Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 30 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Характеристики, склад та сфера використання гальмівної рідини dot 4

Ми в Telegram

12 серпня 2022 15:50

Для забезпечення надійної роботи всіх систем автомобіля, потрібна величезна кількість змащувальних матеріалів, однією з яких є гальмівна рідина dot 4. Вона характеризується синтетичним складом, а також чудо передає зусилля у замкненому контурі. У складі рідини є додаткові включення, які містять у собі бор. Саме це дозволяє ефективно зв'язувати воду та зберігати її в системі.

Склад та сфера використання гальмівної рідини dot 4 

Зазвичай вона призначена для використання у гідравлічних гальмівних системах вантажних та легкових автомобілів. Її можна використовувати й у спец транспорті. Вперше рідину виготовили у США для того, щоб вона відповідала місцевим стандартам безпеки. Абревіатура dot означає, що це транспортний департамент. Відповідно рідина виготовляється не лише однією фірмою, а великою кількістю компаній, що спеціалізуються на виробництві змащувальних матеріалів для авто.

Склад рідини dot 4:

  • Зовнішній вигляд рідини визначає її якість. Рідина повинна характеризуватися світло-жовтим кольором, з коричневим відтінком, не повинно бути характерного осаду або якихось механічних домішок.

  • В основі рідини містяться лінійні полі ефіри, які зв'язують воду. 

  • Деякі виробники використовують поліетилен гліколь. Основна особливість цієї рідини у наявності боратів, які зв'язують воду.

Чи можна змішувати гальмівні рідини dot 4 різних виробників?

Варто зазначити, що зараз у мережі існує величезна кількість дебатів, які стосуються можливості змішування рідин від різних виробників, з однаковим маркуванням. Не дивлячись на загальні нормативні документи, якщо порівнювати рідини dot 4 деяких відомих компаній, все ж якість у них суттєво відрізняються. Саме тому змішувати рідини dot 4 від різних компаній не варто. У рідинах можуть відрізнятися показники температури кипіння, густини, та кількість поглинання води. 

Рідина dot 4 вважається золотою серединою в рейтингу, тому що вона характеризується надійністю, а також відрізняється невеликою вартістю. Крім того, в процесі роботи зберігається достатній температурний діапазон. Не дивлячись на те, що dot 5.1 відрізняється кращою якістю, проте і вартість такої гальмівної рідини значно вища. Власники авто середньої цінової категорії, бажають заощадити, саме тому купують рідину dot 4.

Обираючи гальмівну рідину, необхідно звертати увагу не лише на компанію виробника, але й на упаковку. Якщо пломба зірвана, не варто купувати таку рідину. Вона характеризується високою гігроскопічністю, тобто поглинає воду із повітря. Тому краще обирати пляшки з додатковим захистом, а також з горловиною, яка оброблена з використанням фольги.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися