Кременчуцька газета
Субота, 18 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Декількох жителів Полтавщини покусали змії

16 квітня 2024 17:15

Офіційні дані.

Щороку з настанням теплої пори року на Полтавщині виникають випадки, коли людей кусають отруйні змії.

Зокрема, 26 березня до Зіньківської центральної міської лікарні, з діагнозом: укус змією, госпіталізований житель с. Дубівка Зіньківської ТГ Полтавського району, 1974 року народження. Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної військової адміністрації.

Чоловік отримав укус на власному подвір’ї. Стан здоров’я потерпілого – середньої тяжкості.

Також 11 квітня до Зіньківської лікарні планового лікування, з попереднім діагнозом: укус змією великого пальця лівої кисті, доставлений громадянин 1984 року народження, мешканець с. Міські Млини Зіньківської МГ Полтавського району. Обставини даної події з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілого – задовільний.

12 квітня о 12.40 до Полтавської ЦРЛ, з попереднім діагнозом: укус змією лівої ступні, госпіталізована громадянка 1987 року народження, мешканка с. Микільське Микільської СГ Полтавського району. Обставини травмування у побуті з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілої – середньої тяжкості. 

13 квітня о 13.00 до Лохвицької МЛ, з попереднім діагнозом: укус змією, госпіталізовано громадянина 1982 року народження, мешканця с. Сенча Сенчанської ТГ Миргородського району. Обставини травмування у побуті з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілого – важкий.

14 квітня о 16.04 до Лохвицької лікарні планового лікування, з попереднім діагнозом: укус змією, доставлений громадянин 1984 року народження, мешканець с. Бодаква Заводської МГ Миргородського району. Обставини даної події з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілого – задовільний.

Як зазначають в Полтавській ОВА, змії водяться поблизу боліт, в лісах, на луках. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими. Зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають на плазунів.

Найпоширеніша отруйна змія в нашій області – гадюка звичайна. Забарвлення її коливається від сірого до коричневого з оливковими та червоно-бурими відтінками, з характерною темною зигзагоподібною лінією вздовж хребта та іксоподібним малюнком на голові.

Заходи безпеки

Відповідні взуття та одяг. Вирушаючи до лісу чи до інших місць, де можна зустріти змію, необхідно взути високі черевики, одягти грубі вовняні шкарпетки, штани із цупкої тканини, заправлені з напуском у взуття.

Беремо із собою палицю. Вона допоможе випадково не наступити чи сісти на змію. Перед тим, як ступити в траву, сісти на камінь чи колоду – треба постукати або пошурхотіти палицею, щоб відлякати змію.

Не робимо різких рухів. Зустрівшись з гадюкою, треба завмерти і почекати поки плазун відповзе. Як правило, змії не атакують першими. Вони кусають, коли відчувають небезпеку.

Симптоми укусу гадюки

Дізнатися, яка змія вкусила – отруйна або неотруйна – можна за місцем укусу. Неотруйна змія залишає одну зубчасту рану із дрібних точок, що утворюють напівовал, а отруйна – дві круглі ранки, з яких переважно витікає кров.

Слід пам’ятати, що хоча укус гадюки має важкі прояви, але він не є смертельним і тільки в надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Важче переносять укус гадюки діти, літні люди та ті, хто має знижений імунітет.

Симптоми укусу гадюки: двохточкова болюча рана з оточуючим її набряком; червонувато-синюшнє забарвлення шкіри в ділянці рани; швидке наростання набряку, що охоплює всю кінцівку і навіть більшу частину тіла. Як наслідок інтоксикації – запаморочення, нудота, озноб, прискорене серцебиття.

Дії при укусі отруйної змії

Зберігати спокій та менше рухатись.

На місце укусу накласти стерильну пов’язку з антисептиком.

Ушкоджену кінцівку слід іммобілізувати, тобто знерухомити, наклавши шину з підручних матеріалів на найближчі до місця укусу суглоби.

Зняти усі каблучки та браслети, якщо укус припав на руку, оскільки вони будуть діяти як джгути.

Пити багато рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі.

За можливості прийняти ліки від алергії.

Якнайшвидше постраждалого доставити у лікарню. При транспортуванні покласти уражену кінцівку на підвищення.

Що не треба робити при укусі змії

Накладати джгут на кінцівку вище місця укусу.

Припікати чи розрізати рану.

Вживати алкоголь.      

 

 

За матеріалами Полтавської ОВА


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися