Кременчуцька газета
Четверг, 30 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Головному патрульному Кременчука Борзенку суддя Олейнікова вказала на недопрацювання підлеглих

27 серпня 2019 11:00

Мікроавтобус в’їхав у рекламний щит, а протокол складено з порушеннями і розглядатися суддює поки не буде.

 

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Ганна Олейнікова розглянула адміністративний матеріал, який надійшов із Батальйону патрульної поліції Кременчука відносно водія АТП «15307» до адміністративної його  відповідальності за ст.124 КпАП України «Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна».

Як сказано у постанові суду, яка розміщена у реєстрі судових рішень, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 12.08.2019 року о 04 год. 35 хв. в м. Кременчуці, на перехресті вул. Сумської та вул. Небесної Сотні , водій керуючи транспортним засобом «РУТА 19 СПГ» не впевнився в безпечності руху та допустив наїзд на перешкоду, а саме на рекламний щит, внаслідок чого було завдано матеріальні збитки.

Перевіряючи можливість прийняття до провадження вказаного протоколу, суддя вважає, що протокол про адміністративне правопорушення відносно водія підлягає поверненню до особи, яка його склала, з наступних підстав.

На підставіст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення .

З урахуванням вищевикладеного, суддя вважає за необхідним повернути адміністративний матеріал відносно водія за ст. 124 КУпАП для належного оформлення командиру Батальйону патрульної поліції в м. Кременчуці Управління патрульної поліції у Полтавській області Департаменту патрульної поліції Олександру Борзенку у зв`язку з тим, що у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено кому саме було нанесено матеріальну шкоду внаслідок наїзду на перешкоду, а саме на рекламний щит.

«Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення зазначених даних без належного оформлення уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою протоколу унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з`ясувати всі обставини справи»,- сказано у постанові.

Тож, суддя Г.Олейнікова повернула для належного оформлення командиру Батальйону патрульної поліції в Кременчуці Управління патрульної поліції у Полтавській області адміністративний матеріал відносно водія про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124КпАП України.

Постанова оскарженню не підлягає.

 

Олег Булашев

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися