Вже з березня цього року «живі гроші» на руки отримають кременчуцькі субсидіанти. У Міністерстві соцполітики заявили, що 70% із них – це пенсіонери. Їм нараховуватимуть допомогу від держави з 4 по 25 число щомісяця разом із пенсією на існуючі банківські картки, готівкою через поштові відділення, або кур'єр Укрпошти принесе гроші додому.
Минулого тижня у Мінсоцполітики таки оголосили, кого ще торкнеться монетизація субсидій і хто отримуватиме «живі гроші». Тож на готівку варто розраховувати одержувачам, яким нараховують субсидію в опалювальний період – починаючи з жовтня-грудня 2018 року. У масштабах України це близько 4 млн домогосподарств.
Як заявив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, вже у березні 2019 року ці субсидіанти отримають готівкові кошти у розмірі призначеної їм субсидії за лютий. У середньому це складає близько 1 тис 500 грн. Аналогічні виплати вони отримають у квітні (за березень) та травні (за квітень) 2019 року.
Пенсія + «живі гроші» субсидії – одна зі схем монетизації
Виплати житлових субсидій готівкою здійснюватимуть органи Пенсійного фонду України тим особам, які одержують пенсії, і таким самим шляхом, як їх виплачують. Це або перерахування коштів на пенсійні рахунки у банках, або виплата через поштові відділення, у тому числі з доставкою додому. «Пенсіонери отримуватимуть субсидію з 4 по 25 число щомісяця разом із пенсією», – заявив Зубко.
Він додав, що люди не пенсійного віку отримуватимуть першу субсидію грошовим переказом через платіжну систему «Швидка копійка».
«Для цього необхідно звернутися у будь-яке відділення «Ощадбанку» з документом, що посвідчує особу», – додав він.
Друга система: зекономлене віддадуть після опалювального сезону
У кременчуцькому департаменті соцзахисту населення та питань АТО нагадують, що з 1 січня 2019 року діє ще одна система монетизації.
Вона передбачає перерахування сум субсидій на спеціальні рахунки, з яких будуть виплачуватися кошти за житлово-комунальні послуги, а також подальшу виплату у грошовій формі всіх зекономлених коштів після закінчення опалювального сезону.
Отже, всі, кому призначено субсидії з початку 2019 року, у березні отримають готівку для оплати комунальних платіжок за лютий поточного року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.
Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» і надати паспорт та ідентифікаційний код.
Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу комунальної допомоги відкриють банківський рахунок, на який у квітні та травні перераховуватиметься сума субсидії, яку призначили у 2019 році. Кожному в березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки коштів і яким чином надійде споживачу для оплати «комуналки».
У Кременчуці станом на 1 січня 2019 року субсидію призначено 33 тисячам 159 особам. Для порівняння: рівно рік тому в нашому місті державну допомогу на комуналку отримувало майже вдвічі більше – 62 тис 953 особи.
З початку 2018 року із заявами на призначення житлових субсидій звернулася 1 тисяча 946 мешканців.
Навесні визначать найбільш ефективну систему
Вищезгадані системи монетизації запускають як пілотні. І за результатами аналізу їх ефективності уряд України прийматиме рішення щодо впровадження однієї з них із травня 2019 року.
Приклад
Якщо родина щомісяця отримує від держави субсидію на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 тис 600 грн, а платіжка за газ у лютому прийде на 1 тис 100 грн, 500 грн залишиться на власні потреби або для розрахунку, скажімо, за воду чи електроенергію.
Якщо ж сума всіх комунальних платежів становить 2 тис грн, то 1 тис 500 грн субсудійних гривень «Ощадбанк» перерахує постачальникам і проінформує родину субсідіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.
Тож:
- «Живі гроші»: громадянам, які подали документи на субсидію до 31 грудня 2018 року.
- Повернення коштів після опалювального сезону: тим, хто подав заяви з 1 січня 2019 року.
- У травні цього року ВСІ субсидіанти мають наново зареєструватися.
Зазначимо, 16 тисячам 134 кременчужанам відмовили в отриманні субсидій у 2018 році.
Світлана Павленко