Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 25 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Караван допомоги Ferrexpo: Біланівський ГЗК передав ексклюзивне обладнання на понад 1 млн грн Кременчуцькому перинатальному центру

 

 

10 червня 2021 15:30

Чергова партія допомоги медустановам регіону.

Справді необхідні та дороговартісні подарунки, які допоможуть врятувати життя пацієнтів, генеральний директор Біланівського ГЗК Юрій Химич передав директору перинатального центру Радомиру Сербіну та його колегам.

«Сьогодні ми передаємо чергову партію допомоги від Біланівського ГЗК медзакладам Кременчука... Це спецобладнання та аналізатори на загальну суму 1 млн грн.

В 2020 році нами передано медзакладам Полтавщини допомоги на 55 млн грн, з яких - 13 млн грн у медустанови Кременчука.

У 2021 році - медзаклади області отримали допомоги на 10 млн грн і 2 млн грн - медзаклади Кременчука», - заявив Ю.Химич.

 

Директор Кременчуцького перинатального центру Радомир Сербін каже, що сучасна медицина - це високотехнологічна галузь і зараз не можливо лікувати і правильно ставити діагнози лікарям без сучасного дороговартісного обладнання.

Р.Сербін від імені пацієнтів і медиків вдячний благодійникам за надану допомогу.

«Це надсучасне обладнання, яке використовуватиметься для лікування наших пацієнтів. З 4 одиниць - 2 (газовий аналізатор і аудиометр) ми взагалі не мали», - каже пан Сербін.

Завідуюча відділенням інтенсивної терапії новонароджених Кременчуцького перинатального центра Ірина Лоринець каже, що аудиомерт медзакладу був необхідний, але його не могли придбати.

«Це апарат для виміру слуху у новонароджених. Можна і у дорослих тестувати, але він особливо цінний для перевірки слуху у новонароджених, бо тоді можна попереджувати захворювання слуху.

До цього часу у нас в Кременчуці такого апарату не було. В Україні одиничні місця є де аудиометр працює, а в Європі це повсякденна практика.

Якщо ми діагностуємо захворювання, то до 7 місяців можна провести корекцію слуху і вилікувати немовля», - пояснила Ірина Лоринець і продемонструвала сам апарат, запевняючи, що він дуже простий у використанні.

Біологиня перинатального центру Світлана Чмир каже, що компанія Ferrexpo подарувала лабораторії перинатального центру три апарати.

Один з них - це гематологічний автоматичний аналізатор Genrui.

«У нас був подібний апарат, але йому вже 12 років і він неодноразово ремонтувався. Цей же новий апарат. За допомогою цього аналізатора можна виконувати клінічний аналіз крові. Апарат видає 18 параметрів. Лейкоцитарну формулу ми підраховуємо вручну», - розповіла вона.

 

А ось аналізатора газів крові Eschweiler Comby Line в перинатальному центрі взагалі не було.

«Це принципово новий апарат. Завдяки йому ми можемо проводити діагностику стану новонароджених на сучасному рівні, адже гази крові - це об’єктивні параметри метаболічного стану дитини на момент народження. Це особливо важливо для дітей з асфіксією, для відділень реанімації....

Апарат вимірює рН крові, концентрацію кисню та двоокису вуглецю, а ще він розраховує 13 параметрів», - каже Світлана Чмир.

Медпрацівниця каже, що ще один біохімічний напівавтоматичний аналізатор Міндрей-88А допоможе швидше видавати результати аналізів та робити їх більше.

На ньому медики можуть проводити такі біохімічні дослідження, як печінкові, ниркові проби, глюкозу, ліпідний обмін та багато іншого.

Директор Кременчуцького перинатального центру Радомир Сербін каже, що всі аналізи для перинатального центру - безкоштовні. Якщо інші пацієнти хочуть зробити їх у пологовому будинку, то мають мати на руках електронне направлення від сімейного лікаря.

Голова фракції «Європейська солідарність» у Кременчуцькій міській раді Богдан Лазоренко розповів історію того, як народжувалася допомога для перинатального центру.

«Знаючи про караван допомоги Ferrexpo, я попросив гендиректора Біланівського ГЗК Юрія Химича звернути увагу на пологовий будинок. Коли отримав підтримку, зустрівся з директором медзакладу Радомиром Сербіним. Він згодом надав список необхідного обладнання... на більше 15 позицій і на більше 10 млн грн...

Не пройшло і двох місяців, як сьогодні ми вручаємо партію високоточного медобладнання перинатальному центру.

Якщо для нас з вами високоточне обладнання має складні назви, то для лікарів - це необхідна база, з якою можна рятувати життя новонароджених дітей.

Це обладнання застосовується з перших днів народження дитини, рятує життя, а життя - це найцінніше, що у нас є, тим паче життя найменших пацієнтів.

Я дякую компанії Ferrexpo, Юрію Химичу за розуміння, а Радомиру Сербіну за професіоналізм. Він переживає за медзаклад та здоров’я своїх пацієнтів!» - говорить Б.Лазоренко.

А тим часом компанія Ferrexpo продовжує стежити за ситуацією в медичних установах Полтавської області і всієї України, уважно вивчати їх потреби, щоб і надалі купувати найбільш необхідне обладнання, медикаменти і засоби індивідуального захисту.

Нагадаємо, Караван допомоги Ferrexpo завітав у Кременчуцьку ЦРЛ: передали медобладнання на понад 700 тис грн

Біланівський ГЗК надав благодійну допомогу Кременчуцькій та Козельщинській ЦРЛ

Чергова партія допомоги від Біланівського ГОКу приїхала до Кременчуцької районної лікарні

Караван допомоги Ferrexpo: Біланівський ГЗК привіз у лікарню «Кременчуцька» захисні халати

 

 

Олег Булашев

Відео Кирило Воронцов

Фото Олександр Попенко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися