Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

До пенсій трохи «підкинуть»: комусь 45 грн, а комусь 620 грн

 

2 декабря 2018 09:00

Наступного року розпочнеться щорічне автоматичне осучаснення державних виплат громадянам на «заслуженому відпочинку».

Із 1 грудня 2018 року в Україні збільшується розмір прожиткового мінімуму. В зв’язку з цим перерахують різні надбавки, доплату за понаднормативний стаж, які залежать від розміру відсотків від мінімальної пенсії. Зауважимо, що мінімальний розмір пенсії визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Зараз він становить 1 тис 452 грн, а зросте до 1 тис 497 грн. Отже, кожен українець старше 60 років із 1 грудня має отримувати щонайменше саме цю суму.

За даними Кременчуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, станом 1 листопада 2018 року в нашому місті на обліку перебуває 60 тис 758 пенсіонерів (не враховуючи пенсіонерів силових структур). Із них 6 тис 833 отримують мінімальну пенсію. Тож із 1 грудня 2018 року на понад 10% кременчуцьких пенсіонерів чекає підвищення державної виплати.

Також у Фонді зазначають, що, крім цього, доплати у розмірі 14 грн 97 коп за кожний рік стажу отримають непрацюючі пенсіонери, які мають понаднормативний стаж, та ті, хто втратив годувальника, ветерани війни, орденоносці, донори (тобто громадяни, які отримують виплати, що розраховуються від прожиткового мінімуму). Таких пенсіонерів у Кременчуці близько 36 тис 500.

Прожитковий мінімум не встигає за цінами

За даними Департаменту з питань бюджету та оплати праці апарату Федерації профспілок України, фактичний прожитковий мінімум (його розраховують на основі реальних цін за підсумками кожного місяця) для пенсіонера у вересні 2018 року склав 2 тис 700 грн. Тобто всі, хто отримує менше, фактично перебувають за межею бідності. А таких, за оцінками Міністерства соціальної політики, 32,8% українських пенсіонерів.

Про те, що підвищення мінімальних виплат не встигає за зростанням цін та рівнем інфляції, повідомляє і видання «Сегодня». За їх даними, прожитковій мінімум із грудня 2018 року збільшиться на 4,3%. Однак цифри Держслужби статистики України свідчать про те, що інфляція за 9 місяців поточного року склала 5,6%. Та аналітики Нацбанку за весь рік прогнозують її на рівні 10,1%.

«Із 1 липня держстандарти підняли на 4,5%, із 1 грудня ще на 4,3%. Загалом це 8,6%, але інфляція за офіційними прогнозами очікується більше 10%», – пояснив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин та зазначив, що навіть таке зростання виплат – допомога тим, хто має невеликі доходи.

Хто відчує більш суттєве збільшення

Підвищення пенсії на 620 грн у перший місяць зими торкнеться 302 кременчуцьких пенсіонерів із числа льотного складу цивільної авіації, які отримують максимальний розмір пенсії. Від 1 липня він складав 14 тис 350 грн, а з 1 грудня – 14 тис 970 грн. Крім цього, відчують збільшення ще 56 кременчужан, які отримували заробітну плату, близьку до максимальної суми, на яку нараховується єдиний внесок (зараз це 55 тис 850 грн).

У Кременчуцькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області зазначають, що в нашому місті 19 пенсіонерів із числа суддів отримують пенсії, сума яких перевищує розмір максимальної пенсії.

Станом на 1 жовтня 2018 року середній розмір пенсії на Полтавщині становить 2 тис 576 грн.

Наступне підвищення чекайте після нового року

Із березня 2019 року розпочнеться щорічне автоматичне осучаснення пенсій для всіх громадян. Про це в ефірі «5 каналу» сказав віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Головний позитив пенсійної реформи, який люди відчують у 2019 році, – це те, що з наступного року починається вже автоматичне осучаснення пенсій, яке проходитиме щороку. Вже не від рішень Уряду залежатиме перерахунок пенсій, це вже буде автоматичний режим», – зазначив він.

«Із 1 березня всі категорії громадян, всі пенсіонери отримають перерахунок пенсії залежно від зміни коефіцієнтів і від базового розміру мінімальної зарплати, за якою розраховуються пенсії», – пояснив віце-прем’єр-міністр та додав, що з 1 січня 2019 року черговий перерахунок пенсій отримають військові пенсіонери.

Слід зазначити, що в Державному бюджеті на 2019 рік закладено два автоматичних підвищення пенсій, а також перерахування для 500 тисяч військових пенсіонерів. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» повідомив перший заступник голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко.

За його словами, з 1 січня перерахунок отримають 500 тисяч військовослужбовців. А з 1 березня зміняться пенсійні виплати у понад 10 мільйонів українців.

Кононенко розповів, що в законі закладена індексація пенсій двічі на рік: формула враховує індекс інфляції, а також реальні надходження до Пенсійного фонду, тобто, якщо збільшується надходження до Пенсійного фонду – автоматично збільшуються і пенсії.

Коли почнемо накопичувати

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді відкласти введення накопичувального рівня пенсійної системи з 1 січня 2019 року на 2020 рік. Відповідний законопроект затвердили на засідання уряду в середині листопада. Згідно з документом, перерахування страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування запроваджується з 1 січня 2020 року замість 1 січня 2019 року. Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування є особи, які за станом на 1 січня 2020 року підлягатимуть загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до закону, що діє. Застраховані особи, яким на 1 січня 2020 року (раніше 2019 року) залишиться менше 10 років до досягнення пенсійного віку, матимуть право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування. Особи, які досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до Накопичувального фонду. Крім того, Кабінету Міністрів доручено до 1 липня 2019 року (раніше до 1 липня 2018 роки) забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування. Встановлено, що первинна чиста вартість одиниці пенсійних активів на дату спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду дорівнює 1 грн.

 

Олена Сінтюріна за матеріалами з відкритих джерел

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться