
Працівники ДСНС не можуть натішитися.
Сьогодні кременчуцькі рятувальники отримали нову спецтехніку. Її представили на базі ДРПЧ 14. Від Головного управління ДСНС України у Полтавській області отримали два нові аварійно-рятувальні автомобілі.
Заступник начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Артем Даценко (на фото зліва, авт), який був присутній на заході, нагадав, що вчора відбулося призначення нового керівника кременчуцьких рятувальників Олексія Стеценка. І сьогодні вже новопризначений начальник розповів про новинки.
«Зокрема, наше місто отримало автомобіль. Спеціальний рятувальний автомобіль середнього призначення, який можна використовувати для наслідків дорожньо-транспортних пригод, а також ліквідації завалів, руйнувань будівель і споруд», - розповів Олексій Стеценко.
Він показав новеньку машину, яка оснащена усім необхідним для роботи працівників ДСНС у різних ситуаціях.
«Отримали ще автомобіль на базі «Рено». Він буде на базі загону рятувального призначення – водолазної служби. У автомобілі знаходиться необхідний інвентар, а також причіп із човном. Він мобільного типу і його можна використовувати для рятування людей на воді. Човен обладнаний новітньою навігацією, новітнім мотором, що дає можливість оперативніше, швидше дістатися до постраждалих», - його слова.
Використовувати нову техніку працівники ДСНС будуть на території всього Кременчуцького району, тобто, якщо потрібно, то виїжджати і в ту ж Козельщину чи Глобине.
А Олексій Стеценко акцентував увагу на тому, що ця техніка унікальна не лише для нашого району, а й Полтавщини.
«Лише один цей автомобіль для військового часу дуже актуальний. Ворог нам завдає ударів, а наша служба одна із перших виїздити на місце події. Її ж головне призначення - розбір конструкцій. Таких ще не було на оснащенні», - говорить Стеценко.
Хто тішиться новою технікою, так це ті, хто безпосередньо працює у найскладніших ситуаціях.
Рятувальник-водій Олександр Олександрович показує і «болгарку», якорю буде зручно різати арматуру. (Це коли трапляються завали). Показує маленький пристрій для зняття каблучок з пальців (таке теж нерідко трапляється).
Особливо корисний пристрій – щогла, що виїжджає із даху автомобіля, на якому обладнано потужний ліхтар, що освічує території місця події.
А є і переносний ліхтар.
Не можна не згадати найрізноманітніші пристрої, що допомагають рятувальникам у складних ситуаціях – ноші, драбини, електропилка, балони з киснем тощо.
Уже зрозуміло, що цей автомобіль не буде без роботи. Адже надзвичайні події, куди викликають кременчуцьких рятувальників, стаються у нашому місті щодня.
Довідково
Аварійно рятувальний автомобіль - САРМ-С на базі IVECO Daily;САРМ-С (Спеціальна аварійно рятувальна машина середнього типу); автомобіль САРВС на базі RENAULT MASTE- САРВС (спеціалізована аварійно-рятувальна водолазна станція), RENAULT MASTER , призначені для оперативної доставки водолазів,
спеціального спорядження ,обладнання та майна до місць проведення водолазних робіт ,проведенні підводної розвідки та порятунку постраждалих на воді, а також планово-попереджувальних обстежень дна,гідроспоруд на річках,озерах внутрішніх водоймах і в прибережній зоні морів
Світлана Павленко
Фото, відео авторки