Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 22 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Свято гуртування і взаємопідтримки: Кременчуцькому товариству людей з інвалідністю «Оселя добра і радості» - 30 років

Ми в Telegram

11 березня 2023 12:30

Фотопрес із заходу можна проглянути у галереї нижче.

Учора у міській художній галереї відбулося яскраве та насичене святкування 30-річчя Кременчуцького товариства людей з інвалідністю «Оселя добра і радості». На заході були присутні не лише члени товариства, а і багато їхніх друзів: представники влади, підприємці, волонтери, журналісти, митці.  

Проводила свято ведуча, спеціалістка управління культури і туризму Ірина Касімова, музичний супровід - від  кременчуцького композитора Сергія Горюновича та його дружини Олени.

У головному залі експонувалися насичені життям ібарвами роботи членів товариства: вишиті бісером ікони Надії Святецької, картини з декоративних діамантів Тетяни Болдянкіної, цілий стенд з роботами з монет та декоративних мотузок у техніці «золото» Жанни Симонян, в’язані іграшки та вишиті картини Анжели Рижкової та Наталі Безугла.

На початку заходу присутнім показали фотопрезентацію з життя товариства: як його учасники збираються в офісі на Переяславській, як проводять різноманітні події і їздять на екскурсії, як грають дітлахи, чи як спілкуються з волонтерами та благодійниками.

Перше вітальне слово надали новопризначеному голові товариства Андрію Мельнику.  

«Коли я перший раз переступив поріг офісу цього товариства, побачив очі дітей і людей, яких тут зустрів. І у мене тут багато людей, з якими я щиро вітаюсь, тисну їм руку, яких радий бачити. Ми з дівчатами-моїми заступницями почали радитися: як перейменувати товариство людей з інвалідністю. Адже здавалося б,  нічого не вдієш: є статут, у кожного є медичне підтвердження статусу про інвалідність. Але я побачив тут незвичайних сильних людей. І ми вирішили назвати наш офіс товариство «Оселя добра і радості». Інвалідам неймовірно складно жити, адже здається, що все проти них: десь складно з’їхати зі сходів і де немає пандусу, десь немає туалету. Але тут настільки сильні учасники, як і батьки дітей з інвалідністю, які знаходять час прийти сюди, провести якісь майстер-класи, жіночий клуб, влаштувати екскурсії. Для цього їм варто відкинути всі свої домашні клопоти і прийти сюди за просто так. І тому кожен, хто сюди приходить, відчуває підтримку, розуміння, та є учасником великої сильної команди», - сказав він.

А.Мельник відмітив, що більшість членів товариства – дуже активні люди, які при складнощах зі здоров’ям зуміли проявити підтримку іншим. Так, у час війни, члени збираються і створюють окопні свічки для військових ЗСУ, передають багато овочів чи консервації.

А окрім того, дехто уже стали спортсменами, активними учасниками багатьох обласних та Всеукраїнських спартакіад.

 «Але за час існування товариства були і ті члени організації, які відійшли у інші світи. Тому пропоную хвилиною мовчання вшанувати і наших померлих друзів, і полеглих воїнів ЗСУ, які своїм життям захистили нас від війни», - сказав Мельник.

Також на сьогоднішню зустріч приїхав і голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Сергій Чумак. Він передав нагороди та подяки від голови Полтавської облради Олександра Біленького: за сумлінну працю та активну волонтерську діяльність Жанеті Симонян, Надії Святецькій, Олені Пивовар, Ользі Лобанцовій.

За активну громадянську позицію та розвиток товариства – подяку Андрію Мельнику.

Він відмітив, що раніше дні народження переважно святкували у спортивних форматах.

 «І ваше місто, так сказати, було законодавцем проведення днів народження у формі спартакіад. Сьогодні ж ви розпочинаєте нову сторінку товариства – творчого святкування. Ми усі знаємо, які ви сильні та унікальні. І вам потрібно гуртуватися, тим паче зараз. Адже всі думали, що ми розпадемося, а ми стали ще сильнішими», - сказав Чумак та передав привіт організації від іноземних німецьких партнерів.

Після вручення грамоти, слово надали одному з найстарших та найшановніших членів товариства -засновнику організації Володимиру Персанову.

Захід чередувався з виступами художніх колективів. Оптимістичний авторський вірш про рідне місто та сили ППО зачитала Нара Симонян. Також чудовий патріотичний вірш прочитав Олександр Хитренко.

За допомогу товариству нагороди отримали активні волонтери та друзі Олександр Малиш, Роман Бутрімов, Віра Окуновська, Костянтин Рубан, Наталя Яковенко, Вікторія Мокра, Алла Жатецька, Надія Богатир та багато інших.

Окрему подяку вручили і очільнику кременчуцьких філателістів – Володимиру Скляру. Адже саме цього дня, 10 березня,  було випущено немаркований художній конверт до 30-річчя товариства та проведене спецпогашення печаткою "Кременчук-місто легенд.Пливе щука з Кременчука".

«Також хочу відмітити і подякувати багатьом представникам влади, фондам, підприємцям, організаціям, церквам, які нас підтримують», - сказав А.Мельник.

До слова запрошувалися постійні друзі товариства, які довгі роки підтримують їх офіс. Їх такожнагороджували грамотами та подяками.

Окрема сторінка у діяльності «Оселі добра і радості» - у співпраці з Кременчуцьким обласним госпіталем для ветеранів війни. Тож до вітального  слова був запрошений Микола Литвиненко.

Він подарував товариству декілька ікон та оберегів.

Очільниця прес-служби ПрАТ «Кременчукгаз» Марія Долина передала сертифікати на майстер-класи по флористиці та передала привіт від очільника Кременчукгазу Богдана Оксененка.

Також вітали товариство очільниця департаменту соцзахисту та питань АТО Кременчуцької міськради Марина Даценко, очільник департаменту у справах сімей та дітей Андрій Макаров, начальник управління молоді та спорту Олег Медведенко, заступниця управління культури Тетяна Чернова.

По завершенню члени товариста передали художній галереї картину-оберіг з зображенням Герба України, викладеного з монет.

Після заходу усіх запросили до святкового фуршету, підготовленого рестораторкою закладів «Велес» Тетяною Шаховцевою та ПрАТ «Кременчукм'ясо».

Нагадаємо, Відчай - не для суму, а привід зробити життя різнобарвним: Кременчуцькому товариству людей з інвалідністю 30 років

 

Ліна Романченко

Фото Олескандра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися