Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 24 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Ціна на газ для кременчужан може знову зрости: питання місцевого рівня

24 апреля 2019 12:35

Депутатський запит Олександра Кальченка.

Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради депутат Олександр Кальченко оприлюднив запит, який стосувався укладення договорів на технічне обслуговування будинкових газових мереж багатоквартирних будинків.

Він пояснює, що підставою для написання даного запиту послугувало направлення від ПрАТ «Кременчукгаз», на адресу багатоквартирних будинків Кременчука, листів «Про укладання актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін та договору на технічне обслуговування будинкових газових мереж» з посиланням на Кодекс газорозподільних мереж та Правила безпеки систем газопостачання.

 «Маю звернути Вашу увагу на те що, для укладання такого договору в нашому випадку співвласник багатоквартирного будинку повинен розуміти, в якому технічному стані знаходяться будинкові газові мережі, яка їх схема, та що з ними робилось в попередні роки. Бо інакше як можливо взяти на себе відповідальність за справний стан цього об’єкта підвищеної небезпеки», - попереджає депутат.

 О.Кальченко пропонує, враховуючи вимоги Правил безпеки систем газопостачання, складати експлуатаційні паспорти на розподільні газопроводи та споруди.

«У паспорті необхідно зазначати основні технічні характеристики об’єктів систем газопостачання, а також дані про їх ремонт, реконструкцію, заміну обладнання тощо.Технічний стан газопроводів (підземних, надземних, наземних та ввідних) і споруд на них повинен систематично контролюватись власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)»,- акцентує депутат.

Ця  документація має бути у КГЖЕП «Автозаводське» як балансоутримувача будинків.

«Враховуючи те, що після надання технічної документації, заключатимуться договори за розрахованою ПрАТ «Кременчукгаз» ціною на обслуговування газових мереж, це приведе до підвищення тарифу на експлуатаційні  витрати на утримання будинку», - попереджає О.Кальченко.

Аби цього не сталось, вимога: виконавчим комітетом розробити проект договору сервітуту на використання газових мереж, що розташовані на конструктивних елементах багатоквартирного будинку, які забезпечують газопостачання споживачам та узгодити його з ПрАТ «Кременчукгаз».

Також таким договором передбачити відповідальність ПрАТ «Кременчукгаз» за обслуговування газових мереж, що розташовані на конструктивних елементах багатоквартирного будинку.

Цей запит депутати підтримали 27 голосами. 

Хоч перед цим міський голова Кременчука Віталій Малецький прокоментував, що дуже складно розробити проекти сервітутів. Адже майже в кожному будинку є прибудови, тож кожен випадок треба розглядати окремо. Та тепер відповідні службі міськвиконкому зобов'язані депутатами розбиратися в питанні.

Онлайн-трансляція: ХХХVІ сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 24 квітня 2019 року.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться