Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 5 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

5 кременчуцьких учнів запросили безкоштовно навчатися в університеті в Литві

 

14 мая 2019 12:40

Про умови відбору ще не відомо.

Сьогодні, 14 травня, в мерії Кременчука відбулась офіційна зустріч керівництва міста з іноземними делегаціями із Університету Матея Бела в м. Банська Бистриця (Словаччина) та Вільнюської Колегії /Університету прикладних наук (Литва).

На зустрічі мер Кременчука Віталій Малецький нагадав, що між Кременчуцьким національним університетом ім.М. Остроградського і вищеназваними іноземними навчальними закладами налагоджено співпрацю. І це в основному добре для молоді.

«Для нас (мав на увазі Кременчук, авт.) це не дуже добре. Бо йде відтік до партнерів студентів, зокрема, які мають фінансову підтримку від батьків. Ви допомагаєте вивозити студентів в Польщу», - зазначив він.

Проте висловив переконання, що Україна має безграничний потенціал саме в питанні пошуку роботи. Адже ринки тієї ж Польщі скоро перенаситяться робочими кадрами.

Про партнерські стосунки говорив і ректор Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського Микола Загірняк. Він нагадав, що якщо із словацьким університетом є тісне ядро для подальшого співробітництва, то з литовським  - лише початок роботи, зокрема, із обміну студентами.

Ректор Університету Матея Бела в м. Банська Бистриця (Словаччина) Владімір Хядловський зазначив, що окрім освітньої, наукової та художньої діяльності, значна частина творчої діяльності МБУ представлена базовим та прикладним дослідженням у співпраці з національними та міжнародними інституціями. Щодо співпраці з КрНУ то вона триває 10 років, вже неодноразово відбувся обмін офіційними делегаціями, кременчуцькі студенти стажувались в УМБ.

А ось литовські колеги лише започатковують співпрацю в питанні навчання студентів з Кременчука у Вільнюсі. Так проректор Вільнюської Колегії /Університету прикладних наук (Литва) Андреюс Садаускіс запропонував безкоштовне навчання п'ятьом кременчуцьким учням.

Кременчуцькі чиновники пристали на цю пропозицію. Далі М.Загірняк надав зустрічну. Він нагадав, що лабораторії і навчальні потужності КрНУ користуються неабияким попитом у науковців різних навчальних закладів, у тому числі і закордонних, для роботи. Тож ними можуть скористатися науковці і литовської колегії.

Однією цією зустріччю програма перебування іноземців у Кременчуці не завершена – попереду участь у Міжнародній конференції, яка проходить на базі Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського.

 

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться