«Кубок граніту» – це не тільки два дні лазіння на 40 трасах різної складності, а й відпочинок у колі однодумців і друзів».
Цими вихідними поблизу села Чикалівка, на території ТОВ «Чикалівського гранітно –щебневого карє’ру» вже вдруге відбувся скелелазний - фестиваль «Кубок -Граніту-2021» на природному рельєфі.
Як Кременчуцькій газеті розповів ідейний засновник скелелазного району «Чикалівка – кар'єр емоцій», співзасновик фестивалю «Кубок граніту» Сергій Матвієнко, «Кубок граніту» – це не тільки два дні лазіння на 40 трасах різної складності, а й відпочинок у колі однодумців і друзів.
«Після першого фестивалю вирішили не чекати до наступної весни, а провести захід вже восени... Для учасників підготували маршрути за рівнем складності від 4 до 7 категорії, висотою від 10 до 17 метрів», - говорить С.Матвієнко.
Цього разу у змаганнях взяло участь понад 30 учасників. Завітали гості з Одеси, Харкова, Полтави, Києва, Кривого Рогу, Решетилівки, Глобиного і звичайно ж Кременчука.
Затятий турист, професор кафедри історії України Полтавського педагогічного університету Ігор Сердюк підкорив уже не одну вершину світу. На фестиваль же до Чикалівки прибув уперше.
«Чим цікавий і важливий цей захід - він прецендентний для Полтавської області, також для сусідніх регіонів. Розвиває туризм, створює нові можливості для тренувань і для змагань, поєднує людей для цікавого спілкування та обміну досвідом. Це, мабуть, єдиний у нашому регіоні приклад, коли великий промисловий об'єкт, який закинутий, який не використовується, кардинально змінює своє призначення - іде на розвиток», - говорить І.Сердюк.
Кременчуцькі журналісти спробували і власні сили у підкоренні гранітної височіні.
І якщо представники Кременчуцької газети вже традиційні гості фестивалю, то місцеві телевізійники спробували вперше відчути міць скелі.
«Дуже класний досвід. Я спочатку подивились як інші учасники дуже легко проходять маршрути і була впевнена, що я теж як спайдермен швидко видерусь на скелю. Але насправді виявилось – складно і страшно. Складно, коли тобі говорять став ногу ніби на сходи, а ти бачиш перед собою лише рівненьку стіну. А страшно, тому що потрібно пересили себе і зробити перший крок. Але відчуття – супер. Дуже рада що спробувала!»- ділиться враженнями кореспондентка ТРК «Візит» Альона Маліченко.
Із задоволенням підкорювали скелі і дітлахи.
Розповів Сергій Матвієнко, що для новачків підготували маршрути «Лінза» і «Дракон», аби новачки могли спробувати свої сили у скелелазінні. Для гостей та учасників фестивалю також підготували цікаві локації, де можна було спробувати по балансувати на слеклайні.
А ще помилуватися величчю гір з озера та заглянути у його глибини, прогулюючись на сапборді.
Ввечері ж частували смачним полтавським борщем.
Не обійшлося й без розваг: ковалі показували свою майстерність, викувавши нагороди для переможців змагань.
Завершився насичений день фаєр-шоу та піснями під гітару біля багаття.
А недільного ранку вітали переможців, які отримали приємні і корисні подарунки.
Тож, місця розділилися таким чином:
Діти (Ч):
1. Гладких Тимур – 718 балів
2. Нечахін Володимир – 119 балів
3. Олійник Сергій – 100 балів
4. Кобилинський Назар – 15 балів
Діти (Д):
1. Колесник Євгенія – 375
2. Мосієнко Катерина – 20
3. Коваленко Анна, Нижник Віталіна – по 15 балів (по 4 маршрути)
Чоловіки:
1. Мироненко Микита – 1180 балів
2. Аврамов Микита – 980 балів
3. Гой Роман – 604 бали
4. Колесник Дмитро – 282 бали
5. Кушенко Віталій – 254 бали
6. Дробаха Іван – 180 балів
7. Кулагін В’ячеслав – 119 балів
Жінки:
1. Куліш Ольга – 980 балів (11 маршрутів)
2. Белякова Аліна – 980 балів (10 маршрутів)
3. Штепована Надія – 426 балів
4. Загоруйко Олена – 245 балів
5. Косовська Аліна – 84 бали
Нагадаємо, під Кременчуком вдруге зустрінуться скелелази зі всієї України
Тетяна Красельникова
Фото автора та із відкритих джерел