Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 2 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Гаманець з натуральноїшкіри: як вибрати хороший гаманецьабо портмоне

 

27 июня 2019 11:20

 

 

Сьогодні нам допоможерозібратися в тому, якийгаманецьвибрати, Олексій Мельниченко, дизайнер і директор магазину lim.ua

 

Мійгаманець з натуральноїшкіри - це той аксесуар, який я люблю більше за всіх. Навіть добротна містка сумка, такожобожнювана мною, не можезрівнятися в задоволеннівідвикористання з чарівнимшкірянимгаманцем, моїмнезмінним другом. Меніпощастило: я знайшовсаме той, якийвідповідаєвсіммоїмвимогам, міцно і акуратнозшитий, матеріал - чудова темно-коричнева шкіра, яка маєвластивість красиво старіти. Того ж хочу побажати і тобі, дорогийчитачу, - знайти і купитисвійгаманець.

 

Чим же вартокеруватися при виборі портмоне?

Тут є три важливічинники: функціональність, якість і зовнішнійвигляд. Ціна - цечетвертий фактор, але все ж віндругорядний, так як за,по-справжньомугарнуріч,можнавіддатипристойнігроші і анітрохи не шкодувати про це. Розберемокожен з них окремо.

 Хороший гаманець - це перш за все функціональний і зручнийгаманець. Зручністьвизначається вашими особистими потребами і способом життя. Комусьпотрібномісткийгаманець на блискавці з безліччювідділень, хтось любить жити без нічого і йомудосить компактного кардхолдера. Таким чином, перший крок на шляху до вдалоїпокупкиполягає у виявленні потреб: чибагато у вас пластикових карт, скількидокументівви носите з собою (паспорт, права), кудивважаєте за кращекластикопійки - в спеціальневідділенняабо просто зсипатиїї в кишенюабосумку .Може бути, у вас є якісьспеціальнівимоги, наприклад, місце для фото коханоїлюдиниабоспеціальнукишеньку для сім-картиабонавітьприхованевідділення для великих купюр. Ну і звичайно, важливепитання - де ви будете носити портмоне - в сумці, внутрішнійкишеніпіджака, або, можливо, ви з тих сміливців, хто любить кластийого в заднюкишенюджинсів.

Позначтесвоїпріоритети і післяцьогоможнаприступати до пошуку.

 

Видигаманців

 

1. Біфолд (Bi-fold)

Має одну головнуконструктивнуособливість - вінскладається з двох половинок (умовних) і розкривається за принципом книжки.

Відмінностіможуть бути в деталях: кількістькишеньок для карток, чи є відділення для монет, який тип застібки (на блискавці, на кнопці). Форма біфолдаможе бути вертикальною. Зазвичайтаке портмоне роблятьдосить тонким, для того щобвоно легко вміщалося у внутрішнійкишеніпіджака

2. Tri-fold

Конструкціяцього виду відрізняєтьсятим, щопередбачає три частини. Функціональність, звичайно, тут більше, але товщинапропорційнозростає:

3. Компактнийгаманець

Тут можназберігатитакожкартки і купюри, правда паперовігрошідоведетьсязгорнути.

4. Кардхолдер (Cardholders) і затиск для грошей (Moneyclips)

Кардхолдер (утримувач для карт) може бути призначенийвиключно для карток, а можематище й кріплення (зажим) для паперових грошей. Основнаперевагайого в тому, щовін не займаєбагатомісця. А це, часом, може стати вирішальним аргументом для покупки.

5. Гаманець для подорожей

Є спеціальнімоделі, якіберуть з собою в дорогу. Тут передбаченівідділення для всіхдрібниць, якізможутьпрішодіться в подорож. Втім, багатохтобереTravelholder і для повсякденноговикористання.

Якість

Якістьгаманцявизначається, по-перше, якістюсировини - шкіриабозамші, щобезпосередньовпливає на зовнішнійвиглядвиробу (про цепоговоримодалі); по-друге - кваліфікацієюмайстрів. У цьомупитанніможнадовіритися бренду і магазину, або, якщо є такаможливість, побачити і помацати товар самому.

 

Я рекомендую купувати гаманецьз натуральноїшкіри. Повірте, цекращийвибір з можливих. Справжняшкіра - ценайдавнішийматеріал, з якимлюдинанавчиласяпрацювати, вінм'який, міцний і естетичнопривабливий. Замінникшкіри не принесенічого, крімрозчарувань.

Бачу стан гаманцівдеякихмоїхзнайомих, щопоскупилисяабонеуважновіднесли до питаннявибору - на їхгаманці шкода дивитися. Справа в тому, що з часом на поверхні будь-якогопортмонез'являютьсяпотертості і поверхневіподряпини. У цьомунемаєнічого страшного, навпаки - в деякомусенсіціміткижиттянавітьприкрашаютьріч. Однак за однієїумови: гаманецьзшитий з натуральноїшкіривисокоїякості. Тільки в цьомувипадкувінпорадує вас природною красивою патиною. Шкірозамінник - матеріалдешевий, вартість таких виробів невелика, але чидовговін прослужить - великепитання. До того ж шкірянінедорогігаманці не рідкість: багатовиробників, в тому числі і вітчизняні, грамотно вибудовуютьбізнес-процеси, щодозволяєвстановлюватинизькіціни на свою продукцію.

 

Важливепитання - спосібобробкишкіри. В основному весь цикл - видаленняволосся, просоченняшкіри маслами до фінішноїобробки - відбувається на шкірянійфабриці.Іноді виробник самостійно "доводить" шкіру за допомогою жирування, вощіння або фарбування для додання необхідного вантажного виду своїм виробам.

Товщина покриття не повинна бути занадто великою: природна текстура шкіри повинна добре проглядатися. Занадто товстий верхній шар може говорити про низьку якість сировини. Зазвичай таким чином закривають дефекти шкіри.

Ручна робота?

Не всі однаково трактують термін "ручна робота" (handmade). Деякі виступають виключно за те, щоб вважати такими вироби, виконані вручну від початку до кінця (обов'язково включаючи сюди ручної шов). Однак, шкіряні гаманці ручної роботи, скроєні вручну і зшиті на швейній машинці, також можна вважати "ручною роботою". І найчастіше машинний шов нічим не поступається за якістю так званому ручному шву. Так, спосіб, при якому майстер спочатку робить отвори в шкірі, а потім пропускає крізь них нитку, вважається більш надійним в тому сенсі, що при розриві шов послаблюється тільки з одного боку, в той час як інша продовжує надійно скріплювати деталі. Однак тут можна привести той аргумент, що хороша міцна нитка навіть при машинному способі навряд чи коли-небудь порветься.

 

Зовнішній вигляд визначається, по-перше, як ми сказали, якістю шкіри, тобто тим, наскільки хороша і природна структура її поверхні. По-друге, і це вже залежить від віртуозності майстра, - наскільки рівний і акуратний шов. По-третє, форма самого гаманця, розмір, товщина і гармонія його частин. Моделі, в основному, стандартні, - придумати щось нове тут важко. Але деталі, розташування відділень, точний розмір - все це визначає остаточну форму, і тут все залежить від таланту дизайнера.

 

Кольори і стиль

Традиційно колір чоловічого гаманця - чорний або коричневий, а також всі відтінки останнього. Чорний колір більш формальний. Коричневий може виглядати цікавіше, але це більш повсякденний варіант. До речі, гаманець не обов'язково повинен бути один. Цілком нормально мати пару і міняти їх час від часу. Крім консервативних чорного і коричневого, в арсеналі чоловіки можуть бути присутні й інші кольори, проте бажано, щоб вони не були занадто яскравими.

Стильний гаманець відповідає всім перерахованим вище вимогам. Форма, якість пошиття, гарний матеріал - все це важливо. Не менш важливо також купити саме свій гаманець, - той, що близький вам по духу; той, який буде хорошим сусідом іншим вашим аксесуарам і одязі. Саме цими міркуваннями важливо керуватися, якщо ви шукаєте гаманець не тільки собі, а й в подарунок. Характер, індивідуальність майбутнього господаря, обов'язково необхідно брати до уваги.

Ну і найголовніше - гаманець повинен вам подобатися. Якщо це так - купуйте сміливо.

На правах рекламы

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться