Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

І знову про сморід: у мерії Кременчука розробляють ще один документ


24 апреля 2018 18:45

Незважаючи на програму, розроблену раніше, тепер буде ще й порядок.

Сьогодні на засіданні робочої групи щодо недопущення перевищення викидів забруднюючих речовин у повітря знову намагались з'ясувати, яке підприємство є джерелом смороду, від якого потерпають кременчужани.

Та сам член цієї групи, депутат міської ради кременчука Олександр Роженко назвав це «двома годинами майже неконструктивної розмови».

Головний еколог міста Олексій Федюн ще на початку засідання нагадав, що з 2018 року запроваджений Національний план зі зменшення викидів в атмосферу.

Кабінет Міністрів схвалив Національний план скорочення викидів в атмосферне повітря від великих спалювальних установок, який розробили Мінприроди разом із Міненерговугілля, міжнародні експерти та енергогенерувальні компанії на період до 31 грудня 2033 року.

Тож кременчуцькі підприємства повинні працювати згідно з цим планом.

І в розрізі даного аспекту поцікавились, зокрема, в представника Кременчуцької ТЕЦ: чи дотримуються там документу державного рівня.

На це була відповідь головного інженера підприємства Олега Вертепного, що з п’ятниці, 20 квітня,  підприємство працює на природному газові. А в 2017 році було розроблене техніко-економічне обґрунтування зменшення викидів і тепер його на Кременчуцькій ТЕЦ дотримуються.

Взагалі на засіданні заслуховували всіх представників Північного промвузла. І всім дорікали екологи, що й досі не знайшли на підприємствах по 11 тисяч 625 гривень, аби провести дослідження викидів в Інституту громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва НАМН України.

Начальник по питаннях охорони навколишнього середовища «Укртатнафти» Олександр Ковальчук звинуватив кременчуцьких чиновників, що відповідають за екологію в місті, в тому, що не поставили чітко вимоги, за що потрібно відчитатися.

Натомість отримав у відповідь звинувачення, що підприємство не надає повної інформації про небезпечні викиди.

«Не просити треба, а вимагати. Я не за всі підприємства говорю. Та коли я виїжджала з муніципальною лабораторію (у Північний промвузол, -авт.), то на власні очі побачила перевищення шкідливих викидів в 4 рази», - зазначила депутатка міської ради Кременчука Тетяна Сідерка.

Вона нагадала, що кременчужани і цього року скаржаться на сморід.

«Ми хочемо знайти підприємство, яке є джерелом смороду, чи призначити винного», - сказала депутатка Піддубна.

До речі, вперше на засіданні робочої групи були присутні представники Південної залізниці, які спеціально приїхали в наше місто.

 Їм повідомили, що коли 18-19 квітня у Кременчуці працювали фахівці з  Інституту громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва НАМН України і планували зробити заміри викидів на пропарювальній станції «Кагамлицька», то не мали можливості це зробити. Адже на цей час не було вагонів на пропарці. І це їм здалося дивним.

Головний інженер служби вагонного господарства регіональної філії Пвівденної залізниці Дммитро Воскобойников запевняв, що обсяги пропарки вагонів зменшені і «від смороду з каналізаційної труби, що за парканом підприємства, більше смороду, ніж від роботи підрприємства».

Та на це члени робочої групи відповіли, що місцеві мешканці вже розбираються, яке підприємство працює, коли у місті смердить. І пропарювальна станція не виняток. Та наразі це не доведено.

А ось новим витком «війни зі смородом» у Кременчуці може стати впровадження «Порядку здійснення оперативного контролю за забрудненням атмосферного повітря на території Кременчука», в якому прописано алгоритм дій при тому, коли в місті виявляють сморід. А також алгоритм дій при несприятливих погодних умовах.

Є в порядку і перелік підприємств, які знаходяться на території Кременчука і за рівнем забруднення атмосферного повітря належать до першої і другої категорії. Всього внесено 37 підприємств. 

Розробники (міське управління екології та кременчуцькі екологи) впевнені, що з введенням в дію положення у Кременчуці буде реакція на сморід відповідних служб і інформування підприємств буде оперативнішим.

 Раніше у Крпеменчуці впроваджену Програму заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично-допустимих викдів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в м. Кременчуці.

Нагадаємо, на минулому засіданні робочої групи, 8 лютого цього року,  повідомили, що , можливо, рік, а то й більше знадобиться, аби встановити: що є причиною неприємного запаху в Кременчуці.

Тоді теж майже дві години засідала у мерії Кременчука спеціальна комісія, що розбиралась з тим, що ж таки смердить в місті.

У листопаді торік в Кременчуці відбулися громадські слухання щодо проведення державної експертизи, що  склалася в місті екологічної ситуації, на яких свої доповіді про проведені дослідження читали провідні екологи країни. Однак що тоді, що зараз вони не змогли відповісти на всі запитання. Фахівці наполягають на обов'язковому дослідженні основних технологічних ланок підприємств і доступу до невеликих підприємств Північного промвузла. Хоча найбільше запитань у екологів викликали Кременчуцький завод техвуглецю і Кременчуцька ТЕЦ.

Раніше повідомлялося, що «проблему смороду» в Кременчуці прокуратура відправила на експертизу ще наприкінці червня торік. Обвинувачення у забрудненні навколишнього середовища нікому пред'явлені не були. 

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться