Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 4 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужанин розповів нардепу Веселовій, як його пенсійний вклад із 1 000 доларів перетворився на всього 150

 

13 мая 2019 16:50

Питання пенсійного забезпечення - найбільше хвилювало людей під час зустрічі в Кременчуці.

Сьогодні, 13 травня, до Кременчука приїжджала Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Наталія Веселова, яка зустрілася з місцевими активістами та журналістами.

Ще на початку зустрічі вона нагадала, що має одну з двох громадських приймалень на Полтавщині саме у Кременчуці. І зазначила, що знає про аварійний стан Крюківського мосту.

Кременчуцька газета попросила перерахувати ще ряд проблем, які вона бачить у нашому місті.

Н. Веселова назвала, що багато звернень від кременчужан надходит з приводу медицини і забезпеченням житлом учасників АТО.

Вона нагадала, що було її звернення до Генпрокуратури щодо закриття в Кременчуці комунальних стоматполіклінік. І це звернення перенаправили на місцеву прокуратуру. Звідти ж відповіді ще не надходили.

Щодо забезпечення житлом АТОвців, то Н. Веселова зазначила, що є держана програма, та рамки її фінансування (25 млн грн на всю країну) дуже мало.

Та найбільш гарячу дискусію викликало під час зустрічі питання пенсійного забезпечення. Зокрема Н. Веселова нагадала про законопроект  №6677. Цей законопроект пропонує децентралізовану систему другого рівня пенсійної системи, що спирається на 14-річну практику діяльності недержавних пенсійних фондів, учасниками яких на сьогодні є майже мільйон громадян України. 

Накопичувальна система пенсійного забезпечення має бути не добровільною (як зараз), а обов’язковою.

І кошти, які збиратимуть українці мають йти в економіку України.

Та чи є довіра у українців до цієї системи – то інше питання. Прямо під час зустрічі один з кременчужан розповів свою історію. Чоловік більше 10 років тому клав гроші до одного з таких недержавних пенсійних фондів.

«Тоді в мене було на рахунку 5 тис грн. По колишньому курсу долара – 1 тис дол. США, зараз із перерахунком за нинішнім курсом – це 150 доларів США», - зазначив він.

Та все ж пані Веселова наполягала – пенсійне забезпечення в Україні має відбуватися за накопичувальною системою. І що на законопроект №6677 – велика надія.

Кременчуцька газета поцікавилась вже Законом України, а саме Законом про житлово-комунальне господарство (ЖКГ), який вступив в дію з 1 травня цього року. Зокрема, пунктом про нарахування пені за прострочені платіжки за «комуналку».

«Доки Постанови Кабміну немає – ніхто пені не має права відраховувати. А її на даний час не має, тож слідкуємо за Кабміном», - її слова.

 

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться