Кременчугская газета
Среда, 17 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Мешканці Дмитрівки одноголосно висловились за підвищення нормативно-грошової оцінки землі для Біланівського ГЗК

7 июня 2018 16:30

Депутати думку громади почули.

Сьогодні в Дмитрівці, Кременчуцького району, відбулось засідання робочої групи Полтавської обласної ради. Засідання проходило в Дмитрівській школі, і на нього прийшли представники громади цього села. Зал був повний, адже розглядали важливе питання.

Як нагадала на початку зібрання голова сільської ради Дмитрівки Антоніна Прядко, йдеться про 113 га землі Дмитрівської сільради, за яку у бюджет села від Біланівського ГЗК надходить щомісяця 21 тисяча гривень. І на минулій сесії Полтавської облради було винесено питання про встановлення нової нормативної грошової оцінки землі, згідно з якою, до бюджету Дмитрівки надходитиме  щомісяця 204 тисячі гривень.

«Ці гроші вже б надходили  в бюджет. Та чомусь депутати обласної ради не проголосували, щоб бюджет громади збільшився. У нас же в показниках бюджету на 2018 рік закладено надходження із цих 113 га землі , що складає більше 2 млн грн. Тепер бюджет села недовиконується, відповідно доводиться скорочувати програми, у тому числі і соціальні», - лунало у виступі голови села.

 Вона закликала депутатів Полтавської обласної ради відкинути політику і проголосувати за збільшення нормативно-грошової оцінки.

Також нагадала, що село Дмитрівка унікальне, бо 32 роки не підпорядковується Кременчуцькій районній раді, а місту Горішні Плавні, тож земельні питання погоджують через Полтавську обласну раду.

Нагадала, що на території 4 сіл, у тому числі і Дмитрівка, розміщений ставок-випарник Кременчуцького НПЗ, площею 220 га. І тут від користування землею в бюджет села надходить 24 тисячі гривень. Та мови про підвищення плати не йдеться. При цьому сморід з цього ставка-випарника дістає мешканців села часто. Через це і воду питну доводиться підвозити.

 «ГОКи» про нас піклуються. Якщо питання (про встановлення нормативної грошової оцінки землі, -ред) не винесуть на розгляд обласної ради, ми громадою в складі 2700 чоловік приїдемо на сесію. Треба мати здоровий глузд, щоб відмовитися від 2 млн грн, які готовий платити «ГОК», - її слова.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький сказав, що своє засідання депутати Полтавської обласної ради проводять у Дмитрівці, аби почути думку громади.

Хоч сам висловився за те, щоб питання встановлення нової нормативно-грошової оцінки землі для ГЗК затвердити на черговій сесії облради.

«Щоб у селі і водогін будувався, розвивалась школа, будувався ЦНАП», – його слова.

Далі слово взяли мешканці Дмитрівки. Говорили, що саме завдяки ГЗК село розвивається.

«У нас дитсадок кращий, ніж в Горішніх Плавнях. Регулярно вивозиться сміття, взимку прогортається сніг, фестиваль щороку проводимо. Ми за те, щоб  ГЗК  розвивалися», - зазначила вихователька сільського дитсадку Ольга Михайлівна.

«Ми хочемо, щоб нас почули, аби депутати нас підтримали», - говорила мешканка Дмитрівки Любов.

А директор Дмитрівської школи зазначив, що для сільської ради дуже важливо отримувати фінансування від користування за землю.

«Пропозиція одна: прийміть рішення про підвищення нормативно грошової оцінку за землю», - із його виступу.

Депутати обласної ради говорили, що влаштували виїздне засідання у Дмитрівку, аби розібратися в ситуації, та, головне, почути думку громади. Про це зазначив депутат обласної ради Володимир Бобиль. Наприкінці засідання він висловив свою позицію щодо того, що буде голосувати за встановлення нової нормативно-грошової оцінки землі длі Біланівського ГЗК.

Свою підтримку висловили і депутат обласної ради, який народився у Дмитрівці, Валерій Прядко.

Депутат облради, заступник голови правління з комерційних питань ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" Дмитро Спатар запропонував колегам перевірити всі грошові оцінки землі, зазначаючи, що після того, як їх збільшити, як це зробили ГЗК , то села оживуть.

Під час зібрання неодноразово піднімалась тема питної води саме в селі Дмитрівка. І селяни,  і депутати згадували, що в селі вода з криниць і свердловин придатна лише для технічних потреб, питну - підвозять. Водогін намагались зводити, та так до кінця проект не реалізували.

Тож, серед  іншого,  збільшення грошової оцінки землі для ГЗК – це і є перспектива побудови нового водогону в селі Дмитрівка.

Нагадаємо, популізм Малецького позбавив громади Кременчуцького району права отримувати законний багатомільйонний прибуток.

 

Марина Соловей

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться