Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 23 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Виборчі інтриги: Кременчуцький тервиборчком відмовив у реєстрації кандидатів від «Європейської солідарності» на місцевих виборах

 
 

 

30 сентября 2020 08:40

Місцева влада через майже підконтрольну виборчу комісію і її голову, який вчасно поміняв партійний окрас і став, схоже, підконтрольний, просто збиває конкурентів В.Малецького.

Вчора на засіданні міської територіальної виборчої комісії було гарче: спочатку до зали не впускали тих, хто прийшов на засідання, а потім ще й під час розгляду четвертого питання. Це питання звучало так: «Реєстрація (відмова в реєстрації) кандидатів у депутати до міської ради висунутих ПТОПП «Європейська солідарність».

Це питання розглядали довше, ніж загалом 12 інших, але переважно це сталося через доповідь представника комісії Михайла Майбороди, який назвав причини відмови партії у реєстрації кандидатів.

Офіційно вони такі:

- списки до комісії подала Ірина Зінченко, яка мала довіреність на подання списків висунутих конференцією 20 вересня. Проте у списках значиться, що конференція висунула кандидатів 23 вересня;

- у списку конференції зазначено 42 кандидати, але 5 не подали заяв і їх вийшло 37;

- 28 та 29 вересня 13 кандидатів відізвали свої раніше подані заяви і таким чином відмовилися брати участь у виборах;

- через відкликання заяв у списку кандидатів порушилася гендерна квота (на момент подачі документів в тервиборчком вона була дотримана);

 - через 13 відкликаних заяв в списках за територіальними округами (в Кременчуці їх 6) виявилося менше 5 кандидатів на округ - а законом встановлена норма: від 5 до 12 кандидатів.

Сама пані Зінченко пояснила, що конференція почалася 20 вересня і продовжилася 23 вересня, коли і було затверджено список кандидатів.

Далі вона зазначила, що з 13 осіб, які відкликали заяви, вже більше половини знову повернули заяви до комісії і бажають брати участь у виборчих перегонах.

Вона аргументовано пояснила, що партія не порушила Законів при подачі документів і тому список за виключенням тих, хто не подав документи має бути зареєстрований.

«Якщо у комісії були претензії до нас, то чому з 24 вересня і по теперешній час нас про них не повідомили?!»- запитала І.Зінченко, але не почула від членів комісії відповіді.

Юрист «Європейської солідарності» також заявила, що порядок висунення кандидатів не порушено, а те, що окремі люди подали заяви до тервиборчкому про відкликання своїх кандидатур не є підставою для відмови іншим у реєстрації.

«Якщо б людина померла, то всіх інших також не слід реєструвати?»- запитала вона.

Вона також заявила, що тервиборчком партію про порушення висунення кандидатів і невідповідність списків не повідомляв.

«Щодо заяви про нехватку кандидатів, то ми подали все по закону. Інакше ви б не прийняли документи....»- пояснила юрист.

Проте більша частина членів комісії проголосувала за те, аби відмовити у реєстрації кандидатів від «Європейської солідарності» на місцевих виборах у Кременчуці.

Що цікаво, частина членів комісії утрималася від голосування, а були і ті, хто голосував проти. Все це показує, хто є хто у комісії. Не виключено, що конкуренти, які пов’язані з міськвиконкомом та мером Віталієм Малецьким, всіма силами робили так, аби не допустити «Європейську солідарність» на вибори, адже партія перестала бути підконтрольна меру.

Місцева влада через майже підконтрольну виборчу комісію і її голову, який вчасно поміняв партійний окрас і став, схоже, підконтрольний, просто збиває конкурентів В.Малецького.

Проте «Європейська Солідарність» вже заявила, що звернеться до ЦВК та суду через відмову реєструвати список партії на місцеві вибори у Кременчуці. Про це читайте згодом на нашому сайті.

Нагадаємо, члени оновленої кременчуцької  команди «Європейської солідарності» розповіли про свої пріоритети в роботі

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися