Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 28 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Депутати міськради Кременчука підтримали Піддубну та забажали привести вбиральні в загальноосвітніх навчальних закладах до належного стану

12 грудня 2019 11:40

«Як дівчині, в разі необхідності, користуватися засобами гігієни, якщо вона не може сховатися від сторонніх очей? До речі, така потреба у деяких дівчат виникає вже з 12-ти років. А як першокласнику, котрий звик зачинятися вдома в окремій кімнаті, здійснювати природні потреби, коли на нього дивляться 5 чи 10 четверокласників?»

Сьогодні депутатка міськради Оксана Піддубна на сесії виступила з депутатським запитом в якому мова йшла про стан вбиралень в загальноосвітніх навчальних закладах Кременчука.

Вона розповіла, що в окремих навчальних закладах туалети не пристосовані до комфортного користування: або кабінки не зачиняються, або ще гірше – навіть перегородки відсутні.

«Як дівчині, в разі необхідності, користуватися засобами гігієни, якщо вона не може сховатися від сторонніх очей? До речі, така потреба у деяких дівчат виникає вже з12-ти років. А як першокласнику, котрий звик зачинятися вдома в окремій кімнаті, здійснювати природні потреби, коли на нього дивляться 5 чи 10 четверокласників?

Отже, дівчата чекають уроку, щоб відпроситись у вчителя, вибачте, прокладку замінити, а першачки просто терплять і на уроках думають не про навчання, а про те, щоб якомога швидше дістатися додому і сходити в туалет, тобто в школах Кременчука відсутні належні умови для задоволення фізіологічних потреб, які, до речі, займають першу сходинку піраміди Маслоу.

Більш того, в окремих школах подібних незручностей зазнають не лише учні, а й вчителі.

Вже дійшло до того, що кошти на облаштування туалетів в навчальних закладах Кременчука доводиться вишукувати в громадському бюджеті (такий проект зареєстровано по ЗОШ №1).

Невже в нашому місті належним чином облаштований шкільний туалет став предметом розкоші?»,- заявила депутатка.

Вона пригадала, що в Кременчуцькій міській раді вбиральні відокремлені та зачиняються зсередини.

«Враховуючи вищевикладене, вважаю, що для вирішення цієї проблеми необхідний комплексний підхід по приведенню туалетів навчальних закладів до належних умов, тому прошу депутатів підтримати цей запит, яким зобов’язати міського голову надати доручення відповідним службам виконкому:

1. Здійснити аналіз стану туалетів загальноосвітніх навчальних закладів міста;

2. На основі аналізу поступово передбачати відповідне фінансування в міському бюджеті на забезпечення належних санітарно-гігієнічних та комфортних умов у шкільних вбиральнях, в яких будуть встановлені окремі кабінки з дверима»,- заявила депутатка.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький заявив, що в бюджеті 2020 року планується на ці цілі виділити більше 3 млн грн і ці роботи будуть розпочаті на початку 2020 року.

«Я пропоную підтримати запит Оксани Миколаївні. Але це не означає, що завдяки неї це робитиметься»,- сказав мер.

Депутат Денис Терещенко заявив, що підтримає запит але нагадав, що подібні питання необхідно виносити на розгляд виконкому, а не сесії.

Депутат її запит підтримали.

Нагадаємо, Дожилися: за кошти громадського бюджету просять створити санітарно-гігієнічні і побутові умови у туалетах школи №1

Які враження від Кременчука залишаться у польського волонтера, якого не хотіли пускати до шкільного туалету

Дивіться: Онлайн-трансляція: XL(40) сесія Кременчуцької міської ради 12 грудня 2019 року

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися