Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Каркас парників – із спиляних тополь, грунт – із лісу: як працівники КП «Благоустрій Кременчука» під час війни розсаду квітів вирощують

12 квітня 2024 13:00

30 тисяч корінців однорічних квітів дуже скоро висадять на клумби міста.

Сьогодні кременчуцьким журналістам показали, як на базі комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» вирощують розсаду однорічних квітів, які потім на клумбах міста тішать очі, як містянам, так і гостям.

Екскурсію провели генеральний директор підприємства Віктор Василенко і головна озеленювачка КП «Благоустрій Кременчука» Світлана Кулинич.

Відразу треба зазначити, що парники розміщені на території підприємства, де розміщені і адміністративна будівля, і інші. Їх облаштували ще задовго до повномасштабної війни, аби мати власну продукцію на досаджування клумб. Адже основну масу розсади однорічних квітів щороку закупляли.

«А коли вже почалася війна, і ми зрозуміли, що грошей немає, і нам тільки виділялось максимум 500 тисяч гривень на всі квітники міста, то почали вже масово вирощувати. Тобто, десь до 30 тисяч в рік за один сезон в нас є», - говорить Світлана Кулинич.

Віктор Василенко акцентує увагу, що 4 парники зроблено власними силами із підручних матеріалів. Зокрема, дощечки на каркас випиляли із деревини, яку спилюють із вулиць міста, зокрема, тополь. Тому вони місцями криві. А ґрунт беруть в лісі, далі змішують із різними домішками і використовують в парниках.

«Насіння ми збираємо самі. Землю заготовлюємо самі. Ну єдине, що це ми купуємо грибний міцелій, пісок, ну плюс це агроволокно», - перераховують.

Є ще специфіка вирощування квіткової розсади.

«Це не теплиці, а парники. Тут немає опалювання. Тому розсада буде готова значно пізніше, десь на кінець травня», - це вже слова пані Кулинич.

Вона вказує, що цього року аномальна погода в квітні аномальна і вже можна висаджувати розсаду. Проте її лише пікірують – висаджують із загального контейнера в окремі ящички-соти.

А висаджувати у відкритий ґрунт уже будуть в кінці квітня. Тож до того часу міські клумби будуть, нібито голими. Світлана Кулинич говорить, коли закупляли розсаду квітів, то її вже брали підрощену і висаджувати тоді, коли це треба. Але цього року тендер було оголошено, але зважаючи на невдоволеність представників громади на недоречні витрати під час війни, було скасовано.

«Квіти, замовлені по тендеру, висаджували на  центральних вулицях, центральному сквері нашому любимому (сквері  імені Олега Бабаєва, авт.).А потім вже висаджували на решту клумб. Тих квітів, що ми брали два роки під час війни, нам вистачало на сквер Бабаєва і на сквер Київський. Плюс - на «Квітковий узвіз», або схил по проспекту Свободи», - говорить С.Кулинич.

Насіння посіяли в кінці лютого, або на початку березня. Зараз три працівниці комунального підприємства пікірують їх.

«Оце на даний період такий вид має розсада, яка тільки висіяна в кінці лютого, на початку березня!» - показує головна озеленювачка.

За її словами, спеціальних працівників на парниках у них немає, залучають жінок, які працюють озеленювачами. Робота тут важка, іноді температура в парниках сягає 40 градусів за Цельсієм. І весь день на ногах.

Пригадує, що це за часів СРСР були тут великі теплиці і штат спеціальних працівників. Попри все, зараз три парники дають 30 тисяч корінців розсади, по десять на кожну.

 «Ми використовуємо все, що маємо. У нас є кожний сантиметр, тому у нас під парником стоять і дорощують усе, що десь нам хтось дав», - розповідає фахівчиня.

Тож вже менше, ніж за місяць, результат клопіткої роботи працівників КП «Благоустрій Кременчука» побачать містяни.

 

Світлана Павленко,

фото авторки

Відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися