Кременчуцька газета
Четверг, 18 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Гвоздика – багатозначна квітка

19 вересня 2022 13:25

Її мереживні пелюстки ввібрали в себе всі найсильніші людські почуття – любов і страждання, ніжність і пристрасть, мужність і скорботу. Символічне значення ажурних бутонів змінювалося упродовж століть, чергуючи криваву інтерпретацію та любовну – і так знову і знову. За кількістю символічних ототожнень гвоздику не можна порівняти з жодною іншою квіткою, але у будь-якому разі у символіці відображується щось дуже й дуже шляхетне.

 

На сьогодні непересічна рослина входить до каталогу кожного пристойного флористичного закладу, де вона нерідко виступає соло, тобто, у монобукетах, або стає складовою авторських композицій (див. фото на сайті Украфлора). І завжди гвоздика в складі букету додає йому витонченості та водночас змістовності. Про що ж саме свідчить ця квітка і коли свій вибір варто зробити саме на її користь? Спробуємо розібратися.

Гвоздика в традиціях різних країн

Здається, немає жодної країни, де гвоздика би вважалася «просто квіткою». Але значення її як на диво дуже різне!

  • У християнському світі вона є ототожненням скорботи Богоматері над тілом розіп’ятого Ісуса. За легендою сльози Мадонни капали на землю біля Хреста, і на цьому місті проростали рожеві гвоздики.
  • У США та Австралії на День Матері до одежі прикріпляють гвоздиковий бутон – якщо він кольоровий, значить мати жива, у той час як білий кріплять у знак пам'яті про матір, що пішла з життя.
  • В Японії гвоздика також уособлює материнську любов, тому букет рожевих гвоздик – кращий подарунок на День Матері.
  • У Кореї ця квітка вважається провісницею жіночої долі. У зачіску дівчини вплітають три свіжі бутони, якщо першою зав'яне верхня квітка – останні роки життя будуть важкими, якщо середня – треба чекати нелегкої молодості, якщо нижня – все життя буде непростим.
  • Французи та англійці дарували гвоздики лише знатним особам. Вони вважалися квітами сімейного добробуту та взаєморозуміння, гідними лише обраних.
  • Поодинока квітка в руці дівчини на картинах голландських та бельгійських живописців свідчила про її заручення.
  • В Іспанії гвоздику можна зустріти на зачісках танцюристів фламенко або в роті похмурого закоханого, коли він м’яко бриньчить на гітарі, створюючи образ серцеїда. А на кориді її дарують матадору в кінці шоу.

гвоздика розова

Як бачимо, купити гвоздиковий букет у подарунок доречно у багатьох випадках – і в радості і в скорботі, важливо лише, щоб асортимент квіткового магазину надавав можливість вибрати відповідний нагоді варіант. Салон Ukraflora – саме таке місце, а його консультанти залюбки готові надати пораду з квіткового етикету кожному відвідувачу.

 
 
 
На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися