Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Революційний прорив у Держбюджеті-2019 від Костянтина Жеваго: 5% рентної плати від видобутку руди – залишиться громадам

 

23 ноября 2018 14:10

Нардеп Костянтин Жеваго запропонував і парламентарі підтримали залишати частину рентної плати за користування надрами місцевим бюджетам. Як бачимо, нардеп Жеваго у столиці вирішує питання не лише одного виборчого округу, а регіонів і країни в цілому. Ці питання на десятиліття вперед закладають потужний фундамент для економічного процвітання мільйонів людей і розвиток промислових підприємств-основних платників податків. 

 

З початку 2019 року 5% надходжень від сплати ренти за видобуток нафти, газу і газового конденсату спрямовуватимуться до місцевих бюджетів, а 95% - будуть залишатися в державному. Така норма встановлена у прийнятому сьогодні бюджеті країни.

Мова про те, аби хоч якийсь відсоток залишався на місцях, а не всі 100% спрямовувалися до держбюджету, велася з 2015 року і лише у лютому 2017 року Президент Петро Порошенко підписав раніше прийняті парламентарями зміни до бюджетного кодексу, а потім вони були прописані у бюджеті країни на 2018 рік з правкою про вступ з 2019 року.

У бюджеті країни 2019 року парламентарі не забули про пропозиції нардепа від Полтавщини Костянтина Жеваго. Він, турбуючись про розвиток місцевих громад, при розгляді проекту бюджету на 2018 рік, запропонував, аби 10% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природнього газу та газового конденсату) йшли до бюджетів за місцем їх видобутку.

Він впевнений, що ці кошти мають йти у регіони, аби компенсувати громадянам ті екологічні втрати, яких вони зазнають через видобуток корисних копалин.

Проте пропозиція Костянтина Жеваго у Верховній Раді була підтримана лише частково – вiдсоток відрахувань ренти до місцевих бюджетів знизили з 10% до 5%. 

«Законом встановлено зараховувати 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку відповідних корисних копалин, зменшивши у такому розмірі доходи державного бюджету за цим видом надходжень – зміни до пункту 5 частини другої статті 29, пункту 4-3 частини першої статті 64, пункту 3-2 частини першої статті 69 (такі зміни запропоновано на виконання вимог пункту 25 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»)»,- сказано після прийняття бюджету України на 2019 рік на сайті Верховної Ради.

«Тож, уже з 2019 року бюджети громад нашого Полтавського регіону, де розташовані Полтавський, Єристівський, а згодом і Біланівський ГЗК, які видобувають руду, а ще гранітні кар’єри, яких у Кременчуці та районі декілька, будуть поповнені додатковими коштами. Влада може спрямувати їх на нагальні потреби. Ми прорахували за минулий рік - це тоді було десь 20 млн грн в рік для Горишніх Плавнів.

І це не те, що ці гроші потрібно прохати і кланятися всім керівникам у столиці, аби виділили їх. Це вже законно отримані гроші громад. Чим краще буде працювати ГЗК, тим більше грошей отримають бюджети на місцях. Проте моя пропозиція, яку підтримали депутати, стосується не лише руди, а й інших копалин: того ж торфу, щебню, тощо», - прокоментував Костянтин Жеваго.

Як бачимо, нардеп Жеваго у столиці вирішує питання не лише одного виборчого округу, а регіонів і країни в цілому. Ці питання на десятиліття вперед закладають потужний фундамент для економічного процвітання мільйонів людей і розвиток промислових підприємств-основних платників податків. 

При цьому він, на відміну від нардепа-тушки Юрія Шаповалова, не рапортує про кожен свій похід в регіональних ЗМІ.

Крім того, поки нардеп Костянтин Жеваго реальними кроками та діями спрямовує кошти на місця, інші депутати лише дiють за принципом: як пропiаритися.

Так, провладна кременчуцька газета «Автограф» вже не раз друкувала матеріали та інтерв’ю з депутатом Кременчуцької міської ради Олександром Головачем, який заявляв, що «Батьківщина» вимагає від видобувачів корисних копалин платити за користування надрами. 

Чи то необізнаний пан Головач, що відповідне рішення ще у 2017 році було прийняте у парламенті за пропозицією Костянтина Жеваго, чи то вирішив саме цим скористатися і згодом заявити, мовляв, «ми цього домоглися». А зараз слід нагадати, що якраз «Батьківщина» цього року, як і минулого, не голосувала за бюджет країни. Тож і виходить одне - говорять, інше – роблять.

Проте такий різнобій у «Батьківщини» не лише на цьому прикладі. Зазначимо, саме представники кременчуцького місцевого осередку ВО «Батьківщина» майже рік тому навіть не з'явилися на голосування про скасування тарифного геноциду, організованого діючою владою Віталія Малецького, яка підняла суттєво тариф за тепло і гарячу воду користувачам комунального підприємства «Теплоенерго». 

Безумовно, особливим цинізмом виглядало те, коли саме пан Головач - лідер місцевих прихильників Юлії Тимошенко (котра люто виступає проти підвищення цін на тарифи), просто не з'явився на сесію міської ради, тим самим залишив можливості депутатському корпусу відмінити згубне тарифне рішення виконавчого комітету.

Але, схоже, у О.Головача це систематика. Нещодавно Головач і Ко влаштували популістську бурю в склянці: зібрати сесію з приводу ціни на газ захотіли, а колегам - НЕ запропонували. 

Тож, кременчужани читайте і думайте, хто і як працює, хто робить справи, а хто грає у політику і намагається заробити собі бали лише на піарі та фарбуванню лавочок у фіолетовий колір.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться