Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Випускник Кременчуцького військового ліцею презентував у ВПУ №7 книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

 

21 декабря 2018 17:50

Уперше побачила світ книга, де зібрано свідчення очевидців оборони Луганського аеропорту.

Сьогодні у Вищому професійному училищі №7 презентували книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». На презентацію книги приїхав у Кременчук співавтор книги Юрій Руденко. У документальній хроніці описують події, пов'язані з обороною міжнародного аеропорту "Луганськ" та прилеглих населених пунктів у квітні - вересні 2014 року. 

У залі зібрались учні і студенти, вчителі і викладачі, бібліотекарі і краєзнавці.

Юрій – випускник Кременчуцького військового ліцею 2008 року. Про це нагадав екс-керівник цього навчального закладу, голова громадської організації ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО» Володимир Поляков.

«Кожен четвертий випускник ліцею пішов в АТО. Один наш випускник загинув. Юра Руденко спочатку навчався у Львівському університеті сухопутних військ. Він став наймолодшим командиром роти в десантних військах. В 23 роки зі зброєю в руках вийшов з оточення з ротою 60 чоловік, врятувавши не одне життя», - розповів В. Поляков.

Сам Юрій Руденко пригадав навчання в військовому ліцеї, подякувавши викладачам. Зазначив, що 2014 рік пам’ятатиме все життя, адже події російсько-української війни закарбувались на все життя.

«На відміну від Донецького аеропорту, де був доступ для журналістів і волонтерів, Луганський аеропорт був у цьому плані недоступним.  Тому ця книга - перше видання, де відображено події тих часів», - говорить Юрій Руденко.

Щодо самої книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» - то у ній зібрано свідчення очевидців: військових, волонтерів, місцевих мешканців. Більше 140 чоловік розповіли, як тримався Луганський аеропорт, як писалась сучасна українська історія. У книзі унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувались навколо летовища. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також список загиблих українських військових.

Літературно-художнє видання надруковано тиражем 5 тисяч. 100 екземплярів надійшли в Кременчук. Книги отримають міські і шкільні бібліотеки.

Юрій Руденко у ексклюзивному інтерв'ю, яке дав Кременчуцькій газеті, згадав, як навчався у військовому ліцеї в Кременчуці. А також про те, як працював над книгою і як зараз працює керівником центру для АТОвців у Львові. Завтра на сайті з'явиться відеозапис даного інтерв'ю.

 

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться