Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 12 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужан із квартири силою виселили колектори, а вони, зламавши двері, повернулися туди

 

4 сентября 2018 16:00

Як відбувається протистояння кременчужан із колекторами.

«28 серпня 2018 року  близько 9 –ї години ранку ми вийшли з квартири  у справах. Через деякий час нам зателефонували сусіди і повідомили , що  двері нашої  квартири за адресою вул. Європейська будинок 74 квартира 90 зламує якийсь чоловік, яким керують 4 невідомих чоловіки  і поряд з ними стоять поліцейські.

Ми терміново приїхали до квартири і побачили 5 невідомих нам чоловіків, які стояли біля дверей нашої квартири. В нашій присутності  (ті четверо) невідомих,  розрахувались (в сумі 1 тис. 300 грн ) з тим, хто  зламав  замки дверей нашої квартири та встановив нові замки. 

Саме так відбулося незаконне захоплення нашої квартири особами, що представилися колекторами»,- про це сьогодні ЗМІ розповіла кременчужанка Тетяна Ткаченко, яка разом зі своїм чоловіком довгі роки проживала по вулиці Європейській, 74.

За її словами, у 2007 році родина у банку взяла доларовий кредит ( 29 тис. дол) і відтоді платила його.

«Ми виплатили справно 18 тис. дол, а потім почалася криза. Нам на 100% підняли відсотки… платили, як могли. Нам погрожував банк судом, потім колекторами, але щоб нас без суду так ось виселити… Це вже занадто! Так вони, виселяючи, ще сказали – уб’ємо вас, якщо рипатися будете»,- здригається Тетяна Ткаченко.

Вона додає, що під час виселення сусіди та вони самі викликали поліцію.

«Ми перебували в стані надзвичайного стресу, нам  здавалось, що  поліцейські довго не їхали… Потім приїхав наряд поліції, якому ми пояснили усно, а потім і письмово про те, що  замки нашої  квартири «зламали» невідомі нам бандити, встановили свої замки і вигнали нас з власного житла.

При поліції ті, хто назвався колекторами, на всі наші аргументи, що це  наша квартира, що там знаходяться наші речі, цінні прикраси, кошти, документи на право власності на нашу квартир, документи на приватизацію, технічний паспорт, інше..,  в хамській формі відповіли: « тепер це наша квартира, геть звідси, інакше вб’ємо».

Потім бандити «змилувались» і   дозволили нам зайти в квартиру, щоб забрати необхідні  нам речі побуту.

Але, як  тільки  ми зайшли в квартиру і я сказала: «це моє житло і я звідси не вийду»,  бандити стали виштовхувати мене за двері, потім троє з них, побачивши , що мій чоловік Василь Миколайович намагається забрати  з ящиків меблевого гарнітуру наші власні кошти, почали його бити, наносити  йому  тілесні ушкодження, а коли він знепритомнів, волочили його по підлозі квартири  до виходу.

Поліцейські, які приїхали на наш виклик,  навіть не зреагували  на те, що бандити зачинили у в квартирі невинну тварину - нашу  кішку.

Таким чином,  на очах поліцейських  бандити випхали  нас з власного житла , «віджали» нашу квартиру, залишили нас на вулиці, без засобів існування, без документів», - розповіла пані Ткаченко.

З того часу, на захист родини Ткаченко стала відома у Кременчуці  правозахистниця, голова обласної організації «Право на захист» Ніна Дашко. Вона зазначає, що тих, хто виселяв родину Ткаченко документу на виселення  не було і бути не могло, оскільки в Автозаводському районному суді розглядається справа  про виселення за номером 524/92/17,  яка суддею Жанною Кривич призначена до розгляду на 28 вересня 2018 року.

«Я звернулася до виконуючого обов’язки начальника поліції Кременчука Сергія Терели та прокурора Кременчука Руслана Кривоноса за допомогою. Я повідомила їм, що можливо ці бандити, що виселили родину Ткаченко, є колекторами… але  звернула увагу, що ведення колекторської діяльності законами України не передбачено!

На це вказує  українське Законодавство, керуючись яким, дав коментар  газеті "Експрес" відомий  київський адвокат Ростислав Кравець, який пояснив  таке:  «діяльність щодо примусового стягнення заборгованості дозволена , але цим можуть займатися лише або Державна виконавча служба,  залучаючи до виконання рішення суду тільки правоохоронні органи, або приватні виконавці. Так звані колекторські фірми таких повноважень не мають». 

Я попрохала поліцію, аби вони невідкладно занесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про злочини, викладені в заяві громадян Ткаченко, а саме:

1.     Погрози  фізичною розправою за ознаками ч.1 ст.129 ККУ (погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози).

2.     Побої та мордування, за ознаками ч. 2 статті  126 ККУ  (Ті самі діяння, що мають характер мордування, вчинені групою осіб, або з метою залякування потерпілого чи його близьких, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості ).

3.     Грабіж поєднаний з насильством, за ознаками ч. 2 статті 187 ККУ –(Грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб)

4.     Грабіж поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому,  за ознаками ч.3 статті  186 ККУ.", - зазначила Ніна Дашко.

Однак,  заступник начальника поліції Кременчука О.Продан відмовилася це робити. У неї була своя думка. Проте, згодом поліція таки занесла данні про побиття та про проникнення у житло. Розпочато слідство»,- каже пані Дашко і висловлює глибоку вдячність за роботу С.Терелі та Р.Кривоносу.

А вже сьогодні родина Ткаченко, Ніна Дашко, депутат Оксана Піддубна, члени Руху нових сил та ЗМІ приїхали до оселі, звідки виселили кременчужан. Там родина Ткаченко зламала двері квартири. При цьому спрацювала сигналізація, яку встановили колектори. На місце приїхала охорона, а згодом і слідчо-оперативна група.

Коли в їх присутності пані Ткаченко увійшла в оселю, то обстеживши її заявила- документи на квартиру викрадені, в паспорті чоловіка вирвана сторінка з пропискою, зниклі кошти та золото, що передавалося у родині від покоління до покоління.

«Колектори знали, що увійшли незаконно і вирішили хоча б так нажитися. Забрали, що можна. Вони знають, що суд програють»,- заявила Ніна Дашко.

«Так діють лише бандити!»,- резюмувала Тетяна Ткаченко.

Тож, далі – буде.

 Кременчуцька газета продовжить відстежувати цю справу. Слідкуйте за публікаціями на нашому сайті.

 

 

Олег Булашев

Відео Олексій Орлов

Фото автора

 

 

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться