Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 26 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Із сусідами краще не битися: містянина оштрафували на майже 60 тис грн за розбірки у дворі із застосуванням кулаків

 

26 жовтня 2020 13:55

Почалося все із невинної гри у м'яча у дворі.

8 вересня Крюківський райсуд виніс вирок стосовно уродженця Кременчука за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.122, ст. 128, ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України.

Як сказано у судовому реєстрі, 17 липня близько 18.40, знаходячись біля будинку у Кременчуці, під час сварки зі знайомою, чоловік вдарив її декілька разів кулаком у обличчя. 

Цим заподіяв останній тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості по критерію тривалого розладу здоров`я у виді комплексної черепно-лицевої травми, а саме - закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, відкритого перелому обох кісток носа, перелому носової перетинки, верхньої щелепи зліва на рівні крайових відділів носової вирізки зі зміщенням, рани спинки носа зліва.

Від удару остання не втрималася на ногах та впала на спину, вдарившись при цьому тазом об асфальтове покриття, втратила свідомість. Окрім травм на голові та обличчі, отримала тілесне ушкодження середнього ступеня тяжкості у виді закритої травми тазу: перелому лівої бокової маси крижі на рівні ІІІ-го куприкового хребця зі зміщенням по ширині та кутовим зміщенням.

Обвинувачений та допитаний в судовому засіданні свою вину не визнав. Повідомив, що у його сім`ї склалися тривалі неприязні стосунки з сім`єю сусідів. Та що того дня з дружиною та трирічним сином вони вийшли грати у двір біля їх будинку. До них приєднався сусідський хлопець. Під час гри м`яч потрапив на клумбу, де їх сусіди вирощують квіти. Коли ще один хлопець намагався дістати м`яч з клумби, з квартири сусідів почулося обурення.

Щоб уникнути чергового конфлікту з дружиною, сином та сусідським хлопчиком, вони відійшли за кут будинку, де продовжили гру. Через деякий час дружина його відійшла. А з будинку вийшли подружжя сусідів зі своїм сином. Спочатку сусідка сварила та принижувала їх дитину. Потім підійшла до цього чоловіка та розпочала сварку. У ході сварки жінка почала роздирати нігтями рук обличчя даному громадянину . Захищаючись від її нападу, він виставив вперед руки, таким чином тримаючи її на відстані.

Від нападу жінки, син чоловіка злякався, у нього почалася істерика. Хвилюючись за сина, який стояв за жінкою, чоловік нахилився до нього, щоб взяти його на руки. В цей момент сусідка вихватила у нього з-під рук ракетки для тенісу і нанесла ними 3-4 удари по голові. В свою чергу громадянин, захищаючись він ударів ракетками, прикрив голову руками, тому від цих ударів ще отримав 3-4 розсічення на правій руці . Щоб заспокоїти та захистити свого малолітнього сина, який стояв за жінкою, чоловік намагався її обійти.

Але в цей момент від їх зіткнення жінка впала лівим боком обличчям вниз на поверхню із землі з уламками асфальту, каміння, цегли.

Обвинувачений взяв на руки свого сина, намагався його заспокоїти. Тут же до нього підійшов сусід та наніс йому два удари кулаком в обличчя. Тоді обвинувачений поставив сина на землю, та у відповідь наніс сусіду два удари кулаком в обличчя. Від ударів чоловік впав. Допитуваний взяв сина на руки та пішов до іншого кута будинку, де сиділи мешканці. Жінка через 15 секунд встала та самостійно пішла додому. В цей момент біля носа жінки з`явилася кров. За нею пішов її чоловік . Коли те подружжя перебувало у себе в квартирі, звідти декілька хвилин було чути лайку між ними. Потім та сусідка знов вийшла з квартири у двір, в руках у неї була хустка в крові. Вона вільно ходила по двору та намагалася схилити сусідів свідчити проти нього. Чоловік викликав поліцію по телефону 102, щоб зафіксувати тілесні ушкодження, які нанесли йому подружжя сусідів.

Оскільки поліція не могла одразу приїхати на місце події, тому обвинувачений попросив свого знайомого повезти його до лікарні, щоб зафіксувати отримані ним тілесні ушкодження на обличчі та руці. Потім він зустрівся з працівниками поліції, які приїхали на місце події, повідомив про нанесення йому тілесних ушкоджень подружжям. Коли ж повернувся з лікарні додому, то у дворі вже не було сусідів.

Тож категорично стверджував, що жодного разу не вдарив сусідки. Він лише тримав її протягом 10 секунд на відстані витягнутих рук долонями за лоб, захищаючись від її ударів. Тож за його словами, жінки він не штовхав. Вона сама впала, коли він намагався її обійти, щоб взяти на руки свого сина, який стояв за нею. При цьому чоловік визнав, що до цієї сварки у жінки не було видимих тілесних ушкоджень.

Оцінюючи наведені докази, суд вважає встановленим, що 17 липня 2017 року обвинувачений заподіяв сусідці умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто, умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров`я потерпілої, а тому його дії правильно кваліфіковані за ч.1 ст.122 КК України.

Крім того суд вважає встановленим, що даний чоловік необережно спричинив потерпілій тілесне ушкодження середньої тяжкості, а тому його дії правильно кваліфіковані за ст.128 КК України ( в ред. станом на 01.07.2020 року з врахуванням положень ч.1 ст.5 КК України).

Також суд вважає встановленим, що 17.07.2017 року він же заподіяв умисне легке тілесне ушкодження потерпілому сусіду , а тому його дії правильно кваліфіковані за ч.1 ст.125 КК України.

Суд вважає, що вина обвинуваченогоу вчиненні вказаних кримінальних правопорушень не спростовується його твердженнями, що і він теж отримав тілесні ушкодження від вказаної події.

Таким чином, суд постановив визнати чоловіка винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.122, ст. 128, ч.1 ст.125 КК України.

Відповідно до положень ч.5 ст.74 КК України, звільнити його від покарання за вчинені ним кримінальні правопорушення, передбачені ч.1 ст.125, ст.128 КК України, за закінченням строків давності, встановлених ст. 49 цього Кодексу.

Проте за вчинене ним кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КК України, призначити покарання позбавлення волі на строк 1 рік 6 місяців.

На підставі ст.75 КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням на іспитовий строк 2 роки 6 місяців, поклавши на нього обов`язки відповідно до п.1, п.2 ч.1, п.2, п.4 ч.3 ст.76 КК України: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Цивільний позов сусідки до обвинуваченого про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, - задовольнити частково.

Вирішено стягнути на користь потерпілої заподіяну кримінальним правопорушенням матеріальну шкоду в розмірі 3 тис 267,18 грн та моральну шкоду в розмірі 45 тис грн.

Цивільний позов сусіда до обвинуваченого про стягнення моральної шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, - задовольнити частково: стягнути на його користь моральної шкоди в розмірі 6 тис грн.

Також вирішено тягнути на користь сусідки процесуальні витрати на правову допомогу в розмірі 5 тис грн.

Вирок суду може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області у строк 30 днів з моменту його проголошення.

 

 

Аріна Алініна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися