Кременчуцька газета
Середа, 6 Листопада 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Картопля та цибуля: купувати мішками зараз чи кілограмами взимку

30 вересня 2024 08:30

Кожна родина сама вирішує, чи витрачати тисячі гривень зараз, чи купувати овочі за зимовими цінами, які часом бувають вищі.

Осінь у розпалі, а це значить, що дехто з кременчужан вже купує картоплю та цибулю на зиму. У цьому питанні думки громадян різняться: хтось вказує, що це застаріле поняття, бо все можна купити у магазині у будь-який час; інші вважають, що таким чином можна зекономити кошти в сімейному бюджеті. Ми, у свою чергу, вирішили порахувати, скільки витрачають заощадливі господарі на овочеву закупівлю на зиму.

Готуватися починають ще влітку

Багато хто з кременчужан має дачу або город біля власного будинку у селі. Тож, починаючи з весни, витрачають багато сил на обробку присадибної ділянки. Також доводиться купувати розсаду та різні отрути, аби зібрати гарний врожай тих же томатів чи огірків.

Саме тут й починаються традиційні суперечки.

«Навіщо я буду цілими днями полоти той город та витрачати кошти на різні хімікати? Я за ці кошти куплю в магазині те, що мені потрібно. Особливо, якщо на ту ж дачу треба ще й доїхати – це додаткові витрати. Я не прихильниця роботи, яка, на мій погляд, не окупає себе», – розповіла кременчужанка Олена.

Але є ті, хто міркує зовсім по-іншому.

«Я працюю. Моя мама пенсіонерка. А донька, колишня студентка одного з Харківських університетів, зараз навчається у Польщі. Мені доводиться економити кожну копійку, аби допомогти мамі та донці за кордоном. Часом буває важко», – розповідає Наталія.

Тож разом з мамою вони працюють на дачі, аби за рахунок власного врожаю зекономити будь-яку гривню.

За таким принципом живуть багато містян, особливо пенсіонерів. Тож в їхніх морозилках вже давно зберігається заморожена вишня, смородина, кабачки та інші дари природи. Утім, війна і тут внесла свої корективи. Через тривалі відключення світла, які пережили кременчужани влітку внаслідок російських ракетних обстрілів, холодильники не витримували спеки, тож ті ж самі пакетики з ягодами комусь довелося просто викинути на смітник.

«Учора я дивився в запалені червоні очі моєї мами, одвертаючись від мене вона змахувала зі щік невидимі сльозинки. Їх там не було, все вже виплакано. Нас вчили не викидати продукти, ми ще пам'ятаємо голод!!! Ці маленькі руки пальчиками складали ті дрібненькі ягоди в заморозку. Все зіпсовано. Усе доведеться викинути!», – написав кременчужанин Володимир Бахарєв у дописі під новиною про відключення світла у Фейсбуці.

Проте комусь, все ж таки, врожай вдалося вберегти. Тож пиріжки з вишнями та овочеві рагу, схоже, будуть на столах цих господарок.

Йдемо за картоплею та цибулею

Якщо ягодами вже давно господині запаслися, то картоплю, цибулю та капусту лише почали купувати. Пішли у магазини та на ринок й ми. В одній з мереж супермаркетів ми побачили цибулю розміром з кулак. Довелося «покопатися» у цьому ящику, аби знайти бульбу середнього розміру.

Цибулю середнього розміру можна знайти у торгових рядах ринку. Але, якщо в магазині кілограм цього овочу коштує 12 грн 89 коп*, то тут – 30 грн/кг.

Якщо пройтися до оптових продавців, то там мішок цибулі (трохи більше 20 кг) продають за ціною 14 грн/кг.

Картоплю у супермаркеті цього дня можна було купити за 21 грн 89 коп/кг. На ринку за кілограм продавці просили 25-30 грн.

«Цьогоріч картопля народилася дуже поганою. У когось дрібна, в інших взагалі майже немає. Тож купуйте зараз, бо невідомо, за якою ціною її продаватимуть взимку», – закликала нас бабуся.

Якщо купувати мішок картоплі, то продавці запросять у вас 23 грн за 1 кг.

Ціна на капусту зараз теж не радує – її наче привозять з-за кордону.

«Хотіла зварити капусняк. Пішла до магазину та рота роззявила. Капуста розміром з три мої голови коштує понад 28 грн/кг. Що мені з нею такою величезною робити? Я її їсти до зими буду», – розповіла нам Наталія, про яку згадано вище.

І дійсно, у мережі відомого супермаркету капуста зараз коштує 28 грн 20 коп/кг. Знайти меншу головку можна на ринку, де за неї попросять 30-35 грн/кг.

Якщо хтось купує буряк, то на ятках вам його запропонують по 25 грн/шт. А ось перець у магазині коштує дорожче, ніж на ринку: 25 грн 20 коп, хоча у бабусь його можна придбати і за 20 грн/кг.

Що «каже» інтернет

У сучасному світі все, що завгодно, можна знайти та купити в інтернеті. Якщо у пошуковому рядку Гугла задати відповідний запит, то побачимо, що картоплю продають по 20-22 грн/кг, а цибулю – 15 грн/кг. Вам її доставлять. Але скільки за це доведеться заплатити – треба з’ясовувати додатково. Тож, як бачимо, різниця невелика, адже оплатити доведеться ще й транспортні послуги.

Прогнози

В Україні сезон збору овочів виходить на фінішну пряму. Про це днями у Фейсбуці нагадав народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«І вже сьогодні, можна констатувати факт високої ціни на картоплю весною 2025 року.

Через відсутність якісного насіннєвого матеріалу, погодних умов та подорожчання засобів захисту рослин, фермери отримали не якісний врожай.

На жаль, найбільший відсоток картоплі заражений, багато дрібної та деформованої. А от товарної для продажу в торгових мережах, а також для закладки в професійні овочесховища–мізерна кількість, її майже немає.

Враховуючи величезний дефіцит в Україні професійних овочесховищ довгого зберігання, проблеми з енергетикою, дефіцит товарної картоплі–ціни на картоплю зростуть.

Швидше за все, навесні українці, в кращому випадку, зможуть купувати якісну картоплю не нижче 25 грн за 1 кг», – написав Соломчук.

Замість висновку

Робити чи не робити заготівки на зиму – вирішує кожна родина самостійно, в залежності від власних доходів та обставин. Адже, наприклад, мішок картоплі в середньому затягне на пів тисячі гривень, а цибулі ще на 300 грн. Родині з двома дітьми навряд чи вистачить цих запасів на зиму. А тисяча з гаманця «пішла».

Однак який би варіант ви не обрали, головне, щоб, незважаючи на ракетно-дронові обстріли росіян, на вашому столі завжди були звичні страви.

А разом з тим, овочеві запаси допоможуть готувати їжу та смаколики тим, хто зараз стоїть на захисті кордонів нашої країни.

Нагадаємо, моніторинг цін за останній тиждень по Кременчуцькому району.

 

Любов Мирна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися