Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Долар чи євро У чому вигідніше зберігати заощадження.

3 листопада 2022 15:45

Чим зумовлено стабільність попиту на євро та долар серед українців, зміну курсу євро щодо долара за останні 20 років, прогноз курсу євро щодо долара на найближчі роки.

Причини високого попиту на долар та євро серед громадян України.

Багато хто не розуміє – чим зумовлений високий попит на купівлю іноземної валюти в Україні. На жаль, це пов'язано із нестабільністю гривні. За останні 25 років наша національна валюта знецінилася порівняно з американським доларом більше ніж у 15 разів. Спочатку це були лихі 90-ті з гіперінфляцією, потім нестабільність політичної системи, а зараз війна. Всі ці фактори впливають на стан економіки країни, а нестабільність економіки впливає на рівень інфляції національної валюти у найгірший бік. Популярним став сервіс конвертації валюти обменка Харьков.

Конкуренція між попитом на долар та євро в Україні.

Саме нестабільність національної валюти призвела до того, що багато громадян України вважають за краще зберігати всі заощадження не в гривні, а в іноземній валюті і українці регулярно здійснюють обмін валют. Здебільшого цими валютами є долар та євро. І якщо перші 15 років після здобуття незалежності в нашій країні популярним був долар, то останні півтора десятиліття серйозну конкуренцію в цьому питанні став становити євро. Цьому сприяв і той факт, що наша країна почала прагнути вступити до Євросоюзу, отримала безвізовий режим із Європою. Довгі роки євро коштував більше долара і для багатьох громадян склалося враження, що європейська валюта набагато міцніша, ніж її американський конкурент.

 

Зміни у валютній парі долар/євро за останні 20 років.

Європейська валюта була утворена у 2002 році і на початковому етапі мала прив'язку до долара у пропорції 1:1. Після початку торгів курс євро по відношенню до долара став зростати і найбільшого максимуму 1,6:1 досягнув під час кризи 2008 року, коли акції багатьох американських компаній почали падати і фінансові потоки почали йти в європейську економіку. Після 2008 року долар щодо євро став зміцнюватися і досяг показника 1,2: у 2015 році. Але за останній рік євро прискорив падіння, цьому сприяла війна на європейському континенті та підвищення цін на енергоносії. Наприкінці літа цього року вперше за всю історію існування євро став коштувати дешевше за долар. Цей факт негативно позначився на популярності європейської валюти.

Прогноз курсу євро щодо долара на найближчі роки.

Відповідаючи на запитання поставлене в назві цієї статті, хочеться відзначити, що будь-які прогнози справа невдячна, але багато економістів передрікають подальше падіння євро по відношенню до долара. Європейська економіка зараз перебуває у набагато гіршому стані сем американська і відбувається процес схожий на той, який був у 2008 році. Багато фінансистів виводять свої гроші з акцій європейських компаній та переводять їх на американський ринок. Це говорить про те, що євро й надалі падатиме, а американський долар має найбільші шанси виявитися найстабільнішою світовою валютою в найближчі роки.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися