Кременчуцька газета
Понеділок, 25 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Кількість «найбалакучіших» сов у нашому регіоні збільшується

20 лютого 2019 13:00

Також зафіксували сов вухату та болотяну і хатнього сича.  

Працівники Національного природного парку "Пирятинський" порахували популяцію птахів у заповідному фонді області. Про це повідомляє прес-служба парку у Фейсбук. Так, волонтери Всесвітнього фонду природи WWF у 2017 році нарахували 19 особин «найбалакучіших»  сірих сов, котрі відгукувалася у 7 точках природного заповідника та у 18-ти (41 особина) у 2018-ому.    

«Згідно цих дворічних даних обліків, науковці НПП “Пирятинський” дійшли висновку, що сірі сови досить міцно тримаються зайнятих ними ділянок, адже були відмічені у тих же місцях протягом 2017-2018 років», - повідомляє прес-служба.
Також відмітили, що на території природного парку зафіксували і два інших види сов - сову вухату та сича хатнього.

Сова вухата - типовий лісовий вид, хоча в період міграції часто трапляється в парках та садах. Обов'язковою умовою для гніздування є наявність старих гнізд, наприклад воронових. Розміром схожа на голуба. Має строкате рудувате забарвлення та характерні довгі пір'яні “вушка”, за якими її легко впізнати. Відрізняється сова вухата від інших сов також і манерою сидіння — стовпчиком із витягнутими вертикально вгору пір'яними вушками.

Ще один мешканець Пирятинського нацпарку - сич хатній. В Україні це осілий, гніздовий птах, що трапляється повсюди, окрім високогір’я, хоча лісу також намагається уникати. Часто його можна зустріти в парках та садах, навіть на горищах, вежах або дзвіницях. Сич хатній — невеликий птах, впізнається за приплюснутою головою. Райдужна оболонка очей та дзьоб жовті.

В історії НПП “Пирятинський” реєструвалися ще два види сов. Сова довгохвоста - дуже рідкісний залітний вид, відмічений одного разу в середині ХХ століття (Гавриленко, 1960). Також реєстрували сову болотяну - рідкісний вид, літературні відомості свідчать про гніздування цього виду на схід від річки Удай (Червона книга, 2009).

Нагадаємо, неймовірний факт: на Полтавщині орлани-білохвости полюють на козуль.

 

 

Ліна Романченко

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися