує Олександр Кочубей, головний фахівець з охорони навколишнього середовища ПрАТ "Полтавський ГЗК"

Спеціалісти Центральної радіофізичної обсерваторії спостерігають за станом забруднення атмосферного повітря вже більше 30 років. Наступний звіт обсерваторія оприлюднить за півроку.

Нагадаємо, у Горішніх Плавнях найчистіше повітря, в Маріуполі - найбрудніше

Як кременчуцькі підприємства забруднюють довкілля: офіційні данні

У повітрі Кременчука повно різної гидоти

Нардеп Жеваго про те, як побороти сморід на Молодіжному, про депутатську недоторканність та екологічну експертизу Біланівського ГЗК

 

https://ru.espreso.tv/

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться