
Велика кількість мешканців Кременчука влилася в другу хвилю добровольців, які вже четвертий рік витримують протистояння дикій рашистській орді.
Сьогодні, 14 березня, в Україні відзначається День українського добровольця.
І 2014, і 2022 рік показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі. Добровольчий рух – один із феноменів українського суспільства. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.
У Кременчуці сьогодні на Алеї Пам'яті, у Парку Слави, вшанували тих, хто віддав найдорожче – своє життя за незалежність нашої країни.
Тож сьогоднішній захід почався хвилиною мовчання у знак шани тим, хто загинув під час війни росії проти України.
"В історії українського народу не раз кров’ю писалися не лише її сторінки, а й цілі літописи. Від 2014 року саме червоним кольором виписано день за днем нашого життя. Помилки на папері виправляються чорнилами. Помилки і прорахунки в житті виправляються кров’ю. Кров’ю Небесної сотні в Києві, на Майдані, довелося виправляти помилки недалекоглядної і злочинної олігархічної влади. І це здавалося надзвичайно високою ціною. Але в той час справжня боротьба за справжню незалежність нашої Батьківщини, України, лише починалася. Ті, хто першими відчули її заклик до боротьби, 14 березня 2014 року у складі 500 бійців самооборони Майдану прибули до полігону Нові Петрівці для формування першого Добровольчого батальйону", – розповів ведучий, директор Міського палацу культури Сергій Ситник.
Він нагадав, що з 2014 року кілька років поспіль цей день відзначали разом із земляками з добровольчих батальйонів. Але від 24 лютого 2022 року за покликом серця більшість із них знову повернулися до зброї, до захисту Батьківщини. Велика кількість мешканців Кременчука влилася в другу хвилю добровольців, які вже четвертий рік витримують протистояння дикій рашистській орді.
У знак шани присутні поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим учасникам бойових дій у зоні АТО.
На вшанування Дня українського добровольця, 11-ї річниці від початку створення першого добровольчого батальйону та пам’яті всіх героїв нашого міста до Кременчука приїхав Герой України Олександр Краковець. Він пригадав, що двічі ставав добровольцем. І хоч під час АТО отримав поранення, під час повномасштабної агресії, не роздумуючи, став на захист України.
Поруч із добровольцями сьогодні на Алеї Слави – матері тих, хто вже не повернеться додому, не обійме найрідніших. Віра Петрівна Зеленська говорить, що її загиблий син Роман мав бронь, він міг не йти в саме пекло війни. Але попри це став на захист України.
Коли країна в біді, до війська масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи в цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну кар’єру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя.
Шана і пам’ять – це найменше, чим можна зараз їм віддячити.
Олена Ліпошко
Відео Ігоря Борисевича