Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 26 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Понад 9 млн грн платників податків кременчужан спрямували на агітки Малецького

 

12 грудня 2019 15:25

Мера міста та слухняних депутатів прохали прибрати «Руки геть від казни!»

Сьогодні на сесії Кременчуцької міськради дійшли до розгляду питання №23, у якому йдеться про затвердження міської програми сприяння розвитку інформдіяльності комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» (КТРК), за якою можливе створення друкованого видання накладом у 44 тис примірників у тиждень – «Кременчуцькі новини».

Саме під час зачитання рішення з балкону міськради полетіли літачки з газети «Автограф», замальовані фіолетовою фарбою.

Представник міської громадської організації «Свобода» Олег Цибрій зауважив, що громада проти того, щоб на газету витрачали такі великі кошти.

«У нас у школах вчителі просять батьків голосувати за проекти задля комп’ютеризації шкіл. У нас місто має бути туристичним, а не використовувати гроші на газети. Має бути забезпечена освіта, медицина, але не дві газети», - сказав він.

Слово взяла кременчуцька правозахисниця Ніна Дашко, вона прохала зупинити марнотратство та збільшення фінансування на КРТК.

«Іншими словами – агітпром – за мера Малецького. Депутати «Рідного міста», згадайте, який бруд лився на вас з провладних газет, згадати це варто і Віктору Калашнику – як  його обзивали з провладних газет. Невже ви проголосуєте за цю шахрайську схему?! Адже схема фінансування проведена наче через ТРК, як комунальне підприємство, а насправді куди будуть використовуватися ці газетки - ми всі знаємо!», - сказала вона.

Та зауважила, що кошти платників податків можна витратити на лікарні, ремонт доріг та капітальний ремонт будинків.

«Руки геть від казни! Сьогодні дірка у бюджету у 200 млн грн. Хочете бути при владі – доведіть вашу порядність і агітуйте за себе за свої кошти», - підсумували вона.

Слово надали журналістам міста. Зокрема, виступити вийшла журналістка «Кременчуцького Телеграфу» Тетяна Донченко. Вона щиро подякувала їм усім.

«Чому ви не посміхаєтеся? Я хочу подякувати вам усім за те, що ви не поцінували голос Не Провладних ЗМІ на цілих 9 млн грн, які ви готові витратити на те, щоб наш голос звучав не так гучно! Чесно, це заслуговує великої подяки. Ще раз вам дякую. Щиро. Адже моя самооцінка зросла до небес... І ми будемо робити усе далі і доробимо наш Кременчук кращим – те, чого не зробили ви», - сказала вона.

Додала, що журналісти видання продовжать боротьбу з корупцією та нецільовим використанням коштів.

«Нам просто перекривають канали інформації, але ми все одно стаємо сильнішими і її добуваємо», - продовжувала вона.

Вона згадала про комуністичну партію, у якій практикантка одного з видань зробила репортаж, запитавши, чому по-справжньому не зменшують тарифи на комунальні послуги. Тоді їй подарували номер газети, у якій обіцяли це зробити.

«І коли ваші виборці прийдуть до вас – ви їм подаруєте ту саму комуністичну газету?», - запитала Т.Донченко.

Небайдужа кременчужанка Людмила Шаповалова зачитала заяву про порушення та розкрадання коштів громади шляхом використання бюджету міста у протиправний спосіб.

«Я є членом територіальної громади. А ми всі можемо самостійно вирішувати питання місцевого значення, відповідно до наших конституційних прав», - зачитала вона.

Однак міський голова її перебив після завершення наданого їй часу. І у залі та біля трибуни почулося гучне невдоволення тим, що активістам не продовжують час на виступи.

«Ганьба!» - почулося з залу.

Інша кременчужанка Ольга Полякова з залу подякувала за «чисті дороги та гарні сквери», на що у залі почувся ще гучніший протестний стукіт та викрики. Під час усього її виступу скандування не припинялося.

«Я розумію, що може мої слова комусь не подобаються, але це моя думка».

Пенсіонер Богдан Марусин також подякував з трибуни владі місту.

«Закон України дозволяє отримувати інформацію «з перших рук». Була дуже інтересна кременчуцька газета, але її закрили», - сказав він.

Коментувала ситуацію і депутатка міськради Оксана Піддубна.

«Ми уже аргументували багато разів – куди можна було б перерозподілити ці 10 млн грн. На світу, медицину, житлово-комунальне господарство. Але найприкріше – що депутати не тримають свого слова. Ще недавно ви обіцяли, що не голосуватимете – і тут «зливаєте» свої слова. А щодо попередніх слів пенсіонерів – так ви пенсію отримуєте за рахунок наших податків, а не завдяки міському голові. Подивіться скільки людей виїхало закордон. І якщо всі поїдуть закордон – то у місті залишаться лише чиновники, пенсіонери та люди з інвалідністю, а мер з газетою рухне», - сказала вона.

О.Піддубна згадала про скорочення медперсоналу у лікувальних закладах та про знищення стоматполіклінік.

«І можна тисячу разів казати, що це для блага кременчужан – але по факту у нас мінус 138 лікарів, серед яких і медики-стоматологи. Потім дібралися до освітян. Зараз дісталися до журналістів. Таким чином бажають підмінювати їх фінансуванням із міського бюджету. Однак отримають підконтрольну владі інформацію. Тож знову звертаюся до пенсіонерів. Ви додякуєтеся до того, що вам не буде де лікуватися, а вашим внукам не буде де вчитися. Бо наповнювачі бюджету – не чиновники, а платники податків», - сказала О.Піддубна.

Про те, що відбулася своєрідна деградація між єдністю депутатів – зауважила депутат Тетяна Сідерка.

«Нам треба працювати, а не балакати. Адже у нас купа дірок у освіті, медицині. Втім, все тажмне стає явним. І зрозуміло, що нашими податками хочуть приймати безгосподарські рішення. А тоді, звичайно, ми боїмося комунікувати зі своїми виборцями. Це не просто резонансне питання – це іспит кожному депутату», - заказала вона.

Депутат Руслан Ульянов назвав представників ЗМІ та активістів «вовками в овечій шкурі», що не схожі на «сторожових собак демократії».

Додавши, що на його думку, на голови містян щодня виливають купу бруду із місцевих ЗМІ.

На цих словах у залі почали гупати - в знак невдоволення виступом депутата.

Знову продовжилися викрики: «Ганьба!!!»

«Дайте юридичну оцінку публікаціям в Автографі»

«Досить брехню пороти», - лунало в залі.

«Хай мер краще керує газетою...» - намагався довести свою думку Ульянов.

Однак його виступ супроводжувався невдоволенням містян із залу.

Щодо спотворення інформації та підконтрольної міському голові видання знову виступила депутатка Оксана Піддубна. Вона нагадала, що вже виграла кілька судів проти провладної газети «Автограф», що у народі називають «Брєд Тудей».

Вона навела кілька прикладів, коли в даній газеті спотворювали інформацію.

На це їй Р.Ульянов відповів, що якщо ЗМІ не справляються, то буде мерія допомагати.

Далі висловився депутат Геннадій Іванян.

«А потрібна ця газета?! Я підтримувати цей проект рішення категорично не буду!» - сказав він, посилаючись на матеріали, що друкуються в «Автографі».

«Прошу голосувати – прошу підтримати», - сказав В.Малецький. І при цих словах – залу полетіла купа фіолетових літачків.

Після чого 32 депутати рішення підтримали. Двоє утрималися, проти – 6.

Нагадаємо, Акція проти газети за 9 млн: під мерією збираються невдоволені кременчужани.

 

 

Ліна Романченко

Антоніна Озерна

Фото Олександра Попенка

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися