Кременчугская газета
Пятница, 21 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

До Кременчука прибудуть учасники литовського проекту «Національна експедиція»

 

2 июля 2018 14:25

Команда експедиції плистиме Дніпром.

 З 22 червня по 12 липня 2018 року в Україні розпочався унікальний литовський телевізійний проект «Національна експедиція». Про це повідомляють на сайті «Кременчук-Інвест».

Цей проект існує вже четвертий рік і в ньому беруть участь відомі литовські історики, журналісти, представники шоу-бізнесу. Проект виконується на замовлення Національної телерадіокомпанії Литви, відзнятий матеріал транслюється литовським телебаченням (планується створити 25 телепередач).

Команда експедиції пливе Дніпром на історичному кораблі «Вітаутас Великий», таким чином сприяючи популяризації спільної історії Литви і України, знайомлячи литовських глядачів з українською культурою, природніми та історичними пам’ятками, сьогоденням, зміцнюючи литовсько-українські зв’язки.

20 червня 2018 року караван «Національної експедиції» автотранспортом відправився з Вільнюса, зробивши зупинку у Любліні (Польща) і вже 22 червня прибув до Львова.  Далі учасники проекту вирушили до Олеська, Підгірців, Луцька, Оликів, Острога, Житомира.

25 червня «Національна експедиція» у м. Страхолісся, що знаходиться майже в 20 км від Прип’яті, спустила на воду корабель і далі пливе Дніпром.

Під час експедиції заплановані зупинки і відвідування Києва, Переяслав-Хмельницького, Канєва, Черкас, Кременчука, Кам`янського, Дніпра, Запоріжжя, села Веселого і Херсона. Завершить експедиція свій маршрут в Одесі і Білгород-Дністровському.

27 червня 2018 року, о 17.00 год. корабель «Вітаутас Великий» пришвартувався біля причалу №10 Річкового вокзалу на Подолі.

Серед учасників експедиції — викладач історії Вільнюського університету проф. Альфредас Бумблаускас, керівник Центру академічних справ Університету Міколаса Ріомеріса історик д-р Барбара Станкевич, історики Сімонас Тяшкявічюс і Лука Лєскаускайтє, музикознавець та ведуча теле і радіопрограм Зіта Кєлміцкайтє,  природознавець і ведучий радіопрограм Селємонас Палтанавічюс, орнітолог Інгріда Мяшкінітє, журналіст і телеведучий Едмунадас Якілайтіс, журналіст і телеведуча Едіта Мілдажітє, телеведучий і спортивний коментатор Робертас Пєтраускас, музикант Габріелюс Ляуданскас «Сварас», автогонщик Бенедіктас Ванагас, ресторатор Армінас Дарашявічюс. Капітан корабля – Сімас Кнапкіс. Загалом команда експедиції складається з 43 осіб.

Корабель «Вітаутас Великий» побудований, відтворюючи старовинний литовський корабель 18 ст., фрагменти якого були знайдені на річці Нямунас. Довжина корабля — 13 м, ширина — 2,7 м, його вага становить 4 т.

До Кременчука гості прибудуть 3 липня 2018 року у другій половині дня. Група з п’яти литовських науковців на чолі з проф. АльфредасомБумблаускасом прибуде до нашого міста з Чигирина.

Гості поспілкуються з місцевими вченими – істориками, представниками влади та громадськості. Після зустрічі у форматі круглого столу гості побувають в Міжнародному інформаційно-контактному центрі імені великого литовського князя Вітовта, який розташований в офісі КП «Кременчуцький центр міжнародних звязків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест».

 

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться