Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 29 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Дайте води, або Чи рятують кременчужан від спеки безкоштовно


4 сентября 2017 13:35
Дайте води, або Чи рятують кременчужан від спеки безкоштовно

«Кременчуцька газета» перевірила, у яких закладах міста готові поділитися безкоштовно живильною вологою у спекотні літні дні.

За даними міської станції швидкої допомоги, у серпні цього року у Кременчуці сталося 6 випадків, коли людям ставало зле від спеки, що панувала кілька тижнів. Як повідомляє Ігор Дубницький, головний лікар станції, передумовою більшості випадків стає перебування людини на сонці та порушення  водного балансу організму. Подати безкоштовну склянку води – жест хорошого тону будь-яких закладів обслуговування у Європі. В Україні така практика теж поступово входить у вжиток. 

Кременчуцька газета дослідила, де у Кременчуці людям допоможуть у тяжкій «спраглій» ситуації. Для цього ми прогулялися вулицями міста та зазирнули в деякі заклади та установи.

У кількох приватних лікувальних закладах при входах ми побачили кулери з водою. На одному з них був напис: «Одноразові стаканчики брати в реєстратурі». 

Оскільки заклад приватний, ми поцікавилася, чи дадуть нам склянку води просто так, без запису на будь-яку процедуру. Працівники запевнили, що без води ми не залишимося.

Пройшовши центром далі, ми зайшли до одного з супермаркетів… і трішки здивувалися. На вході нас «зустрів» автомат з питною безкоштовною водою, який встановили ще  9 серпня.   

«Акція на безкоштовну воду тривала тиждень. Людей було дуже багато, дехто приходив з пляшками і навіть з баклажками. Бажаючих було стільки, що майже щодня автомат ламався. Але люди були задоволені такою послугою», – розповіла  нам адміністраторка.

Попросили ми води і у працівників кількох аптек міста. В одній нам готові були налити воду з кулера для персоналу. Але загалом втамувати спрагу покупець зможе, лише попросивши води. Але для всіх, хто заходить сюди, така люб’язність наразі не передбачена. 

Ще у трьох аптеках нам сказали, що воду у них можна купити, а про ноу-хау з безкоштовною чують вперше. 

Зізналися, що навіть не задумувалися про таку послугу як «дати клієнту напитися», працівники одного з найвідоміших місцевих банків. Розвели руками і у кількох магазинах телефонної та побутової техніки. В одному сказали, що за потреби дадуть води з-під крана.

Проте в одному з меблевих магазинів ми побачили на столі продавця пляшку мінеральної води та стаканчики. Після нашого запитання працівниця запропонувала попити.

Трохи здивувалися нашому проханню охоронці одного з ювелірних магазинів у центрі міста.  Води у приміщенні не було. Та, за словами чоловіків, коли нещодавно на порозі жінці стало зле, вони виносили їй воду.

А от у шумних залах очікування залізничного та автовокзалу, ми, на жаль, не знайшли жодного натяку на допомогу спраглим пасажирам. Лише поруч – буфети та кіоски з напоями (за відповідну ціну).

Тож, підбивши результати нашої невеличкої подорожі, можна зробити висновок, що у Кременчуці у спеку вам допоможуть – однак тільки, якщо попросиш. У решті випадків ковток живильної вологи доведеться купувати за власні гроші. Звичайно, якщо не натрапите на безкоштовну акцію у деяких закладах міста. 

Зауважимо, що 20-літрова бутиль води коштує в середньому близько 50 грн. Нескладною математичною дією з’ясовуємо, що склянка обійдеться господарю закладу близько 50 коп.

 

Ліна Романченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться