Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Хостинг - види, типи та як вибрати послугу

 

28 липня 2021 10:15

Для створення будь-якого онлайн-проекту буде потрібен хостинг. Але для вибору якісного сервісу слід знати, що являє собою хостинг, хто його може надати, а також який саме тип послуги вибрати веб-майстру.

 

Що таке хостинг-послуги

Хостинг - послуга, в рамках якої клієнту надається все фізичне устаткування або його певна частина. Такий сервіс необхідний насамперед для завантаження файлів і інформаційної бази даних нового інтернет-проекту на сервер, щоб забезпечити цілодобовий доступ користувачів до контенту сайту або програмного забезпечення.

Види хостингу

Віртуальний. Є найпростішим і найдоступнішим у використанні хостингом, завдяки якому користувач отримує в своє розпорядження один з акаунтів, що знаходиться на фізичному обладнанні. Для управління аккаунтом призначена спеціальна панель, яка дає можливість працювати з послугою будь-якій людині, яка навіть не має досвіду управління серверами.

Кількість отриманих ресурсів і ступінь доступу до існуючих налаштувань будуть залежати від купленого тарифного плану. При цьому деякі ресурси сервера користувач буде ділити з іншими аналогічними акаунтами.

VDS/VPS-сервер. Віртуальний поділ реального обладнання на кілька частин дозволяє здавати в оренду тільки частину сервера. При цьому користувач отримує всі можливості фізичної машини, в тому числі і доступ до існуючих налаштувань, вносячи меншу орендну плату. Клієнт сам вибирає ПО і ОС для свого VDS/VPS-хостингу.

Для роботи з VDS/VPS необхідно мати кваліфікацію та досвід, так як вся структура управління віртуальним сервером заснована на застосуванні SSH-доступу. При необхідності користувач може самостійно встановити необхідну графічну панель або замовити її установку у хостера (якщо він надає таку послугу).

Виділений фізичний сервер. Це хостинг, при якому клієнт орендує всю фізичну машину і отримує всі її потужності з можливістю вибору ОС і налаштування ПО в певних параметрах.

Незважаючи на те що фізичний сервер не має графічної панелі, навіть після її установки користувач не зможе повністю здійснювати контроль над обладнанням. Необхідно володіти навичками системного адміністрування, наймати фахівця для цих робіт або замовляти як додаткову послугу у провайдера.

як вибрати хостинг

Як правильно вибрати хостинг

Існує кілька критеріїв вибору хостингу:

 • Віртуальний хостинг підійде для стартапів, які не потребують великих потужностей, а веб-майстри тільки починають свою діяльність в сфері створення сайтів. Його можна використовувати для ведення власних блогів, дрібних сайтів продажів або форумів з мінімальним трафіком.
 • Віртуальний сервер необхідний для сайтів, яким недостатньо потужності віртуального хостингу. Хостинг VPS вибирають в тому випадку, якщо необхідно самостійно налаштувати параметри сервера, а також встановити додаткові програми і додатки, які необхідні для створення інтернет-сайту. Але, якщо буде потрібна вся потужність сервера, VPS не підійде для таких цілей.
 • Виділений фізичний сервер. Він є найбільш потужним і дорогим видом хостингу, тому його купують тільки для сайтів, які потребують спеціальних налаштуваннях і великої кількості ресурсів. Наприклад, для сайтів з великим трафіком, інтернет-магазинів з великим асортиментом товарів, інформаційних порталів з об'ємною базою даних і т. д.

де купити хостинг

Купівля хостингу: на що звернути увагу

Послуги хостингу надають так звані хостинг-провайдери, або хостери. Так як сьогодні існує велика кількість компаній, що надають даний вид сервісу, слід ретельно вибирати не тільки хостинг, але і самого провайдера.

Перед придбанням хостингу слід врахувати такі аспекти, як:

 1. Вид обладнання, яке використовує хостер, в тому числі тип жорстких дисків: NVMe, SSD або HDD.
 2. Вид програмного забезпечення.
 3. Дата-центри, де встановлено фізичне обладнання.
 4. Види хостингу, і можливість їх заміни в майбутньому.
 5. Види тарифних планів, пропоновані хостером, чи можна заощадити на тривалій оренді сервера і наявність бонусів.
 6. Ресурси і потужності сервера, що надаються в кожному конкретному пакеті послуг, а також їх можливості і ліміт.
 7. Оперативність роботи співробітників служби техпідтримки.
 8. Відгуки справжніх клієнтів провайдера.

Якщо на сайті хостинг-провайдера недостатньо інформації про їх послуги, слід звернутися до операторів технічної служби підтримки, які зможуть відповісти на всі запитання з приводу вибору та прокату кожного виду хостингу. Також більшість хостерів пропонують своїм користувачам тестовий період, за який вони зможуть повною мірою оцінити якість послуг, або гарантують повернення коштів протягом певного періоду часу після придбання сервісу. Це дасть можливість клієнту правильно вибрати вид хостингу для створення нового інтернет-проекту або просування вже існуючого сайту.

На правах реклами

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися