Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Екс-депутатка Кременчуцької міськради Піддубна про життя за кордоном, причину її приїзду та  про плани на майбутнє

26 серпня 2022 07:00

Пряма мова.

Екс-депутатка Кременчуцької міськради, активістка Оксана Піддубна приїхала днями до Кременчука. Цієї новиною "Кременчуцька газета", яка першою повідомила про перетин жінки в червоному державного кордону України, сколихнула прихильників міського голови Кременчука Віталія Малецького, тож вони почали некоректно висловлюватися на адресу О.Піддубної у соцмережах.

Скоріше в них прокинувся страх того, що екс-депутатка, яка є опонентом керманича міста, виверне всю підноготну свого кума та одночасно мера В.Малецького, назовні.

І правильно злякалися. Оксана Миколаївна не втратила бойовий дух.На тему життя екс-депутатки за кордоном, причину її приїзду та  про плани на майбутнє редактор "Кременчуцької газети" Олег Булашев поспілкувався з кременчуцькою активісткою. 

- Із чим пов'язаний Ваш приїзд із США в Кременчук? Всі зараз біжать за кордон від війни в Україні, а ви повернулися. Чому?

- Я не була в Україні, на Батьківщині, більше року. Я була дуже далеко. Це дуже важко, а коли твоя країна переживає найважчі часи, хочеться повернутися і по-можливості допомогти, побачити, що тут відбувається... Точно можу сказати, що я не приїхала піаритися на гуманітарці, як це приписують мені провладні ЗМІ.

Я хочу зачитати частково один коментар. Пише Димон Руденко: "Вона з найбагатшої країни приїздить в воюючу країну - Україну аби піаритися на гуманітарці? Більшого ідіотизму і не придумати".

Дійсно, приїхати під час війни, щоб піаритися на гуманітарці - це взагалі смішно... Мені дійсно цікаво, що відбувається тут...

І не треба думати, що війна спише все. Корупція, як я бачу навіть із-за океану, процівітає та розростається на чолі з нашим міським головою та нардепом. До речі, можу сказати, що до мене зверталися багато кременчужан - наших бійців, які потребують допомоги. До цього вони зверталися до мера і нардепа, а у відповідь – тиша. На їх прохання не відреагували, їх не почули.

- Чи плануєте займатися політикою в Кременчуці?

- Відповідь на ваше перше запитання трохи вже натякувала, що мені цікавить не лише політика в Кременчуці, а все що відбувається... Ми бачимо, що мер із оточенням отримує більші зарплати, ніж бійці на лінії фронту і мене це дратує. Я хочу це питання з’ясувати. Ненормально, що тут відбувається. І, можливо, у мене буде можливість впливати на це з іншого місця, з іншій країни.. Якщо я зможу - я це зроблю!

- Як довго плануєте бути в Кременчуці?

- Чесно кажучи дату повернення не знаю. У мене є квиток у зворотній бік, але дата повернення гнучка. Мені потрібно подивитися, що тут відбувається і залишитися там, де від мене буде більше користі...

Я не прагну зайняти якесь місце при владі. У мене інше завдання, і були інші тоді. Я ж казала, що можу проїхати з країни, коли програю вибори. В 2020 році я не стала мером і я поїхала, і зараз від мене було багато користі.

Я заробляла кошти: відсилала з США кошти і волонтерам, була корисна не лише цим.

- Чи вже почали працювати в Америці і ким?

- Це взагалі складне питання. Не працювати там довго - не можливо. Можна отримати допомогу, але я не з тих людей. Я вмію робити, вмію заробляти кошти. Спробувала озирнутися і потім почала працювати. Де, ким і як? Це складне питання. Але це був надто важкий шлях. Я не буду всі кроки озвучувати, але я маю роботу... Також я зараз навчаюсь у сфері ІТ, в коледжі і на курсах, працюю. Це не легко.

- Що найбільше сподобалося та розчарувало у США?

- Я не розчаровувалася. Я поїхала не тому, що там мені подобається більше. Є Батьківщина, нічого немає кращого, ніж Україна. І не дивлячись на те, що США - країна можливостей. Я до останнього трималася, хоча  ще 6-7 років тому могла виїхати. Скільки могла бути корисною, залишалася тут. А як не стало повноважень (депутатських, авт.) - виїхала...

- Як довго добиралися з США до Кременчука?

- Три доби. Це - важкий шлях. 4 місяці шукала квиток, щоб знайти сполучення та дібратися до Кременчука через різні країни... Це був надто важкий шлях.

- Яке було Ваше перше відчуття після перетину кордону України?

- Це Батьківщина, це сльози, це радість, це нестерпний біль від того, що відбувається в країні. Він був і там.

До речі, інколи висловлюються, що ви там без війни сидите. Можливо, це буде дивним, але мені тут морально значно легше. Я тут зі своєю Батьківщною.

- Чим вже почали займатися у Кременчуці?

- До мене і досі звертаються кременчужани з певними питаннями: що не працюють дитсадки, що мер виділяє на себе кошти (на укриття - мільйони виділяє), а при цьому на звернення мешканців не реагує...

Все, що він вміє - перейменовувати вулиці, але це не основна проблема. А коли бійці звертаються за  допомогою, наприклад, потрібен планшет, то у нього не має коштів, а ось на облаштування укриття для себе - є!

Я не знаю, як так можна після цього дивитися мешканцям у вічі і далі займати посаду міського голови!?

- Чи плануєте спілкуватися з мером - Вашим кумом, саме на ці теми?

- Те, що він мені кум, нагадує максимально нагадує ботоферма... Але наші позиції, щодо того, чим повинен займатися міський голова, куди виділяти кошти -  протилежні.

Я, можливо, розчарую мера, адже планую піти в виконком запитати про допомогу бійцям.

Ви розумієте, війна закінчиться ж...

Мені бійці писали: "Оксана Миколаївна! Після війни повертайтеся!". Я не знаю, коли остаточно повернуся в Україну, але багато бійців пишуть: "Ми підемо з вами!"

Тож, я на зв’язку, в найближчі дні ми з бійцями (вони не в Кременчуці) через зв’язок спробую достукатися до мера щоб виділив кошти.

- Що я Вас не запитав з того, що Ви могли б цікавого розповісти?

- Українці мають зрозуміти, що в інших країнах не легко морально і я на собі це відчувала. Але я вдячна Сполученим Штатам за допомогу Україні і за можливість  допомагати звідти.

Нагадаємо, Екс-депутатка Піддубна в Америці: за що "воює" і де виступає

Екс-депутатка Піддубна пояснила, що робить у США і чи повернеться додому в Україну

Три дні в дорозі: екс-депутатка Оксана Піддубна повертається до Кременчука

 

Олег Булашев

Відео Олександра Попенка

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися