Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 5 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Як в Африці і Австралії: у Кременчуці розквітли кактуси, які їдять аборигени

 

12 июня 2019 13:15

Ці кактуси ще віднедавна росли лише в південних широтах.

Красиві колючі рослини з яскраво жовтими квітами зараз можна побачити на клумбі біля офісу по вулиці Шевченка, прямісінько біля Центрального ринку.

Працівники навколишніх офісів згадують, як взимку колючі овали лежали неприглядними купками. А з приходом весни піднялись, а зараз дарують неймовірну красу.

Фахівці з квітникарства розповідають, що це опунції. І це дійсно кактуси з плоскими соковитими членистими гілками. Завезені рослини в Україну з південних широт, з того ж Криму.

Вони  добре прижились на відведеній сонячній ділянці з піщаним ґрунтом. У Національному ботанічному саду ім. М.Гришка, на території експозиції «Гірка декоративних суккулентів» зростає два види опунцій. Цвітіння відбувається кожний рік: наприкінці червня — на початку липня. Вони непогано адаптувались до місцевих умов. Навесні значна частина рослин виглядає пожовклими, але потім вони відновлюються.

До речі, опунції приносять велику користь людині: служать для аборигенів їжею, втамовують спрагу, використовуються як ліки, застосовуються як паливо, захищають житло від сильних вітрів і так далі.

У Вікіпедії повідомляють: у країнах Середземномор'я, на Канарських островах, в Південній Африці, в Австралії та Індії занесені туди колись опунції акліматизувалися, здичавіли і розселилися настільки широко і рясно, що стали помітним або навіть визначальним елементом природного ландшафту.

Різні види опунцій значно розрізняються між собою зовні і розмірами: від маленьких повзучих рослин до чагарників, що гілкуються, і до величезних шестиметрових дерев.

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться