Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Прикладний математик, який з дитинства обожнює Metallica: інтерв'ю з фронтменом триб'ют-прєкту культового гурту - Ігорем Петровим

3 грудня 2023 15:00

Частину дитиства вокаліст провів саме у Кременчуці. 

Нещодавно у Міському палаці культурі, відбувся запальний та мега-драйвовий триб’ют всесвітньовідомого треш-метал гурту «Metallica». Виконав їх супергурт з п'яти учасників та Рівненського симфонічного оркестру.

Гурт складається з п'яти учасників:

Ігор Петров - фіналіст та переможець численних вокальних шоу,

Павло Холошев - ритм-гітара: фронтмен гурту FONTALIZA, обраний Океаном Ельзи на розігрів стадіонного шоу,

Сергій Ніфатов - соло-гітара: не лише лідер одного із найвідоміших триб'ют гуртів на Iron Maiden, а ще й людина, що розділяла сцену із оригінальними учасниками Iron Maiden, Scorpions та Guano Apes,

Богдан Сорокін - бас-гітара: автор та амбассадор Jazzcaster, українського всесвітньо відомого гітарного бренду Woodstock,

Володимир Ахременко - барабанщик, автор легендарної рок-адаптації пісні «Toxic».

Учасники виконали навідоміші та найзапальніші хіти Metallica: «Master of Puppets», «Fuel», «The Memory Remains», «Nothing Else Matters», «Until it sleeps» та «For whom the bell tolls». Складно передати градус, який музканти сторили з першої ж пісні та передали його публіці. Тож спостерігати за цим метал-симфонічним дійством, не приспівуючи, не дивуючись енергетиці та не посміхаючись драйву усіх п'яти виконавців, диригенту та музикантів з оркестру - було просто неможливо.

Кременчуцькій газеті вдалося перед концером поспілкуватися з фронтменом гурту - Ігорем Петровим.

- Розкажіть про вашу колаборацію. Як з’явилася ідея та який це концерт з туру?

- Кременчук став 13-им містом, у якому ми виконуватимемо наш концерт. Знаєте, є таке поняття як супергурт. Це коли музиканти з різних гуртів збираються в щось спільне, але тимчасове. Ось такі у нас музиканти - з різних міст України, з різних музикальних колаборацій. Кожному з нас написав продюсер, ми пройшли відбір, далі декілька репетицій. 

Але що точно нас об'єднало - ми зібралися під ідею любові до музики «Металіки» і ось робимо такий проєкт.

- Тобто, зібралися ви не так давно?

- Так. Востаннє близько декількох тижнів тому. Рок-гурт на сцені наш з п'ятьох учасників. Плюс в кожному місті є окремий оркестр,от наприклад, зараз до нас приїхав оркестр з Рівного. Ми з ними вже працювали. Також у нашій команді є звукорежисер, тож техніку, інструменти, світло і усе інше  ми ввозимо повністю за собою.

Тому плюс багатьох людей ми ще не бачимо. Продюсери, концертний директор. Тобто, це велика така махіна, яка працює. Минулий концерт в Кропивницькому нам перевала тривога, тому цей концерт ми повинні ще відпрацювати.

- Знаємо, що даний концерт благодійний.

- Не тільки благодійність. Тобто, і люди, і всі учасники проєкту мають заробляти. І обов'язковий відсоток, я не знаю який, це продюсери точно розкажуть. Але це це 100% інформація, що певний відсоток йде на ЗСУ обов'язково відправляється. І знов таки, коли ми, музиканти, виконавці отримуємо гроші - у нас є можливість і сольно донатити. Так що це подвійна благодійність. Тому що і спільно, і кожен окремо за це вболіває.

- Ви вперше в Кременчуці?

- У складі творчого проєкту - так, особисто я тут виступів не мав. Але я ще з початку 90-х бував тут, оскільки мої бабуся з дідусем щоліта приїжджали в Кременчук. Тому що в мене бабуся - вона якраз родом з Кременчука. І у Другу світову війну всю, вона розповідала, що тут залишилися вцілілими дуже мало будинків. І от у подвалі одного з них вона всю війну провела.

- Звідки ви родом?

- Зараз я киянин, а взагалі то я з Донецька. З 2014-го року я киянин.

- А у вашому складі є ще ВПО, наприклад?

- Звичайно. По-перше, я. По-друге, гітарист Паша, він з Горлівки. От нас двоє таких з Донбасу. Інші з Києва, з Дніпра, тобто, ми з різних міст.

- Ви Metallica цікавилися з самої юності?

- Так, так. Це те, що нас об'єднує. Металіку ми дійсно любимо з дитинства. Не просто любимо, а кожен з нас, кожен з музикантів ще багато років тому, нею обов'язково хворів. Ми щось грали, щось співали з цього репертуару. Тепер це повноцінний, моцний концерт такий.

- А які інструменти і скільки у вас учасників?

- Я – вокаліст, два гітариста, один бас-гітарист і барабанщик. І цілий кльовий оркестр. Тобто, весь спектр музичних інструментів ми сьогодні побачимо. Так, оркестр доповнює все, що нам вистачало рок-гурту. Так що тут дійсно рок-метал-сімфонія буде в повній мірі.

- Ви ще паралельно десь працюєте, викладаєте?

- Так, я взагалі, хоча за освітою прикладний математик. Але так сталося, що останні років 18 я працюю в музичних проєктах. Сольно виступаю, з різними гуртами, оркестрами. І от останні два тижні з цим прекрасним складом.

Сьогодні ж будемо чіпляти той самий нерв, щоб всім сподобалось насправді

- А ще, можливо, у вас в планах на майбутнє нові тури, нові проєкти?

- Це постійно відбувається. І в кожного з музикантів свої проєкти музикальні, свої гурти. Ми постійно в музичному русі. Інакше ми не можемо.

- А, наприклад, що анонсуєте незабаром? Кременчук побачить, дочекається знову? Головне сьогодні концерт відіграти. Отак після вчорашнього я точно скажу. Не будемо заглядати дуже далеко наперед, але ми постійно робимо щось гарне, щось з мистецтвом пов'язане. Щось таке, щоб було добре всім.

- Щоб адаптувати одну пісню, скільки потрібно репетиції, щоб її вивчити?

- Це таке питання. По-перше, пісні дуже різні. Деякі пісні ти прийшов, заспівав і зігрів. Воно все просто. В Металіки не так все просто. Тут дуже складна і технічна музика. Тут звісно доводиться багато репетирувати. Бо ми, навіть будучи в турі, якісь свої помилки в гримерках сиділи та виправляли, репетирували. Сьогодні почуєте, я сподіваюся, що буде дуже якісно.

- Так, я не сумніваюсь. Якщо сказати, що ви ще учасники якихось фестивалів, можливо, міжнародних чи всеукраїнських?

- Знов таки, якщо це питання не до мене особисто, а до всіх.

Нашим складом познайомились трохи більше двох тижнів тому. Ось так. І вже 13 концертів від'ємали. Так, так.

 На початку листопада ми познайомились всі. Просто реально до репетиції ми навіть не бачились.

- А до цього домовлялися онлайн?

- Так, так. Звичайно. Є дирекція, є продюсери, які нам пропонували цей тур, з яким ми підписувалися на контракт.

- Й останнє. Стосовно благодійності, ми це в кожного музиканта запитуємо завжди. Може є конкретні бригади, кому ви допомагаєте? Може є якісь речі, які купуєте?

- З цим проблем точно не буває. Постійно потрібно туди, туди, туди. І коли ми бачимо, що дійсно просять хтось знайомий, тобто, не шарлатани, це по-перше. По-друге, є, навіть якщо ми відкриваємо просто банкінг, просто там приватно. Ми робимо все можливе, щоб донатити, щоб люди не забували про те, що потрібно. І на кожному концерті, я обов'язково звертаю увагу, завдяки кому ми тут стоїмо на сцені, завдяки кому все це свято.

Бо кожний концерт – це дійсно свято. І для нас, і особливо для людей. Бо вони дуже вже зголодніли по чомусь такому. Ми це бачимо, ми це відчуваємо. І ми дуже радіємо, коли відчуваємо ту енергетику.

- Ви переїхали в Київ з усією родиною, так?

- Ні, не все так просто. Брат в мене в Маріуполі воював, один з останніх, вийшов  з Азовсталлю». Зараз під Донецьком нашу Україну боронить. Родина його у Львові. Мама, на жаль, у мене в Донецьку, тому що дуже складно просто навіть забрати. Хоча вона однозначно за Україну.

Звернемо увагу, що у час заходу у Кременчуці не пролунала жодна повітряна тривога. А понад годинний концерт пройшов на одному диханні. Також музикантів викликали на біс. Артистам сподобалася кременчуцька публіка, тож вона сподіваються повернутися до нашого міста уже наступного року.

Читайте: Драйвовіше, запальніше і важче – лише у Metallica, триб’ют якої вчора чули кремечужани на неймовірному метал-концерті

 

 

Ліна Романченко

Фото Єгора Мовчана


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися