
Майстриня працює у так званому напрямку «фіш-арт».
Цієї п'ятниці у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка Ольги Сироти.
«Запрошую вас у світ свій перламутрових скарбів, сподіваюся, що ви відчуєте всю глибину тих почуттів, які хотіла передати, всю глибину історії нашої. Знову таки – це матеріал давній, який використовували ще наші далекі-далекі предки. Знаходимо зараз буси із кісток риби, перша голка теж, знаємо із шкільної програми, зроблена із кісток риби. Це доволі давній благодатний матеріал, який використовували з давніх-давен. Але хотілося б цьому надати більший поштовх, більше зацікавити людей. І сподіваюся, що це, можливо, стане візитівкою нашого краю, нашої країни...», - такими словами відкрила виставку сама авторка.
Із самого дитинства вона захоплювалася творчістю. А у 2006 році спробувала себе у зовсім новому для себе напрямку, так званому «фіш-арті» - виготовлення картин із риб'ячих кісток.
Майстриня зізналася, що матеріали для її робіт приносять рідні та знайомі, а ще вона спеціально купує рибу, аби перетворити на елементи картин.
Жінка не рахувала, скільки кісточок використала у своїх роботах, але їхня кількість сягає кількох тисяч екземплярів. А от картин у доробку Ольги Сироти вже налічується понад 200.
А серед них: «Зустріч», «Танці на галявині», «Духмяне літо», «Балерина», «Ластівки», «Казковий птах», «Квіти на призьбі» та багато інших. На її картинах переплелися різноманітні образи та персонажі. Тут і квіти, птахи, тотемні тварини та закохані пари.
«Картини Ольги Миколаївни завжди відрізняються індивідуальною манерою виконання, дуже оригінальними прийомами і в цьому сенсі вони є унікальними... Можна зрозуміти, що деякі із картин написані в лірико-філософському сенсі, деякі в метафоричному. Але не зважаючи на їх різноплановість і їх різноманітність, вони всі характеризуються тактовністю авторки, її діалогічністю із світом...», - охарактеризувала творчий доробок фіш-майстрині науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Оксана Лебедєва.
Вона зазначила, що авторка звертається до реалістичних сюжетів: місцеві краєвиди, спогади про дитинство, перше кохання, сімейні цінності - мотиви, які не підвладні часу перламутром переливаються на картинах майстрині.
«Сюжети картин – це мої асоціації, мої історії з дитинства, з життя. Просто починається з якоїсь кісточки, з якогось куточка, з якогось маленького елемента і далі накопичується далі і створюється таким чином картина», - говорить О.Сирота.
Директорка Кременчуцької художньої галереї Оксана Бойко назвала Ольгу Сироту «Дніпровою мавкою», адже вона вміє шукати і збирати рибний матеріал і виготовляти з нього чудові витвори.
«Ця виставка зроблена з великим смаком. Кожна деталь продумана. .. В цій виставці ідеальне поєднання такого глибокого оксамиту перламутру річкової краси. Тільки Ольгу Миколаївну хотіла попросити, коли щуку зробить із щуки, а вона вже з’явилася у вигляді місяця», - поділилася враженнями О.Бойко.
Виставка працюватиме з 5 лютого до 15 березня щодня, крім середи, з 9.00 до 16.30.
Не прогавте нагоди доторкнутися до прекрасного.
Тетяна Красельникова
Відео Кирила Воронцова