Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 4 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Історики обіцяють: незабаром у Кременчуці з’явиться Морський центр

 

2 июля 2019 13:55

«Необхідно пояснювати населенню та молоді, що Україна – морська держава. Адже про це почали забувати».

Незабаром у Кременчуці з’явиться Морський центр. Його планують започаткувати на базі Кременчуцького музею історії форми одягу за підтримки Асоціації ветеранів військово-морських сил України, особисто віце-адмірала С.Гайдука в рамках Міжнародної експедиції «Із варяг у греки», ветеранів морської охорони, командування та особистого складу Одесього та Маріупольського загонів морської охорони. Як розповів засновник музею однострою, випускник Вищого військово-морського командного училища ім. М.Фрунзе Роман Пацовський, таким чином він разом із однодумцями хоче відновлювати серед громадян усвідослення та важливості того, що Україна – морська держава. І особливо, Кременчук.

Пояснює, що він як історик довгий час досліджував взаємозв’язок української історії з водними артеріями нашого регіону. Для прикладу згадує, що перша найдавніша згадка про Кременчук була датована 1559 роком, де воєвода Адашев спускався зі своїми воїнами по Дніпру на кораблях та галерах, у будівництві яких допомагали місцеві козаки з Кременчука.

«Необхідно пояснювати населенню та молоді, що Україна – морська держава. Адже про це почали забувати. Станом на 1991 рік ми мали друге за чисельністю громадянське морське судноплавство, ми мали велику кількість судів для руху та перевозок судів по Дніпру: як грузових, так і пасажирських, ми мали флот.

Є досить серйозна ситуація, на яку мало хто в Україні звертає увагу. Декілька років тому на два дні Росія перекрила північно-західну частину Чорного моря. Але якби таке сталося б з одеськими портами, це була б катастрофа. Адже враховуючи сьогоднішні українські військово-морські сили, ми не змогли б відстояти ці порти. Через це саме у підході військової справи в Україні потрібен розвиток та концентрація уваги і зусиль щодо даної галузі», - коментує Пацовський.      

Звертає увагу засновник музею однострою і на те, що 60% внутрішнього валового продукту складає експорт зернових, металопродукції, що ідуть через одеські порти.

До цього відкриття показав Кременчуцькій газеті ще одну знахідку – поповнення музею однострою і заодно перший експонат Морського центру – морський офіцерський кітель випускника військово-морського училища ім. Фрунзе, який довгий час після навчання служив в Україні та у мирний час за виконання бойового завдання був нагороджений орденом Б.Хмельницького другого ступеню. А також поповнився повсякденним плащем віце-адмірала Військово-морських сил України. Даний плащ - подарунок музею командувача ВМС України 2014-2016 років віце-адмірала С.Гайдука. 

Та книгу «Український Державний Флот в 1917-1919 рр.: історія його становлення, військово-політичної боротьби та занепаду», яка Морському центру подарував друг музею історії однострою Валерій Чигідін. Книга випущена у 300 примірників. І як вважає історик, буде не лише раритетною для відвідувачів центру, а й цікавою для бажаючих.

Нагадаємо, Кременчуцький музей однострою поповнився парадним кітелем лейтенанта мотострілкових військ.

Ексклюзивно: знайдено картину, яку намалювали в Кременчуці у травні 1942 року.
 

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться