
Зеленський скасував в Україні День танкістів і заснував нове професійне свято – День танкових військ.
Президент України Володимир Зеленський визнав таким, що втратив чинність указ «Про День танкістів», згідно з яким це свято відзначався у другу неділю вересня. Про це повідомляє Судово-юридична газета в Україні. Замість нього в Україні встановлено День танкових військ, який відзначатиметься 14 вересня. Про це йдеться в указі №574/2023.
Глава держави пояснив рішення необхідністю вшанувати мужність та героїзм воїнів-танкістів, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткуванням нових військових традицій.
«1. Установити в Україні День танкових військ, який відзначати щороку 14 вересня.
2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 29 серпня 1997 року № 922/97 "Про День танкістів".
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування», - йдеться у тексту указу.
Раніше Президент України Володимир Зеленський під час привітання з Днем фізичної культури та Днем українського кіно заявив, що доручив Уряду та відповідним державним інституціям переглянути та оновити всю систему державних свят та днів пам’яті, аби уникнути радянських збігів.
За матеріалами джерела































































