Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 19 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кліщі лютують у Кременчуці: майже півсотні покусаних

 

8 мая 2019 13:25

Кусають, як дітей, так і дорослих.

 З початку року 49 кременчужан звернулось за допомогою до медиків після того, як були покусані кліщами.

Про це ексклюзивно Кременчуцькій газеті повідомила головний епідеміолог Кременчука Лариса Коровіна.

Вона акцентує, що це лише ті, хто прийшов до трампунктів, аби там дістали кліща. Можливо, покусаних в рази більше.

«Серед тих, кого вкусив кліщ, 25 - дорослі, а 24 - то діти», - зазначає фахівець.

Також відомо, що переважна більшість привезли з собою кліща з відпочинку на природі, з дачі, чи з села. Кременчужан кусали кліщі з Недогарок, Малої Кохнівки, Кременчуцького району, с. Мануйлівка. У Кременчуці людей кусали кліщі на території міських цвинтарів, Міському саду, у дворах багатоповерхівок.

На щастя, цього року жодного випадку Хвороби Лайма у нашому місті не було, хоч мешканці інших міст і сіл Полтавщини вже підхопили цю недугу, яку переносять кліщі.

І найцікавіше: перше звернення щодо укусу кліщів від кременчужан було 11 березня цього року.

Статистика щодо укусів кліщів невтішна. Комах стає все більше. Так за 2017 рік було 170 покусаних, а за 6 місяців 2018 року - стільки ж. А цього року лише за два місяці - півсотні. І ще тепла, як такого майже не було. 

«Природні осередки кліщових бореліозів визначені на території більш, ніж 150 населених пунктів Полтавської області, у тому числі і в м. Кременчуці та Кременчуцькому районі. Кліщі можуть знаходитись на траві, кущах, гілках дерев. Під час прогулянок у лісі бажано використовувати необхідне екіпірування (сорочка з щільно прилягаючими манжетами заправлена в штани, штани – в шкарпетки, туго пов'язана косинка). Під час перебування на природі кожні 2 години слід проводити самоогляд одягу і відкритих частин тіла. У випадку виявлення присмоктування кліща не намагайтеся самостійно його видалити»- попереджає Л. Коровіна.

Невдале видалення кліща може призвести до того, що частина комахи залишиться в шкірі та викличе запальний процес. Тому, у разі виявлення присмоктування кліща зверніться до травматологічних пунктів, які працюють цілодобово, або до лікувального закладу за місцем мешкання. З метою попередження нападів кліщів або інших комах використовуються репеленти – засоби, що відлякують комах.

Якщо присмоктування все ж таки відбулося, кліща видалено, необхідно отримати консультацію лікаря інфекціоніста, який веде прийом пацієнтів в поліклініках за місцем проживання.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться